Zaujímavosť: MX-2 a MX-4 sa predalo už cez 10 miliónov túb

Staré dobré pasty v novom šate

Legendárne teplovodivé MX-2 a MX-4 pamätajú ešte starý Arctic Cooling a bez nejakých vážnejších zásahov sú v hre už neuveriteľných 12, respektíve 9 rokov (MX-4). A podľa firemných štatistík rozhodne neprežívajú, čomu i veríme. Aj po takto dlhom čase sa tešia medzi používateľmi vysokej popularite. AC kedysi túto zmes navrhol naozaj náramne a ťaží z toho dodnes. A pritom taká „blbosť“ – termopasta 🙂

Je to i trochu vtipné, že sa v súčasnosti nejaký produkt drží na trhu dekádu. Obzvlášť medzi hardvérom, kde životný cyklus produktov končí bežne po roku. Pasty sú tak zrejme v tomto smere rekordmanky. Alebo poznáte iný komponent, ktorý by sa v prakticky nezmenenej podobne predával takto dlho? Za tie roky sa v prípade pást MX-2 a MX-4 menila iba kozmetika – balenie. Jednak po úprave obchodného mena (z Arctic Cooling na Arctic), jednak pri zmenách loga spoločnosti a špeciálne teraz. Na znak osláv predaných desiatich miliónov túb má balenie v grafike „2019“, zmodrel piest aj vrchnáčik a pasty už nedostanete v papierových obaloch s plastovým blistrom, ale v praktickejších uzatvárateľných plastových vrecúškach.

Tieto formálne vylepšenia nemajú a zrejme ani nebudú mať dopad na cenu. Tá zostáva rovnaká, čo je dôležité. Veľký podiel na úspešných predajoch má dozaista i to, že sú pasty Arctic takto lacné. V skutočnosti nevynikajú špičkovou efektivitou, ale tým, že za tých pár eur nič lepšie nezoženiete, čo podčiarkujú i naše testy. Aj preto MX-2 (ktorá sa mimo iné dodáva i vo veľkej 65g tube, MX-4 končí na 45g) používam od jej uvedenia. Z prvej ruky tak môžem potvrdiť, že kvalita zmesy sa časom nijako nezmenila/neznížila, čo viem z priebežného re-testovania a vzájomného porovnania každej novej tuby. A že ich už za ten čas bolo…
 •  
 •  
 •  
Flattr this!

Vieme, ako to Arctic bude mať s podporou pätice Intel LGA 1700

S príchodom procesorov Alder Lake sa mení pätica a LGA 1700 tentokrát z pohľadu montáže výrazne mení situáciu. Na to aktuálne reaguje Arctic s oznamom pre súčasných aj budúcich majiteľov chladičov tejto firmy. Sú tu dve dobré správy. Prvá a hlavná je, že na nové procesory Intel nainštalujete aj staršie chladiče Arctic (a nemusí vás to ani nič stáť) a druhá správa odkazuje na pripravovaný chladič, ktorý bude mať natívnu podporu. Celý článok „Vieme, ako to Arctic bude mať s podporou pätice Intel LGA 1700“ »

 •  
 •  
 •  

Arctic Liquid Freezer II 240 je už i s osvetlením (A)RGB LED

Kvapalinový chladič Liquid Freezer II 240 v našich testoch podával veľmi dobré výsledky. Napríklad v porovnaní s väčším FD Celsius+ S36 Prisma je účinnejší a hlavne podstatne lacnejší. Niekomu však môže chýbať svietiace vyhotovenie. Ale i to už má Arctic odpoveď, hoci zatiaľ len pre variant s 240-milimetrovým radiátorom. Samotný radiátor zostáva rovnaký, ale zmenil sa výkon ventilátorov. Celý článok „Arctic Liquid Freezer II 240 je už i s osvetlením (A)RGB LED“ »

 •  
 •  
 •  

Novinka: Arctic verí svojim veciam, 6-ročná záruka na všetko

Najprv z dvoch na šesť rokov záruky pre chladiče Liquid Freezer II a teraz na zvyšok toho, čo má Arctic v ponuke. Dlhší čas na eventuálnu reklamáciu sa vzťahuje aj na tovar zakúpený spätne, vrátane najlacnejších ventilátorov, čo dáva pri rozhodovaní pri výbere veľmi peknú pridanú hodnotu. Konkurenčné riešenia až takto prozákaznícky orientované obvykle nebývajú. Celý článok „Novinka: Arctic verí svojim veciam, 6-ročná záruka na všetko“ »

 •  
 •  
 •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *