AOC Agon AG273QZ: expresných 240 Hz v Quad HD

Záver

Nedávno sme sa pozreli na 240 Hz Full HD monitor od Alienware, ktorý ma ohromil svojou plynulosťou. Uhlopriečka s 25 palcami s FHD však nebola úplne moja šálka kávy, nakoľko som zvyknutý na väščie rozmery aj rozlíšenia. Na rad preto prichádza Agon AG273QZ s 27 palcami a QHD (2560 × 1440 px) pri zachovaní veľmi vysokej obnovovacej frekvencie 240 Hz.

Záver

AOC Agon AG273QZ ponúka ultimátny herný zážitok. 2K je v súčasnej dobe medzi hráčmi veľmi obľúbené a keď k tomu pridáme 240 Hz, pôjde o sen nejedného hráča. Čerešničkou na torte sú FreeSync aj podpora G-Sync na hranie bez trhania obrazu. Dizajn, polohovanie, portová výbava či funkcie menu OSD sú taktiež veľmi dobré a nie je im veľmi čo vyčítať, skôr ich môžem pochváliť.

Ako však v prípade najrýchlejších monitorov býva, aj tento je TN. Nepatrím medzi fanúšikov tejto technológie a radšej uprednostním pomalší, ale krajší panel VA či IPS. V tomto prípade som však z podania farieb nedokázal rozoznať, že ide o TN, čo potvrdili aj merania sondou. Farby sú naozaj pekné a dokonca vo farebnom gamute Agon porazil aj IPS Alienware. Samozrejme, stále je to TN a nejaké nedostatky v pozorovacích uhloch som si pri výraznejších náklonoch všimol, no nejde o nič katastrofálne, ale stále je to viditeľné.

Tak či onak ide o najlepší TN, aký som doteraz videl a podania farieb pri priamom pozorovaní sa nemusíte obávať. Poslednou vecou, ktorú treba zvážiť je cena, ktorá sa pohybuje okolo 600 eur/15700 kč, čo rozhodne za monitor nie je málo. Alienware bol zhruba o 200 eur lacnejší, a pre zmenu Aorus s podobnou cenou ponúka ešte väčšiu nálož výbavy, no o niečo pomalší panel ale typu IPS. Je teda na vašom zvážení, či zainvestujete viac do 2K 240 Hz monitora ako spoločníka na viac rokov, nakoľko v tomto rozlíšení a takýchto fps bude ešte nejaký rok trvať, kým grafiky zvládnu AAA tituly.




  •  
  •  
  •  
Flattr this!

AOC U32P2CA – Známa tvár s nový trikom

Pri pohľade na U32P2CA môžete zažiť mierne deja-vu. Ide totiž o vynovenú verziu U32P2, ktorý sme pred nejakým časom testovali. Novinka navonok neponúka žiadne zmeny a neprináša ani nový panel, ale jedno zásadné zlepšenie, ktoré ocenia najmä používatelia notebookov. Ako už možno podľa modelového označenia tušíte, ide o USB-C konektor. A nie hocijaký, ale s podporou 65 W nabíjania aj DisplayPort 1.2. Celý článok „AOC U32P2CA – Známa tvár s nový trikom“ »

  •  
  •  
  •  

Dostupný herní OLED monitor. AOC má 26,5″ a 1440p pod 24 tisíc

Příchod technologie OLED do herních monitorů trval dlouho a šel tak trochu oklikou, kdy nejpočetnější jsou velkoplošné monitory založené na panelech z televizí, kde se OLEDy uchytily dřív. Už se ale konečně objevují i standardní herní modely v obvyklých stolních velikostech a také s rozlišením, které je pro hry dnes asi pořád optimální – 2560 × 1440 bodů. AOC teď vydává takový herní model s úhlopříčkou 26,5 palce a 240Hz frekvencí. Celý článok „Dostupný herní OLED monitor. AOC má 26,5″ a 1440p pod 24 tisíc“ »

  •  
  •  
  •  

Test monitora AOC CU34P2C. Vo výbave konečne aj USB-C

V poslednej dobe sme otestovali dvojicu monitorov AOC zo série P2, ktoré zaujali dobrým pomerom ceny a výkonu. Chýbala im však jedna vec a tou je USB-C. V závere testu U28P2A sme ale spomenuli, že výrobca začal ponúkať aj verzie s absentujúcim konektorom a dnes sa preto pozrieme na jeden z nich. Konkrétne ide o novinku CU34P2C s 34″ zahnutým panelom LCD. Celý článok „Test monitora AOC CU34P2C. Vo výbave konečne aj USB-C“ »

  •  
  •  
  •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *