AOC Agon AG273QZ: expresných 240 Hz v Quad HD

Detaily

Nedávno sme sa pozreli na 240 Hz Full HD monitor od Alienware, ktorý ma ohromil svojou plynulosťou. Uhlopriečka s 25 palcami s FHD však nebola úplne moja šálka kávy, nakoľko som zvyknutý na väščie rozmery aj rozlíšenia. Na rad preto prichádza Agon AG273QZ s 27 palcami a QHD (2560 × 1440 px) pri zachovaní veľmi vysokej obnovovacej frekvencie 240 Hz.

Základné parametre


Balenie a výbava

Dizajnová škatuľa nám zobrazuje monitor aj zopár základných vlastností.

V balení nájdete káble HDMI a DisplayPort, napájací kábel, CD s ovládačmi, skrutky a ovládací „disk“, ktorý si ukážeme neskôr.

Stojan sa skladá z dvoch častí. Spodnú tvoria tri nožičky, ktoré sa pripájajú k hlavnej časti vďaka jednej skrutke, ktorú dotiahnete ľahko v prstoch bez nutnosti použiť skrutkovač.

Hlavná časť stojana má rúčku pre ľahšiu manipuláciu a takisto otvor v spodnej časti pre organizáciu káblov.

Zadná časť displeja má kruhový otvor pre uchytenie stojanu, ktorý len ľahko zapasujete a nemusíte nič skrutkovať. V prípade, že chcete použiť vlastný stojan v s rozmermi 100 × 100, môžete naň potom použiť pribalené skrutky.

Rovnako ako pripojenie aj odpojenie je jednoduché, vďaka tlačidlu v spodnej časti okrúhleho krytu.

 

Pohľad na monitor spredu ukazuje, že stojan má veľkú dizajnovú úlohu. Vďaka tomu, že je prehnutý, je možné pod stojan niečo odložiť. Tri rámčeky displeja sú tenké, spodný je len o trochu širší.

Zadná strana má podsvietenie RGB, ako sa na herný monitor v dnešnej dobe patrí. Podsvietený je celý kruh okolo uchytenia stojana.

Portová výbava je veľmi solídna. Napravo sú dva vstupy HDMI 2.0 a DisplayPorty 1.4, audio jack a miniUSB na pripojenie ovládača.

Na druhej strane je až štvorica portov USB pričom jeden ponúka rýchle nabíjanie. Je tu samozrejme aj USB typu B, ktoré slúži na pripojenie k počítaču. Nachádza sa tu aj dvojica audio portov a konektor pre napájací adaptér. Monitor má integrovaný zdroj, nebudete tak musieť niekam schovávať veľký a ťažký napájací adaptér. Len pripojíte jeden kábel a môžete monitor používať.

V spodnej časti uprostred sa nachádza joystick na ovládanie monitora a pohyb v menu OSD. Zaujímavosťou je držiak pre slúchadlá na ľavom aj pravom boku monitora.

Displej ponúka 108 mm flexibilitu na výšku. V najnižšom bode je 95 mm od podložky spodnou hranou a 458 mm vrchnou hranou. V najvyššej polohe je vo výške 203 mm a 565 mm pre vrch displeja.

Okrem výšky viete nastaviť aj sklon monitora od -5 do +21 stupňov. A rovnako aj naklonenie do strany, čo sme už videli pri prvom pohľade na prednú stranu. Otočenie je o 20 stupňov do oboch strán.

Monitor ponúka aj funkciu pivot, teda možnosť otočiť displej o 90 stupňov do vertikálnej polohy.

Otočenie je však možné len jedným smerom, na rozdiel od už spomínaného Alienware.

Backlightbleed bol pomerne v norme pri priamom pohľade. Akonáhle sa však pozriete na monitor z uhla, bolo vidieť nedokonalosti v uniformite. Samozrejme ako vždy platí, že každý panel je iný a váš kúsok môže byť lepší, ale aj horší. Uniformitu si v nasledujúcej kapitole premeriame aj kolorimetrickou sondou.


 •  
 •  
 •  
 •  
Flattr this!

Test monitora AOC U32U1: keď je dizajn priorita

Dizajnové monitory AOC sa v spolupráci so Studio F.A.Porsche sa rozrástli o nový kúsok. Naposledy testovaný Q27T1 zaujal netradičným stojanom a nový U32U1 plánuje v tomto trende pokračovať. Pridáva však k tomu väčšie rozmery aj rozlíšenie a širšie možnosti polohovania. Rovnako sa chce ukázať skvelým podaním farieb pre grafickú prácu, či veľmi solídnou portovou výbavou. Bude však dizajn jediným dôvodom na kúpu? Celý článok „Test monitora AOC U32U1: keď je dizajn priorita“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

AOC Q27G2U – 144 Hz monitor za babku

Herné monitory AOC sa k nám dostávajú na testy pravideľne a túto značku ste už videli na zahnutom 34″ modeli a rovnako aj 240 Hz TN. Oba tieto monitory však sú  pomerne drahé, ako to už pri špičkových herných komponentoch a príslušenstve býva zvykom. Q27G2U je pre zmenu vďaka dostupnejšej cene zameraný na širšie publikum, no napriek tomu má však veľa spoločného s podstatne drahším CU34G2X. Celý článok „AOC Q27G2U – 144 Hz monitor za babku“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Philips 328E1CA: Všestranný elegán s veľkou uhlopriečkou

Do redakcie nám zavítal pomerne netradičný monitor s unikátnym súborom vlastností. Má rozlíšenie 4K na 32″ a hoci má zahnutý panel, nejde o čistokrvný herný kus. S pomerom strán 16:9 a frekvenciou 60 Hz s adaptívnou synchronizáciou je mienený viac univerzálne. Je za príjemnú cenu a to ešte neviete, že ponúka veľmi slušné obrazové vlastnosti, ktoré sú miestami lepšie, než uvádzajú špecifikácie. Celý článok „Philips 328E1CA: Všestranný elegán s veľkou uhlopriečkou“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *