Preview nových herných notebookov Asus TUF a ROG Strix

Rýchly pohľad na nové modely notebookov

Asus na CES predstavil novú rodinu notebookov s 11. generáciou procesorov Intel Core a Ryzen 5000. Dostali už aj mobilné grafické karty GeForce RTX 3000. Na recenzie si ešte síce chvíľu budete musieť počkať, no už máme v rukách dvojicu modelov TUF a ROG Strix. Než ich poriadne rozoberieme v testoch, tak sa na ne najprv pozrieme rýchlym pohľadom s opisom hlavných noviniek, medzi ktoré patria aj bleskové 240 a 300 Hz displeje.

TUF Gaming Dash F15

Nový produktový rad pod značkou TUF Gaming s označením Dash F15 predstavuje štýlový herný notebook v bielej farbe s tyrkysovým podsvietením. Okrem netradičnej farebnej kombinácie je notebook zameraný aj na maximálnu portabilitu pri zachovaní vysokého výkonu.

   

S profilom pod 2 cm a hmotnosťou 2078 gramov bezpochyby patrí Dash F15 medzi najtenšie a najľahšie herné modely na trhu. Napriek tomu ponúka trojicu portov USB-A, jeden USB-C Thunderbolt 4, HDMI 2.0, audiojack a dokonca aj ethernetový port na káblové internetové pripojenie siete.

   

Výrazným dizajnovým prvkom je biela klávesnica s tyrkysovým podsvietením a priehľadnými tlačidlami. Nechýbajú ani rýchle skratky pre ovládanie efektov podsvietenia, režimov výkonu či rýchly prístup do Armoury Crate, ktorá má v tomto prípade TUF tému.

Hlavnými lákadlami sú okrem dizajnu nové komponenty, v našom prípade Intel Core i7-11370H so 4 jadrami a taktom až 4,8 GHz v kombinácii s RTX 3070 8 GB grafikou v mobilnej 85 W verzii. Nechýba ani 32 GB RAM, 1 TB SSD, či nový rýchly 240 Hz displej so 100 % pokrytím spektra sRGB.

   

O výdrž sa postará 76 Wh batéria, ktorá by mala umožniť prehrávať videá až 16 hodín. Potom využijete 200 W nabíjačku, aby ste vďaka rýchlemu nabíjaniu získali až 50 % batérie len za 30 minút. V prípade núdze tiež môžete využiť nabíjanie cez USB-C.

Prezentovaný kúsok je inžiniersky model, nemali sme preto povolené ho rozoberať či robiť akékoľvek testy. Na hodnotenie tohto notebooku si budete musieť počkať na recenziu.

ROG Strix Scar 17

To nie je prípad nového Scar 17, ktorý máme v plne retailovom vyhotovení, teda presne v takom, akom by ste si ho zakúpili v obchode.

Túto novinku sme preto podrobili našim intenzívnym testom a v najbližších dňoch sa preto môžete tešiť na plnohodnotnú recenziu. Testy novej generácie notebookov sme teda zobrali zhurta a Scar 17 s Ryzen 7 5800H a RTX 3080 16 GB nám hneď v prvom teste ukáže, kam sa posunul mobilný výkon oproti minulej generácii notebookov, ktorých sme testovali viacero.

V budúcnosti sa určite pozrieme aj na ďalšie modely výrobcu, zaujímavý bude určite vynovený Zephyrus Duo SE ako aj kompaktný Flow X13 s externou GeForce RTX 3080. Asus to túto generáciu naplno rozbalil a Dash F15 je jeden z mála modelov, ktoré dostali platformu Intel. Všetky hlavné modely vrátane vlajkových lodí sú osadené novými Ryzeny, čo je prekvapenie. A za mňa rozhodne príjemné.


 •  
 •  
 •  
 •  
Flattr this!

Asus nahrazuje LCD v noteboocích OLED displeji. Velký skok?

Kvalita displejů v noteboocích byla vždycky bolest. Jsme sice už za dobou největšího temna, ale LCD v noteboocích jsou pořád u většiny modelů horší než v stolních monitorech. Teď by ale mohl nastat velký zlom s přechodem na OLED displeje. Asus teď otevřel hráze a uvádí OLED do velké části nabídky, dokonce i do dost levných notebooků. Znamená to mimo jiné minimální odezvu (rozmazání pohybu), ale i další výhody, i zdravotní. Celý článok „Asus nahrazuje LCD v noteboocích OLED displeji. Velký skok?“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Asus na Intel Rockat Lake už postavil malý podnikový počítač

Veľmi krátko po svojom vydaní sa procesory Rockat Lake dostali aj to minimalistického počítača PB62. A to dokonca i v 65 W podobe Core i7-11700. V rámci voliteľnej konfigurácie je ale i mnoho ďalších modelov, vrátane úspornejších s „T“ na konci označenia. Široká, moderná a variabilná je i konektivita s eventuálne až troma videovýstupmi, dvoma slotmi na SSD M.2 NVMe či WiFi 6. A to v nadštandardne odolnom vyhotovení i do nečasu. Celý článok „Asus na Intel Rockat Lake už postavil malý podnikový počítač“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Asus RT-AX89X – 10 Gb sieť na dosah už i v domácnosti

Smerovače testujeme len sporadicky a zvyčajne len pokiaľ prinášajú nejakú významnú novinku. Naposledy to bol napríklad router Asus s WiFi 6. Od rovnakého výrobcu teraz na trh prichádza prvý domáci router s 10-gigabitovým pripojením, a to cez RJ-45 aj SFP+. Pomalé 1 Gb káblové pripojenie bolo achillovou pätou smerovačov s WiFi 6 a práve túto chybu nový RT-AX89X odstraňuje. Domáca sieť vďaka 10 Gb konektorom tak prichádza do novej éry. Celý článok „Asus RT-AX89X – 10 Gb sieť na dosah už i v domácnosti“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *