Vychádza Mini-ITX skrinka darkFlash DLH 21. Náhrada za NZXT H1

Nová vertikálna mini skrinka od mladej firmy darkFlash

Malé počítačové skrinky so silno vertikálnou orientáciou spopularizovala najmä Z1 od NZXT, ktorú však výrobca z bezpečnostných dôvodov stiahol z predaja. Ešte dávno predtým na tomto koncepte začal stavať aj SilverStone. Teraz sa v týchto vodách sympatie na svoju stranu snaží získať pomerne neznáma firma darkFlash. Ich vysoká skrinka s malou stopou nesie označenie DLH 21.

O spoločnosti darkFlash sme doteraz veľa nepočuli. Nakoniec, ide o mladú firmu založenú v roku 2016, za ktorou by mali stáť nadšenci a „skladači“ počítačových zostáv. Návrh a realizácia vertikálnej skrinky DLH 21 môže byť krok. To vzhľadom na vysoký dopyt podobne konštruovanej H1, ktorú NXZT stiahlo z predaja pre možné skratky (a z toho plynúce nebezpečenstvo požiaru) skrutky na riseri PCI Express.

DLH 21 stavia na rovnakej vertikálnej konštrukcii, ktorá podporuje výhradne dosky formátu Mini-ITX, ale súčasne i dlhé grafické karty. V prípade DLH 21 môžu mať až 320 mm, čo je oproti H1 o 15 mm viac. To ale na úkor celkovo väčšej výšky DLH 21 o 24 mm. Pri podpore grafickej karty sú v takto malých skrinkách dôležité aj rozmery v ostatných osiach. Skrinka darkFlash by podľa špecifikácií mala zvládnuť karty s hĺbkou (t.j. rozmer od slotu k bočnici) do 147 mm (pri H1 to bolo iba 128 mm) a výškou 61 mm, do ktorej sa zmestí aj drvivá väčšina modelov s najvýkonnejšími GPU.

Grafická karta má vertikálnu orientáciu a je umiestnená za čelným panelom, ktorého výšku kopíruje. Tento predok je i vhodne perforovaný, bude to najskôr nejaká kombinácia hrubého dierovania predného hliníkového panelu, za ktorým je jemnejší plastový filter. Jeho zrno je ale, zdá sa, výrazne hrubšie než nylonové sieťky H1.

Efektivita prachových filtrov bude tak nižšia a to sa týka aj bočných stien, ktoré sú takisto perforované. Viac sa tak prach bude lepiť aj medzi lamely radiátora kvapalinového chladiča, ktorý môžete nainštalovať na bočný panel oproti základnej doske. Môže byť vo formáte 120 alebo 140 mm. Dôležitú informáciu a maximálnej hrúbke radiátora spolu s ventilátormi však darkFlash už neuvádza.

   

Podľa ilustrácií sa však zdá, že väčšina riešení AIO s hrúbkou 52–53 mm (27–28 mm radiátor + 25 mm ventilátory) sa pohodlne zmestí i s dostatočným odstupom od zdroja. Ten je podporovaný vo formátoch SFX, vrátane predĺženého SXF-L so 125 mm.

Na rozdiel od H1 je strop DHL 21 otvorený/perforovaný a dokonca umožňuje na vytvorenie zdravšieho systémového chladenia aj montáž prídavného ventilátora. Hoci iba vo formáte 92 mm, ale je to asi lepšie než nič.

Výrobca uvádza, že konštrukcia je vyrobená z 0,8 mm oceľových plechov. Už ale neupresňuje, či sa táto hrúbka týka skeletu, ale i bočných panelov, ktoré obvykle bývajú hrubšie. Ale aj keby všetky plechy mali takúto hrúbku, tak pri menších rozmeroch skrinky 239 × 175 × 412 mm (17,2 l) by mohli byť dostatočne pevné.

V súlade so súčasnými trendmi DLH 21 nechýba ani adresovateľné osvetlenie RGB. Je ním podsvietený spodok skrinky. Z konektorov má potom k dispozícii dva USB 3.2 gen. 1 typu A, jeden 10-gigabitový USB-C a portovú výbavu uzatvára  3,5 mm audiojack (zdieľaný/štvorpólový). Na prednom paneli je potom ale ešte okrem toho zapínacieho aj tlačidlo na ovládanie A-RGB LED, čo bude voliteľná možnosť pre používateľov, ktorí nemajú týmto 3-pinovým 5 V konektorom vybavenú základnú dosku.

Odporúčanú maloobchodnú cenu darkFlash zatiaľ nezverejnil a otázna je i dostupnosť. Farebné varianty sú štyri. Okrem čierneho a bieleho aj dva netradičné v odtieni ružovej a „neónovej mätovej“.


  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *