Zaujímavosť: MX-2 a MX-4 sa predalo už cez 10 miliónov túb

Staré dobré pasty v novom šate

Legendárne teplovodivé MX-2 a MX-4 pamätajú ešte starý Arctic Cooling a bez nejakých vážnejších zásahov sú v hre už neuveriteľných 12, respektíve 9 rokov (MX-4). A podľa firemných štatistík rozhodne neprežívajú, čomu i veríme. Aj po takto dlhom čase sa tešia medzi používateľmi vysokej popularite. AC kedysi túto zmes navrhol naozaj náramne a ťaží z toho dodnes. A pritom taká „blbosť“ – termopasta 🙂

Je to i trochu vtipné, že sa v súčasnosti nejaký produkt drží na trhu dekádu. Obzvlášť medzi hardvérom, kde životný cyklus produktov končí bežne po roku. Pasty sú tak zrejme v tomto smere rekordmanky. Alebo poznáte iný komponent, ktorý by sa v prakticky nezmenenej podobne predával takto dlho? Za tie roky sa v prípade pást MX-2 a MX-4 menila iba kozmetika – balenie. Jednak po úprave obchodného mena (z Arctic Cooling na Arctic), jednak pri zmenách loga spoločnosti a špeciálne teraz. Na znak osláv predaných desiatich miliónov túb má balenie v grafike „2019“, zmodrel piest aj vrchnáčik a pasty už nedostanete v papierových obaloch s plastovým blistrom, ale v praktickejších uzatvárateľných plastových vrecúškach.

Tieto formálne vylepšenia nemajú a zrejme ani nebudú mať dopad na cenu. Tá zostáva rovnaká, čo je dôležité. Veľký podiel na úspešných predajoch má dozaista i to, že sú pasty Arctic takto lacné. V skutočnosti nevynikajú špičkovou efektivitou, ale tým, že za tých pár eur nič lepšie nezoženiete, čo podčiarkujú i naše testy. Aj preto MX-2 (ktorá sa mimo iné dodáva i vo veľkej 65g tube, MX-4 končí na 45g) používam od jej uvedenia. Z prvej ruky tak môžem potvrdiť, že kvalita zmesy sa časom nijako nezmenila/neznížila, čo viem z priebežného re-testovania a vzájomného porovnania každej novej tuby. A že ich už za ten čas bolo…
 •  
 •  
 •  
Flattr this!

Nový Liquid Freezer (III): Lepší kontakt a kompresor z lietadla

Arctic vraj historicky nespomína na to, že by sa nejaký produkt zo štartu, tesne po vydaní, tešil väčšiemu záujmu používateľov ako je to u chladičov Liquid Freezer III. Ale nečudo. Okrem efektívnych ventilátorov prinášajú viacero prvkov zvyšujúcich chladiaci výkon. Ten je nielen vysoký, ale aj cenovo veľmi dostupný. Arctic dal chladiče do predaja s pomerne veľkou, stále pretrvávajúcou zľavou. 360-milimetrový variant pod 80 eur? Celý článok „Nový Liquid Freezer (III): Lepší kontakt a kompresor z lietadla“ »

 •  
 •  
 •  

Návrat k FDB – hlavná novinka Arctic P12 Max White

Arctic vydal nové, biele vyhotovenie ventilátora P12 Max. Nejedná sa však iba o voľbu medzi svetlou (P12 Max White) a tmavou (P12 Max Black), ale takisto medzi fluidnými a guľôčkovými ložiskami. V každom prípade ide znovu o 120 mm ventilátor, ktorý bude svojou výkonnostnou charakteristikou v porovnávacích testoch dobývať popredné priečky rebríčkov. Má na to všetky predpoklady. Celý článok „Návrat k FDB – hlavná novinka Arctic P12 Max White“ »

 •  
 •  
 •  

V „P“ rade 80 mm ventilátorov Arctic je už aj model Max

Menší formát ventilátora nemusí vždy znamenať nízky prietok. Na dosiahnutie porovnateľných výsledkov s modelmi s väčšiemu prierezom musia byť vyššie otáčky a spolu s nimi aj vyššia hlučnosť, ale pokiaľ toto akceptujete a pre rozmerové obmedzenia vlastne nemáte príliš na výber, tak nový ventilátor P8 Max sa javí ako atraktívna možnosť. A hlavne je jeden z mála svojho druhu. Celý článok „V „P“ rade 80 mm ventilátorov Arctic je už aj model Max“ »

 •  
 •  
 •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *