Čítate v noci? Tmavý režim HWC môže byť komfortnejší

Neosvetľujúci HWCooling a ďalšie zmeny na webe

V ostanom čase sme na webe upravili zopár prvkov, ktorých účelom je uľahčiť vám orientáciu a celkovo spríjemniť Vaše návštevy. Niektoré zmeny, napríklad v hlavnej navigácii, ste si určite všimli a netreba na ne ukazovať prstom. Tento článok má ale predovšetkým upozorniť na novú možnosť tmavého režimu HWCooling, ktorý podstatne menej svieti do očí. A to sa iba v prítmí lampičky hodí.

Asi nemá zmysel polemizovať, či je lepší svetlý web (a znížiť si jas na monitore), alebo tmavý, ku ktorému má tiež veľa ľudí výhrady. Ale vždy je dobré mať možnosť výberu. Preto po novom v pravom hornom rohu stránok HWC, nad vyhľadávajúcim oknom, nájdete prepínač medzi svetlým a tmavým režimom. Ten funguje tak na desktopovej ako i mobilnej verzii webu.

Všetko sme sa snažili prispôsobiť tak, aby sa aj v tmavom režime zobrazovalo všetko korektne a aby bol kontrast medzi textom a písmom vždy dostatočný. Jadro webu je čierne, aby oslňovalo čo najmenej, a text článkov je zľava sivý (#F0F0F0), aby vám príliš nerezal oči. Čisto biely sú na zvýraznenie iba nadpisy.

Tento inverzný dizajn však nefunguje na úplne všetky prvky a treba si dať pozor na vždy svetlé tabuľky či biele pozadie fotiek, najmä v testoch. Tie sme predsa len doteraz fotili s ohľadom na svetlý web a zrejme v tom budeme aj pokračovať. Je tu síce ešte možnosť používať transparentné pozadie, ale to by zase tmavé veci, ktorých je pomerne dosť, na čiernom podklade zanikali.

Okrem pridania tmavého režimu ste si určite všimli aj upravenej navigácie. Tá je rozšírená s ohľadom na všetky témy, ktorým sa venujeme vo väčšom rozsahu. Pribudli do nej Procesory, Úložiská (s podkategóriami SSDHDD), NotebookyChladenie, ktoré má najviac úrovní (Chladiče CPU, Chladiče SSD, VentilátoryTIM, pod ktoré budeme sústrediť napríklad i teplovodivé pasty).

Aby to na šírku vychádzalo, tak sme museli i niečo obetovať – kategóriu Extra testy. Tá, samozrejme stále funguje, ale už sa na ňu nedostanete z hlavnej navigácie. Ak by ste teda chceli vyfiltrovať všetky testy, tak je to možné iba cez kategóriu z nejakého článku. Nad týmto ešte trochu podumáme a možno niečo vymyslíme.

Dozaista ste si všimli i dva nové boxíky, ktorý je pod zvýrazneným článkom úplne navrchu. V nich sa budeme snažiť držať prácnejšie alebo atraktívnejšie články, typicky testy, ktoré nechceme hneď prebiť a poslať dolu.

A áno, web sme ešte trochu natiahli na výšku, kde je na titulnej stránku už viac článkov i posledných komentárov, než bývalo – to na žiadosť jedného z čitateľov. Takže pokiaľ i vy prídete s nejakým nápadom, čo na webe upraviť, sem s ním a je pravdepodobné, že ho hneď zapracujeme. Tak, to by bolo k zmenám na webe asi všetko a nezostáva, než na záver poďakovať za vašu priazeň. 🙂


 •  
 •  
 •  
Flattr this!

Čierna Noctua NH-D15 pozná svojho majiteľa. Gratulujeme!

Súťaž o populárny chladiaci twin-tower sme uzavreli už v nedeľu. Je teda najvyšší časť zverejniť výhercu, ktorému k nemu dopomohla i šťastena. Vaše odpovede a možné scenáre využitia boli naozaj premyslené a vybrať iba jeden, najlepší návrh, si netrúfame. Užší výber sme však dokázali zostrojiť a v ňom už rozhodoval nekompromisný generátor náhodných čísel. Komuže to do zostavy pôjde NH-D15 chromax.black? Celý článok „Čierna Noctua NH-D15 pozná svojho majiteľa. Gratulujeme!“ »

 •  
 •  
 •  

Vyhodnotenie súťaže, Jar 2018. Vzduch proti vode 2:2

Hlasovanie je ukončené a mená výhercov sú známe. Významnú úlohu zohralo i zdieľanie a podpora na sociálnych sieťach, takže trochu pomohlo i PR. Samozrejme, bolo už na každom účastníkovi, kde a ako si svoju zostavu spropagoval a nakoniec, my máme radosť z toho, že to skončilo nerozhodným stavom oboch typov chladenia. Aj keď absolútny víťaz vlastní ukážkovú zostavu s kvapalinou v žilách. Celý článok „Vyhodnotenie súťaže, Jar 2018. Vzduch proti vode 2:2“ »

 •  
 •  
 •  

Moderný desktop podľa HWCooling.net. Základ Mini-STX

Je to zvláštne, no stolové počítače v hrubých črtách už viac ako dvadsať rokov stagnujú. Stále sa vo väčšine prípadov stavajú na štandarde ATX v prerastených toweroch. Z racionálneho hľadiska by však takýto koncept mal byť okrajový, vytlačený SFF. Tradičný PC môže byť totiž maličký, výkonný a tichý zároveň. A pritom jeho výbava vás takisto nemusí nijako obmedzovať. Celý článok „Moderný desktop podľa HWCooling.net. Základ Mini-STX“ »

 •  
 •  
 •  

Komentáre (4) Pridať komentár

 1. Tmavý režim je skvělý, sem na něho zvyklí z telefonu a bílé na černém se mě prostě čte lépe než černé na bílém. Bohužel nejvíc to kazí reklamy s bílím podkladem. Ale chápu, že s tím asi nic nenaděláte.

  1. Na mobile alebo desktope? Na mobile v Chrome (pod Android 10) to tlačidlo nereaguje ani u mňa. Asi to môže byť nejaká nekompatibilita Chromu s konkrétnou verziou Androidu. Pod Android 11 na jednom smartfóne, čo som skúšal, tmavý režim v Chrome funguje normálne.

   1. Na desktopu (90.0.4430.93). Kvůli mně se tím nemusíte trápit, beztak bych to nevyužíval, klikal jsem jen ze zvědavosti. Pod FF vše funguje, ale ve výchozím stavu v něm blokuji reklamu a JS. Co jsem koukal, tak ale tmavý režim jinak působí dobře, palec hore 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *