Zaujímavosť: MX-2 a MX-4 sa predalo už cez 10 miliónov túb

Staré dobré pasty v novom šate

Legendárne teplovodivé MX-2 a MX-4 pamätajú ešte starý Arctic Cooling a bez nejakých vážnejších zásahov sú v hre už neuveriteľných 12, respektíve 9 rokov (MX-4). A podľa firemných štatistík rozhodne neprežívajú, čomu i veríme. Aj po takto dlhom čase sa tešia medzi používateľmi vysokej popularite. AC kedysi túto zmes navrhol naozaj náramne a ťaží z toho dodnes. A pritom taká „blbosť“ – termopasta 🙂

Je to i trochu vtipné, že sa v súčasnosti nejaký produkt drží na trhu dekádu. Obzvlášť medzi hardvérom, kde životný cyklus produktov končí bežne po roku. Pasty sú tak zrejme v tomto smere rekordmanky. Alebo poznáte iný komponent, ktorý by sa v prakticky nezmenenej podobne predával takto dlho? Za tie roky sa v prípade pást MX-2 a MX-4 menila iba kozmetika – balenie. Jednak po úprave obchodného mena (z Arctic Cooling na Arctic), jednak pri zmenách loga spoločnosti a špeciálne teraz. Na znak osláv predaných desiatich miliónov túb má balenie v grafike „2019“, zmodrel piest aj vrchnáčik a pasty už nedostanete v papierových obaloch s plastovým blistrom, ale v praktickejších uzatvárateľných plastových vrecúškach.

Tieto formálne vylepšenia nemajú a zrejme ani nebudú mať dopad na cenu. Tá zostáva rovnaká, čo je dôležité. Veľký podiel na úspešných predajoch má dozaista i to, že sú pasty Arctic takto lacné. V skutočnosti nevynikajú špičkovou efektivitou, ale tým, že za tých pár eur nič lepšie nezoženiete, čo podčiarkujú i naše testy. Aj preto MX-2 (ktorá sa mimo iné dodáva i vo veľkej 65g tube, MX-4 končí na 45g) používam od jej uvedenia. Z prvej ruky tak môžem potvrdiť, že kvalita zmesy sa časom nijako nezmenila/neznížila, čo viem z priebežného re-testovania a vzájomného porovnania každej novej tuby. A že ich už za ten čas bolo…
 •  
 •  
 •  
Flattr this!

Nízky profil vo väčšom, 140 mm tele. Arctic má P14 Slim

S narastajúcim prierezom ventilátorov sa hrúbka obvykle zväčšuje. Pre prípady, keď je požadovaný opak, teda veľký, ale zároveň tenký ventilátor, Arctic „stlačil“ P14 na 16 mm. Jedná sa o jeden z mála ventilátorov s takýmito proporciami a tento má ambície byť nad zvyškom ponuky. V porovnaní s o číslo menším modelom P12 Slim by mal byť nárast prietoku pri rovnakej hlučnosti takmer 24 %. Celý článok „Nízky profil vo väčšom, 140 mm tele. Arctic má P14 Slim“ »

 •  
 •  
 •  

Arctic BioniX P120 A-RGB: Svietiaci špecialista na filtre a mriežky

Tak tomuto sa hovorí ukážkový obrat. Spomínate, ako BioniX F120 „pohorel“ na prekážkach? Novší BioniX P120 (A-RGB) už takúto zásadnú slabinu nemá. Naopak, prekážky ho dusia podstatne menej ako mnohé konkurenčné ventilátory. Už len skrotiť tie vibrácie, doladiť akustiku, v ktorej sú isté rezervy a bude to skvelé. Základ (rotor) je do praxe lepší, než napovedajú štítkové parametre. Celý článok „Arctic BioniX P120 A-RGB: Svietiaci špecialista na filtre a mriežky“ »

 •  
 •  
 •  

Arctic Freezer 7 X rev. 3: Chladiaca legenda, ktorej ušiel vlak

Koľko generácií procesorov Freezer 7 mohol chladiť? Najviac. Žiadna iná značka chladičov neexistuje tak dlho. To je dozaista hodné rešpektu, ale faktom zostáva, že progres v účinnosti je z revízie na revíziu strnulý. Nejaké zlepšenia síce pribúdajú, ale pomalšie než u konkurenčných riešení, ktoré sú výrazne výhodnejšie. Do regálov kamenných obchodov a PC zostáv sa tak Freezer 7 ako „číslo jeden“ často dostáva už iba zo zotrvačnosti. Celý článok „Arctic Freezer 7 X rev. 3: Chladiaca legenda, ktorej ušiel vlak“ »

 •  
 •  
 •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *