AOC Agon AG273QZ: expresných 240 Hz v Quad HD

Detaily

Nedávno sme sa pozreli na 240 Hz Full HD monitor od Alienware, ktorý ma ohromil svojou plynulosťou. Uhlopriečka s 25 palcami s FHD však nebola úplne moja šálka kávy, nakoľko som zvyknutý na väščie rozmery aj rozlíšenia. Na rad preto prichádza Agon AG273QZ s 27 palcami a QHD (2560 × 1440 px) pri zachovaní veľmi vysokej obnovovacej frekvencie 240 Hz.

Základné parametre


Balenie a výbava

Dizajnová škatuľa nám zobrazuje monitor aj zopár základných vlastností.

V balení nájdete káble HDMI a DisplayPort, napájací kábel, CD s ovládačmi, skrutky a ovládací „disk“, ktorý si ukážeme neskôr.

Stojan sa skladá z dvoch častí. Spodnú tvoria tri nožičky, ktoré sa pripájajú k hlavnej časti vďaka jednej skrutke, ktorú dotiahnete ľahko v prstoch bez nutnosti použiť skrutkovač.

Hlavná časť stojana má rúčku pre ľahšiu manipuláciu a takisto otvor v spodnej časti pre organizáciu káblov.

Zadná časť displeja má kruhový otvor pre uchytenie stojanu, ktorý len ľahko zapasujete a nemusíte nič skrutkovať. V prípade, že chcete použiť vlastný stojan v s rozmermi 100 × 100, môžete naň potom použiť pribalené skrutky.

Rovnako ako pripojenie aj odpojenie je jednoduché, vďaka tlačidlu v spodnej časti okrúhleho krytu.

 

Pohľad na monitor spredu ukazuje, že stojan má veľkú dizajnovú úlohu. Vďaka tomu, že je prehnutý, je možné pod stojan niečo odložiť. Tri rámčeky displeja sú tenké, spodný je len o trochu širší.

Zadná strana má podsvietenie RGB, ako sa na herný monitor v dnešnej dobe patrí. Podsvietený je celý kruh okolo uchytenia stojana.

Portová výbava je veľmi solídna. Napravo sú dva vstupy HDMI 2.0 a DisplayPorty 1.4, audio jack a miniUSB na pripojenie ovládača.

Na druhej strane je až štvorica portov USB pričom jeden ponúka rýchle nabíjanie. Je tu samozrejme aj USB typu B, ktoré slúži na pripojenie k počítaču. Nachádza sa tu aj dvojica audio portov a konektor pre napájací adaptér. Monitor má integrovaný zdroj, nebudete tak musieť niekam schovávať veľký a ťažký napájací adaptér. Len pripojíte jeden kábel a môžete monitor používať.

V spodnej časti uprostred sa nachádza joystick na ovládanie monitora a pohyb v menu OSD. Zaujímavosťou je držiak pre slúchadlá na ľavom aj pravom boku monitora.

Displej ponúka 108 mm flexibilitu na výšku. V najnižšom bode je 95 mm od podložky spodnou hranou a 458 mm vrchnou hranou. V najvyššej polohe je vo výške 203 mm a 565 mm pre vrch displeja.

Okrem výšky viete nastaviť aj sklon monitora od -5 do +21 stupňov. A rovnako aj naklonenie do strany, čo sme už videli pri prvom pohľade na prednú stranu. Otočenie je o 20 stupňov do oboch strán.

Monitor ponúka aj funkciu pivot, teda možnosť otočiť displej o 90 stupňov do vertikálnej polohy.

Otočenie je však možné len jedným smerom, na rozdiel od už spomínaného Alienware.

Backlightbleed bol pomerne v norme pri priamom pohľade. Akonáhle sa však pozriete na monitor z uhla, bolo vidieť nedokonalosti v uniformite. Samozrejme ako vždy platí, že každý panel je iný a váš kúsok môže byť lepší, ale aj horší. Uniformitu si v nasledujúcej kapitole premeriame aj kolorimetrickou sondou.


 •  
 •  
 •  
 •  
Flattr this!

Philips 328E1CA: Všestranný elegán s veľkou uhlopriečkou

Do redakcie nám zavítal pomerne netradičný monitor s unikátnym súborom vlastností. Má rozlíšenie 4K na 32″ a hoci má zahnutý panel, nejde o čistokrvný herný kus. S pomerom strán 16:9 a frekvenciou 60 Hz s adaptívnou synchronizáciou je mienený viac univerzálne. Je za príjemnú cenu a to ešte neviete, že ponúka veľmi slušné obrazové vlastnosti, ktoré sú miestami lepšie, než uvádzajú špecifikácie. Celý článok „Philips 328E1CA: Všestranný elegán s veľkou uhlopriečkou“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

AOC CU34G2X: 500-eurový rýchlik s 21:9 a 3440 px na šírku

V ďalšom teste monitorov sa pozrieme na nový herný kúsok od AOC. Ultraširokouhlé monitory v posledných rokoch naberajú na popularite a to najmä v hernej komunite. Po dizajnovom Q27T1 je herný CU34G2X úplne inou dimenziou, kde prvoradý je herný zážitok. Napriek tomu sa nenechá zahanbiť ani po stránke vzhľadu. Má šancu stať sa vašim novým herným monitorom? Celý článok „AOC CU34G2X: 500-eurový rýchlik s 21:9 a 3440 px na šírku“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

AOC Q27T1 – monitor štýlový ako Porsche

Značka AOC je známa ako výrobca mainstreamových, pracovných ale aj herných monitorov. Častokrát ponúkajú skvelý pomer ceny a výkonu. Tentokrát sa však pozrieme na niečo netradičné. Ide o monitor zameraný na dizajn a štýl. Vďaka tomu nesie meno známeho výrobcu automobilov Porsche. Keď si náhodou nemôžete dopriať tátoša v garáži, zaobstarať si môžete aspoň tento skvost na stôl. Celý článok „AOC Q27T1 – monitor štýlový ako Porsche“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *