Testy HWC sú peklo, preto máme rovnomenného parťáka!

Plechovka Hellu na udržanie pozornosti, ale aj ako praktická rekvizita

Spracovať dôkladnú hardvérovú recenziu je časovo náročné. Kompletné merania takého Radeonu s aktívnym aj neaktívnym SAM zožerú zhruba 40 hodín. Na to, aby nebola medzi testami príliš dlhá medzera, je potrebné vždy vystúpiť z komfortnej zóny. To na udržanie bystrej mysle vyžaduje trochu kofeínu, cukru a celkovo dobrej chuti, ktorú som našiel v energetických nápojoch Hell. Tie v našich testoch budú plniť ešte jednu praktickú funkciu.

Určite ste si už všimli, že v rotácii banerov máme i jeden od firmy Hell energy, ktorá vyrába predovšetkým energetické nápoje. Nejde však o žiadnu platenú spoluprácu ani „umelú“ propagáciu, ako to býva v dnešnom svete populárne.

Viem, že je to v rozpone zo zdravým životným štýlom, ale niektorým veciam človek neporučí a sú pre jeho fungovanie „prirodzené“. To sa týka aj energeticky nápojov v mojom živote, respektíve konkrétne Hellu, ktorý si už niekoľko rokov kupujem ráno po „nočnej“ v potravinách preto, aby som bol ešte schopný doklepkať ten článok, ku ktorému mám už všetky podklady, ale ešte žiadne grafy a ani napísaný text. A on taký energetický nápoj často rozhoduje o tom, či tam bude 30 alebo iba 15 preklepov, nedoklepov a podobných chybičiek, ktoré zrážajú úroveň článku. O presnosť meraní sa však nemusíte obávať nikdy, to je čisto mechanická záležitosť, ktorá nevyžaduje až takú vysokú koncentráciu.

Po rôznych pokusoch s kávičkami, ovocím a s inými zdravšími pokusmi som sa nakoniec vždy s chuťou spokojný vrátil k tomu pekelnému nápoju a asi to už inak nebude. Aj tých som si vyskúšal niekoľko a Hell „Classic“ je presne to, čo na fungovanie „potrebujem“. Samozrejme to neužívam na litre, ale jedna štvrťlitrová plechovka v najkritickejších situáciách dobre padne. Rozhodne nechcem nikoho k ničomu navádzať ani tvrdiť, že ide o najlepší energetický nápoj. Ide len o môj subjektívny názor. A takisto úprimný.

Hell som o túto spoluprácu požiadal ja. Jednak pre to, že i tak by som si tú plechovku kúpil. A to nielen na nakopnutie, ale už viackrát mi v hlave skrslo, že by bolo v niektorých prípadoch, pri niektorých produktových fotkách, dobré mať porovnávajúce „meradlo“ s ľahko predstaviteľným rozmerom. Vďaka tomu si lepšie vybavíte, ako veľmi je dlhá či hrubá je objemná grafika Gigabyte Aorus RTX 3080 Xtreme 10G alebo naopak ako je niečo mimoriadne malé vedľa bežnej plechovky s objemom 250 ml. Nebudeme to tlačiť do každého článku (to by bolo otravné, čo nechceme), ale iba sem-tam, kde si to situácia vyložene vyžaduje. To môže byť typicky príklad aj menších PC skriniek.

A ešte sa tu ponúka jedno praktické využitie – na ilustráciu povrchu panelov LCD a OLED na monitoroch. Odraz objektu, ktorý sa naň položí, dobre ilustruje mieru jeho reflexie. A plechovka Hellu je dobrá i v tom, že obsahuje rôzne farby a veľkosti písma. Isteže, aby bolo takéto meranie objektívne, a rozdiely medzi jednotlivými panelmi viditeľné, treba nájsť správny uhol. Z veľkého uhla (tak, ako je to i na ilustrácii nižšie), to bude s intenzívnym osvetlením vždy zrkadlo.

Takže toľko som vám chcel napísať k tomu Hellu v baneroch a článkoch. Verím, že nás chápete a súcitíte s nami. 🙂


  •  
  •  
  •  
  •  
Flattr this!

One comment Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *