Ciele HWCooling Techtour a veľká fotogaléria z prvého ročníka

HWCooling Techtour 2024

Projekt HWCooling Techtour vznikol z lásky k poznaniu k počítačovému hardvéru. A máme veľký záujem o jej zasievanie v školách. Ony sami to potrebujú, respektíve školy potrebujú, aby sa oheň k technológiám rozhorel aj v žiakoch, ktorí sa vďaka tomu neskôr môžu stať špičkovými odborníkmi. Okrem krátkej rozprave o veciach súvisiacich v tomto článku nájdete aj veľké fotogalérie z miest, na ktorých sme si odbili premiéru.

Veríme, že naši stáli čitatelia vedia, prečo robíme HWCooling. Okrem toho, že nás táto práca naozaj baví, tak chceme v prvom rade prinášať odborné informácie v oblastiach, ktoré, povedzme, nedostávajú príliš priestoru. A okrem priestoru v rámci magazínu považujeme za dôležité tieto semienka zasievať aj na technických stredných školách. Teda tam, kde sa formuje ďalšie smerovanie mladých ľudí, na ktorých bude stáť svet.

HWCooling Techtour. Prečo?

Po osobných skúsenostiach s niekoľkoročnou prácou v škole a výpovediach ambicióznych učiteľov s dlhou praxou sme dospeli k jednoznačnému záveru – poďme urobiť maximum, čo dokážeme, pre to, aby sme pozdvihli odborné vzdelávanie v témach okolo počítačového hardvéru. To rôznymi spôsobmi, ktoré má náš novovzniknutý projekt (HWCooling Techtour) pokrývať.

Základ tkvie v uchopení nejakej aktuálnej hardvérovej témy a priblížiť ju študentom škôl takým spôsobom, aby bola pre nich táto iniciatíva užitočná do praxe. Kameňom úrazu škôl je, že nemajú dosť dobrý prístup k moderným technológiám a k efektívnej výučbe aktuálnych vecí, čo našou iniciatívou odbúravame. Samozrejme v úzkom spektre okolo tém týkajúcich sa počítačových komponentov.

V rámci HWCooling Techtour 2024 sme dali dokopy odborný tím reprezentantov nadnárodných technologických firiem Intel a Gigabyte, s ktorými sme pre študentov pripravili odborné prednášky. Odborné, nie komerčné (toho druhého sa budú chytať asi hlavne tí, ktorí na akciách neboli a majú skreslenú predstavu o realite).

Na mieste sme, prirodzene, mali veľa produktov/PC komponentov, ktoré sú predmetom kúpy a predaja a áno, jednou z firiem bol aj obchod (Datacomp). Ale ten tam bol hlavne pre to, aby sme žiakov za ich preukázané vedomosti a zručnosti vedeli odmeniť hodnotnými cenami, z ktorých budú mať radosť. A ktoré v nich môžu rozhorieť ešte väčší oheň. Pre všetkých žiakov, to už ako magazín HWCooling, sme pripravili, vyrobili a dodali napríklad aj veľkoplošné plachty s detailným rozborom jednotlivých súčastí procesora a základnej dosky. To je niečo, čo na teoretickom aj praktickom vyučovaní chýba.

Vieme ako na to, sme ochotní to s láskou robiť každý rok a veríme, že nám hodia pomocné laso tí, ktorí môžu tejto užitočnej iniciatíve pomôcť. Akú majú tieto veci „hodnotu“ budeme zistovať tak u samospráv (t.j. zriaďovateľ stredných škôl v danom okrese) ako pravdepodobne aj na ministerstve školstva. Uvidíme, určite zabojujeme a výsledok budete môcť vidieť. Prvým ročníkom to, každopádne určite nekončí, a tešíme sa na ďalšie stredné školy aj  budúcom roku, zase pri nejakej inej téme. S AMD a Nvidiou? Čas ukáže. Atmosféru z toho, čo už bolo (k Intel Core Ultra 200S a základným doskám Gigabyte Z890) môžete nasať z fotogalérií nižšie.

SOŠE Žilina

Exkluzívne (a výnimočné) prvky: Načasovanie dva dni pred skončením celosvetového embarga na testy a predaj procesorov Intel Core Ultra 200S a základných dosiek Z890. Prítomnosť pána Jaroslava Petráša (Intel), ktorý sa už ďalších dvoch akcií nezúčastnil.

      
      
      
      
      
      
      
      
      
      

SPŠT Martin

Exkluzívne (a výnimočné) prvky: Načasovanie na deň celosvetovej premiéry začiatku predaja procesorov Intel Core Ultra 200S a základných dosiek Z890. Konanie v najväčšej miestnosti, respektíve v kinosále s profesionálnym zvukárom.

      
      
      
      
      
      
      
      
      
      

SOŠE Liptovský Hrádok

Exkluzívne (a výnimočné) prvky: Gigabyte doviezol veľa základných dosiek Z890, ktoré neprešli kontrolou kvality. Na výučbové účely sú ale bezchybné. Na miesto činu z Taiwanu konečne dorazil aj Ricky Huang (Gigabyte) a zapojil sa aj do prednášok.

      
      
      
      
      
      
      
      
      

Špeciálna vďaka patrí spoločnosti Sony za zapožičanie objektívu FE 16-35 mm f/2,8 GM II. Kvalita fotiek síce nereprezentuje jeho maximálne technické možnosti (tie sú výrazne znižované schopnosťami fotografa), ale zabezpečil to hlavné – širokouhlé zábery v interiéroch jednotlivých škôl.



  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Polokošele HWCooling? Áno, zopár kusov máme aj pre vás

Ak máte radi veci spájajúce sa s vašou obľúbenou značkou, tak vás možno zaujmú naše polokošele s logami HWC. Primárne boli vytvorené na akcie HWCooling Techtour ako „rozlišováky“, ktorých nám ale niekoľko zostalo. Či ich bude dosť pre najväčších fanúšikov uvidíme. Každopádne sa o polokošele môžete prihlásiť a tým zároveň podporiť chod (a rozvoj) magazínu HWCooling.net. Celý článok „Polokošele HWCooling? Áno, zopár kusov máme aj pre vás“ »

  •  
  •  
  •  

One comment Pridať komentár

  1. Veľká gratulácia, Ľubo.
    A nie som síce na fotenie odborník, ale myslím si, že o znižovaní možností schopnosťami fotografa nemôže byť reč 😉

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *