Gigabyte RTX 4060 Windforce OC 8G: Šetrič spotreby i priestoru

Tabuľka parametrov

V rámci dobiehania restov sa dostávame k GeForce RTX 4060. Tieto grafické karty naprieč vyhotoveniami predstavujú nielen to najúspornejšie a najefektívnejšie v rámci najnovšej generácie Nvidia Ada Lovelace, ale celkovo (tzn. aj v porovnaní s najmodernejšími Radeonmi vrátane konkurenčného modelu RX 7600). Výhoda testovaného vyhotovenia (RTX 4060) Windforce OC 8G je v menších rozmeroch a v nadštandardnej kompatibilite.

Grafickej karte Gigabyte RTX 4060 Windforce OC 8G sme sa čiastočne venovali už júni, v deň jej vydania. Na jej testy však súhrou nepriaznivých okolností nedošlo a zaostrené bolo iba na konštrukčné detaily. Tie nájdete v staršom článku a v rámci tohto sa už k nim už vracať nebudeme. Teda pokiaľ ide o ich prehľad. V rámci hodnotenia, ktoré je tradične v záverečnej kapitole, vás o odvolávanie sa na vplyv niektorých prvkov (najmä chladiča) neochudobníme.


 •  
 •  
 •  
Flattr this!

„Všetky“ grafické karty v analýze hlučnosti cievok

Počet otestovaných grafických kariet za uplynulé obdobie sa dostal na číslo 30, po ktorom sa môžeme trochu zastaviť a špeciálne sa zamerať na hlučnosť cievok. Tá bola v rámci štandardných meraní zaznamenávaná vždy, ale vo veľkých testoch s kopou iných informácií, sa tieto unikátne údaje strácali. Aj preto to bude teraz, v rámci tohto článku iba k nim. Ktorá z moderných grafických kariet má teda tichšie cievky? Celý článok „„Všetky“ grafické karty v analýze hlučnosti cievok“ »

 •  
 •  
 •  

Gigabyte má PCIe 4.0 SSD se zápisem SLC, vydrží 109 500 přepisů

Boom (nebo bublina?) kolem AI přináší ledasco, ale bude mezi tím také zajímavá novinka pro ty, kdo litují vymizení SSD založených na pamětech NAND Flash se záznamem MLC a SLC, která sice byla dražší, ale měla lepší výkon a zejména násobně vyšší životnost, se kterou byste se nemuseli bát, že SSD opotřebujete. Gigabyte totiž uvádí SSD, které oficiálně je určené pro AI aplikace, ale ne jen pro ně – jeho hlavní devizou je právě SLC NAND. Celý článok „Gigabyte má PCIe 4.0 SSD se zápisem SLC, vydrží 109 500 přepisů“ »

 •  
 •  
 •  

Nová skrinka Aorus (C400 Glass): 40 l pre veľké komponenty

Gigabyte pod svojou značkou Aorus vydal skrinku s modelovým označením C400 Glass. Pozoruhodná má byť napríklad tým, že pri relatívne malých rozmeroch podporuje aj plnoformátové grafické karty, základné dosky a takisto i chladiče CPU. A jednou z jej predností pritom má byť aj efektívne systémové chladenie s vertikálnym prúdením vzduchu, hoci to u výrobcov skriniek obvykle nebýva preferovaná možnosť. Celý článok „Nová skrinka Aorus (C400 Glass): 40 l pre veľké komponenty“ »

 •  
 •  
 •  

One comment Pridať komentár

 1. Detailni recenze. Dost mne potesil Zaver, analyticke zhodnoceni vlastnosti na zaklade dat je vzacnost. Dnes je v mode spise feeling a styling.

  4060 rada je podle meho zajimava, presto ze pri uvedeni byla vetsinou recenzi poplivana. Vysoka efektivita a dostatecny vykon pro HD rozliseni jsou perfektni pro bezne domaci PC.

  V teto verzi vyrobce setril az usetril. Prislusenstvi karty by mely byt dodavane sluchatka s uzavrenymi nausniky. 😀 Jedna heatpipe je skutecne malo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *