Nevyšlo minule? Ešte máme Cooler Master GX III Gold 850

Ako (a o čo) sa hrá

Jedna súťaž o zdroj skončila, druhá začína. Cooler Master do súťaže HWCooling venoval svoj 850-wattový model GX III Gold. Ten môžete pri troche šťastia vyhrať. Nebude to úplne „zadarmo“, ale ani veľmi sa nezapotíte. Jediné, čo treba, je preukázať sa základným prehľadom týkajúcich sa vecí okolo zdrojov Cooler Master. Obzvlášť jednoduché to bude pre fanúšikov značky, ale zvládnete to určite všetci.

O čo sa hrá…

Zdroj GX III Gold 850 je ponuke Cooler Master kategoricky v strednej triede. Cenou, výkonnostne a predpokladáme, že aj účinnosťou (podliehajúcej parametrom 80 Plus Gold). Tú si onedlho preveríme ešte vo vlastných testoch. Zatiaľ máte k dispozícii oficiálne špecifikáciezopár konštrukčných detailov, na ktoré sme sa v hrubých črtách pozreli už dávnejšie.

Upozornenie: Zdroj na svojom plášti nesie drobné kozmetické nedostatky, škrabančeky či trochu ošúchané miesta. Je to vzorka, s ktorou intenzívne pracujeme aj čo sa týka práce na testoch. Funkčne je zdroj inak v bezchybnom stave. A dostanete ho v originálnej škatuli s kompletným príslušenstvom.

… a ako

Zapojiť do súťaže sa môžete odpoveďami na jednoduché tematické otázky:

 1. Vymenujte všetky ďalšie modelové rady (okrem GX III Gold) zdrojov Cooler Master s podporou ATX 3.0.
 2. Aká je špecifikovaná trvalá prúdová záťaž zdroja GX III 850 Gold (t.j. 850 W variantu) na 12-voltovej vetve?
 3. Čím je charakteristický a konštrukčne iný oproti drvivej väčšine konkurenčných zdrojov kábel 12VHPWR? Môže pridať aj vysvetlenie, k čomu je takáto úprava dobrá. To už je ale doplnková časť otázky, ktorou sa nemusíte zaoberať na to, aby ste boli zaradený do žrebovania.

Súťažné správy píšte na e-mail info@hwcooling.net s predmetom Súťaž o Cooler Master GX III Gold 850 do soboty 9. 12. 2023 (23:59 stredoeurópskeho času). Výherca sa potom nasledujúci deň (10. 12. 2023) nájde zverejnený v zvýraznenom okne pod týmto textom. Prirodzene vo formáte e-mailu so skrytými znakmi. Zúčastniť sa môžete z ktoréhokoľvek miesta na sveta, výhru doručíme kdekoľvek. Žiadne geografické obmedzenia tu neexistujú. Tak veľa šťastia!

Kto vyhral (aktualizované 9. 12. 2023): Na otázky správne odpovedal a zároveň mal šťastie pri žrebovaní súťažiaci s e-mailovou adresou i*a*.*a*ik@gmail.com. Výhercovi posielame správu s prosbou o zaslanie podrobností na doručenie zdroja Cooler Master GX III Gold 850. Odpovede na otázky boli nasledujúce:

 1. MWE Gold, GX Gold, GX II Gold, V SFX Gold, V SFX Platinum and V Gold i multi
 2. 70,8 A
 3. Zalomením do pravého uhla (takáto konštrukcia je prospešná pre väčšiu mechanickú odolnosť konektora)


 •  
 •  
 •  
Flattr this!

MasterBox 600. Nová skrinka (aj) pre dosky s konektormi vzadu

Cooler Master vydal, podľa vlastných slov, všestrannú PC skrinku. Tým (slovom všestranná) sa zrejme naráža okrem iného takisto na podporu základných dosiek s netradičným umiestnením konektorov na zadnej strane PCB. V rámci určitej univerzálnosti je ale MasterBox 600 pripravená prakticky na všetky formáty komponentov. Veľkosť skrinky zodpovedá priemernému midi-toweru. Celý článok „MasterBox 600. Nová skrinka (aj) pre dosky s konektormi vzadu“ »

 •  
 •  
 •  

Termovízia káblov 12VHPWR: Čo zdroj, to iné zahrievanie

Niečo na zahorenie. Testy zdrojov ATX 3.0 začneme azda najdiskutovanejšou témou, ktorá okolo nich je, teplotami nových káblov so 16-pinovými konektormi PCIe. Prehľad zdrojov dvanástich značiek dobre odpovedá na otázku, s ktorými modelmi si výrobcovia ako poradili. S vysokou prúdovou záťažou môžu byť teplotné rozdiely pomerne výrazné, na puzdrách konektorov aj na izolácii vodičov. Všetko máme zdokumentované IR optikou. Celý článok „Termovízia káblov 12VHPWR: Čo zdroj, to iné zahrievanie“ »

 •  
 •  
 •  

Toto je kompletná testovacia zostava zdrojov ATX 3.0

V ostatnom čase, vlastne skoro celý rok 2023, sme zbierali rôzne zdroje ATX 3.0. Celkovo sa ich zišlo dvanásť, čo je zároveň konečný počet, s ktorým teraz odchádzame za meraniami. Ešte predtým, než začneme testy publikovať, si môžete pozrieť ucelený prehľad všetkých modelov. A prípadne zanechať aj nejakú pripomienku, ktorú eventuálne môžeme v rámci analýz zapracovať. Celý článok „Toto je kompletná testovacia zostava zdrojov ATX 3.0“ »

 •  
 •  
 •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *