Ako dobre poznáš vodníky MSI? Súťaž o CoreLiquid E360

Ako (a o čo) sa hrá

V spolupráci s MSI sme pre vás pripravili rýchly kvíz, po ktorého absolvovaní sa budete môcť zúčastniť hry o výkonný kvapalinový AIO chladič s 360-milimetrovým radiátorom – MEG CoreLiquid E360. Jediná podmienka je správne zodpovedať na tri otázky, ktoré buď preveria prehľad, ktorý máte, čo sa týka chladiacich vecí MSI, alebo do doplnia. Každopádne nepôjde o nič zložité.

O čo sa hrá…

Pre jedného z čitateľov HWCooling máme procesorový chladič MSI MEG CoreLiquid E360 (t.j. variant s formátom radiátora 360 mm, na ktorou sú tri ventilátory s ARGB LED). Podporované platformy sú AMD AM5, AM4, TR4, sTRx4 a Intel LGA 1700, 1200, 115x. Viac technických informácií je dostupných na produktových stránkach MSI.

… a ako

Napíšte nám odpovede na otázky nižšie a pokiaľ sa nepomýlite, vaša správa bude zaradená do náhodného žrebovania.

 1. Viete, kedy MSI vydalo prvý rad kvapalinových chladičov typu all-in-one určených na procesory? Stačí s presnosťou na rok a uveďte i to, o aký rad chladičov s jedná.
 2. Ktoré z AIO vodníkov MSI používajú na ochladzovanie radiátora špičkové ventilátory Silent Gale P12? V tomto prípade je potrebné uviesť všetky modely, teda niekoľko veľkostných formátov
 3. A jedna, posledná otázka, k chladiču, o ktorý hráte: Z akého materiálu je vyrobený rotor ventilátorov CoreLiquid E360?

Súťažné správy píšte na e-mail info@hwcooling.net s predmetom Kvízové odpovede k vodníkom MSI do utorka 21. 11. 2023 (23:59 stredoeurópskeho času). Výherca sa potom nasledujúci deň (22. 11. 2023) nájde zverejnený v zvýraznenom okne pod týmto textom. Prirodzene vo formáte e-mailu so skrytými znakmi. Zúčastniť sa môžete z ktoréhokoľvek miesta na sveta, výhru doručíme kdekoľvek. Žiadne geografické obmedzenia tu neexistujú. Tak veľa šťastia!

A možno ešte jedna vec: Pre zaujímavosť nám môžete do správy dopísať, či ste si odpovede museli vyhľadať alebo ste ich dali „z hlavy“. Nejde však o podmienku.

Kto vyhral (aktualizované 22. 11. 2023): Na otázky správne odpovedal a zároveň mal šťastie pri žrebovaní súťažiaci s e-mailovou adresou z**m**.m**o@gmail.com. Výhercovi posielame správu s prosbou o zaslanie podrobností na doručenie chladiča MSI MEG CoreLiquid E360. Odpovede na otázky boli nasledujúce:

 1. 2020 (v tomto roku MSI vydalo svoj prvý kvapalinový AIO chladič určený na chladenie procesora)
 2. MSI MEG CoreLiquid S360 (tu sa ospravedlňujeme za nepresne položenú otázku. Ventilátory Silent Gale P12 používa iba jeden vodník MSI, takže zmožné číslo naozaj nebolo na mieste)
 3. Akrylát. Stačilo to takto jednoducho, ale sme radi, že ste upozorňovali aj na nižšiu podiel nečistot pre dosiahnutie čo najlepšieho výsledku osvetlenia

 •  
 •  
 •  
Flattr this!

ID-Cooling má superlacného vodníka v 360 mm formáte

Zatiaľ čo drvivá väčšina AIO vodníkov s naozaj vysokým chladiacim výkonom cenou výrazne prevyšuje najvýkonnejšie vežovité chladiče, tak ID-Cooling ide opačným smerom. Kvapalinový chladič označovaný ako FX360 Pro je lacnejší a zároveň navonok nič nenasvedčuje tomu, že by nemal mať vysoké TDP. Výrobca píše o 350 W, ktoré sú podporené veľkým radiátorom, zdá sa i výkonnou pumpou a zle nevyzerajú ani ventilátory. Celý článok „ID-Cooling má superlacného vodníka v 360 mm formáte“ »

 •  
 •  
 •  

Noctua: Nové 140 mm ventilátory odpremiérujú na chladiči CPU

Dlho očakávané next-gen ventilátory Noctua v 140 mm formáte nabrali aj nenabrali sklz v plánovanom vydaní. V rámci samostatného predaja sa síce posunuli z druhého do tretieho štvrťroka 2024, ale spolu s chladičom, ktorý na vrchole ponuky vymení model NH-D15, by mali vyjsť už čoskoro. Okrem toho sa trochu odtajnilo aj to, ktorý zo „starších“ projektov má tesne pred dokončením. Celý článok „Noctua: Nové 140 mm ventilátory odpremiérujú na chladiči CPU“ »

 •  
 •  
 •  

Endorfy Fera 5 Black – Bestseller na cestě do temnoty

Dnešním dnem vstupuje na trh nová verze oblíbeného chladiče Endorfy Fera 5 s přívlastkem Black. Název napovídá, že je tento chladič opatřen matně černou povrchovou úpravou, což ocení především příznivci minimalistických PC sestav. Bude samozřejmě potřeba otestovat, zda nemá tato povrchová úprava negativní vliv na účinnost chlazení nebo zda nedošlo ke zhoršení akustiky. Pojďme se tedy společně vydat do temné budoucnosti chladičů Endorfy. Celý článok „Endorfy Fera 5 Black – Bestseller na cestě do temnoty“ »

 •  
 •  
 •  

Komentáre (2) Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *