Preview nových herných notebookov Asus TUF a ROG Strix

Rýchly pohľad na nové modely notebookov

Asus na CES predstavil novú rodinu notebookov s 11. generáciou procesorov Intel Core a Ryzen 5000. Dostali už aj mobilné grafické karty GeForce RTX 3000. Na recenzie si ešte síce chvíľu budete musieť počkať, no už máme v rukách dvojicu modelov TUF a ROG Strix. Než ich poriadne rozoberieme v testoch, tak sa na ne najprv pozrieme rýchlym pohľadom s opisom hlavných noviniek, medzi ktoré patria aj bleskové 240 a 300 Hz displeje.

TUF Gaming Dash F15

Nový produktový rad pod značkou TUF Gaming s označením Dash F15 predstavuje štýlový herný notebook v bielej farbe s tyrkysovým podsvietením. Okrem netradičnej farebnej kombinácie je notebook zameraný aj na maximálnu portabilitu pri zachovaní vysokého výkonu.

   

S profilom pod 2 cm a hmotnosťou 2078 gramov bezpochyby patrí Dash F15 medzi najtenšie a najľahšie herné modely na trhu. Napriek tomu ponúka trojicu portov USB-A, jeden USB-C Thunderbolt 4, HDMI 2.0, audiojack a dokonca aj ethernetový port na káblové internetové pripojenie siete.

   

Výrazným dizajnovým prvkom je biela klávesnica s tyrkysovým podsvietením a priehľadnými tlačidlami. Nechýbajú ani rýchle skratky pre ovládanie efektov podsvietenia, režimov výkonu či rýchly prístup do Armoury Crate, ktorá má v tomto prípade TUF tému.

Hlavnými lákadlami sú okrem dizajnu nové komponenty, v našom prípade Intel Core i7-11370H so 4 jadrami a taktom až 4,8 GHz v kombinácii s RTX 3070 8 GB grafikou v mobilnej 85 W verzii. Nechýba ani 32 GB RAM, 1 TB SSD, či nový rýchly 240 Hz displej so 100 % pokrytím spektra sRGB.

   

O výdrž sa postará 76 Wh batéria, ktorá by mala umožniť prehrávať videá až 16 hodín. Potom využijete 200 W nabíjačku, aby ste vďaka rýchlemu nabíjaniu získali až 50 % batérie len za 30 minút. V prípade núdze tiež môžete využiť nabíjanie cez USB-C.

Prezentovaný kúsok je inžiniersky model, nemali sme preto povolené ho rozoberať či robiť akékoľvek testy. Na hodnotenie tohto notebooku si budete musieť počkať na recenziu.

ROG Strix Scar 17

To nie je prípad nového Scar 17, ktorý máme v plne retailovom vyhotovení, teda presne v takom, akom by ste si ho zakúpili v obchode.

Túto novinku sme preto podrobili našim intenzívnym testom a v najbližších dňoch sa preto môžete tešiť na plnohodnotnú recenziu. Testy novej generácie notebookov sme teda zobrali zhurta a Scar 17 s Ryzen 7 5800H a RTX 3080 16 GB nám hneď v prvom teste ukáže, kam sa posunul mobilný výkon oproti minulej generácii notebookov, ktorých sme testovali viacero.

V budúcnosti sa určite pozrieme aj na ďalšie modely výrobcu, zaujímavý bude určite vynovený Zephyrus Duo SE ako aj kompaktný Flow X13 s externou GeForce RTX 3080. Asus to túto generáciu naplno rozbalil a Dash F15 je jeden z mála modelov, ktoré dostali platformu Intel. Všetky hlavné modely vrátane vlajkových lodí sú osadené novými Ryzeny, čo je prekvapenie. A za mňa rozhodne príjemné.


  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Asus ROG Strix Z790-A Gaming WiFi II: Nielen najefektívnejšia

V pomere k výpočtovému (či hernému) výkonu má pri továrenských nastaveniach najnižšiu spotrebu. A ROG Strix Z790-A Gaming WiFi II sa takisto radí k modernejším základným doskám, ktoré sú pre platformu Intel LGA 1700 dostupné. Je už z „druhej vlny“, v rámci ktorej sa modernizovala sieťová konektivita (s WiFi 7) a nová je napríklad aj podpora funkcie DIMM Flex užitočnej pre pamäte s mimoriadne vysokou priepustnosťou. Celý článok „Asus ROG Strix Z790-A Gaming WiFi II: Nielen najefektívnejšia“ »

  •  
  •  
  •  

Asus TUF B760M-BTF WiFi D4: Konektory čelom vzad!

Prečo dávať konektory z prednej strany základnej dosky, keď môžu byť zozadu? Nad týmto sa Asus a aj ďalší výrobcovia zamýšľajú pri základných doskách s povedzme inverzným rozložením konektorov. Model TUF B760M-BTF WiFi (D4) má spredu dozadu presunuté všetky konektory do posledného. To pri súčasnom trende presklených bočníc prispieva hlavne ku krajšiemu vzhľadu. V rámci rozboru nás budú ale zaujímať aj iné, merateľné veci. Celý článok „Asus TUF B760M-BTF WiFi D4: Konektory čelom vzad!“ »

  •  
  •  
  •  

Asus uvádí BTF desku řady Maximus: Všechny konektory pryč z očí

V posledních letech Asus i další výrobci desek zkoumají nápad přesunout konektory na základních deskách, do kterých se zastrkávají nejrůznější kabely, na zadní stranu PCB. To by u speciálních skříní s otvory v daných místech umožnilo vést všechny kabely zadním prostorem pro „cable manglement“, primárně asi z estetických důvodů. Asus teď vydal desku řady Advanced BTF, která toto spojuje i s bezkabelovým napájením GPU. Celý článok „Asus uvádí BTF desku řady Maximus: Všechny konektory pryč z očí“ »

  •  
  •  
  •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *