Gigabyte RTX 4060 Windforce OC 8G: Šetrič spotreby i priestoru

Tabuľka parametrov

V rámci dobiehania restov sa dostávame k GeForce RTX 4060. Tieto grafické karty naprieč vyhotoveniami predstavujú nielen to najúspornejšie a najefektívnejšie v rámci najnovšej generácie Nvidia Ada Lovelace, ale celkovo (tzn. aj v porovnaní s najmodernejšími Radeonmi vrátane konkurenčného modelu RX 7600). Výhoda testovaného vyhotovenia (RTX 4060) Windforce OC 8G je v menších rozmeroch a v nadštandardnej kompatibilite.

Grafickej karte Gigabyte RTX 4060 Windforce OC 8G sme sa čiastočne venovali už júni, v deň jej vydania. Na jej testy však súhrou nepriaznivých okolností nedošlo a zaostrené bolo iba na konštrukčné detaily. Tie nájdete v staršom článku a v rámci tohto sa už k nim už vracať nebudeme. Teda pokiaľ ide o ich prehľad. V rámci hodnotenia, ktoré je tradične v záverečnej kapitole, vás o odvolávanie sa na vplyv niektorých prvkov (najmä chladiča) neochudobníme.


 •  
 •  
 •  
Flattr this!

Toto je kompletná testovacia zostava zdrojov ATX 3.0

V ostatnom čase, vlastne skoro celý rok 2023, sme zbierali rôzne zdroje ATX 3.0. Celkovo sa ich zišlo dvanásť, čo je zároveň konečný počet, s ktorým teraz odchádzame za meraniami. Ešte predtým, než začneme testy publikovať, si môžete pozrieť ucelený prehľad všetkých modelov. A prípadne zanechať aj nejakú pripomienku, ktorú eventuálne môžeme v rámci analýz zapracovať. Celý článok „Toto je kompletná testovacia zostava zdrojov ATX 3.0“ »

 •  
 •  
 •  

Gigabyte GP-UD850GM PG5W: A ešte si to rozjasnime!

Posledný z tucta zdrojov ATX 3.0, ktorým sa budeme venovať v porovnávajúcich testoch, je Gigabyte GP-UD850GM PG5W. Ten máme k dispozícii vo „vzácnejšom“ bielom variante a pokiaľ sa ešte tieto zdroje (UD850GM) Gigabyte niečim vyznačujú, tak je to atraktívna cena. Je to jednoznačne najlacnejší zdroj, aký budeme testovať. A okrem iného má tiež fyzicky menšie rozmery s nadštandardnou kompatibilitou. Celý článok „Gigabyte GP-UD850GM PG5W: A ešte si to rozjasnime!“ »

 •  
 •  
 •  

Aorus 15 BSF (2023): Lacnejší z výkonných notebookov

Trvalo to dlhšie, než som plánoval, no konečne sa nám do redakcie dostal herný notebook Aorus. Konkrétne 15-palcový model určený pre rok 2023 s procesorom Raptor Lake Core i7 a grafickou kartou Ada Lovelace RTX 4070. Táto konfigurácia môže zaujať pomerne atraktívnou cenou. Ale v tvrdej konkurencii modelov ROG, MSI a Legion to Aorus 15 BSF nebude mať zase až také ľahké. Celý článok „Aorus 15 BSF (2023): Lacnejší z výkonných notebookov“ »

 •  
 •  
 •  

One comment Pridať komentár

 1. Detailni recenze. Dost mne potesil Zaver, analyticke zhodnoceni vlastnosti na zaklade dat je vzacnost. Dnes je v mode spise feeling a styling.

  4060 rada je podle meho zajimava, presto ze pri uvedeni byla vetsinou recenzi poplivana. Vysoka efektivita a dostatecny vykon pro HD rozliseni jsou perfektni pro bezne domaci PC.

  V teto verzi vyrobce setril az usetril. Prislusenstvi karty by mely byt dodavane sluchatka s uzavrenymi nausniky. 😀 Jedna heatpipe je skutecne malo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *