Súprava na LGA 1700 je už pri takmer všetkých chladičoch BeQuiet!

Montážna súprava na LGA 1700 sa stáva pevnou súčasťou balení chladičov BeQuiet!

Novú platformu Intelu (LGA 1700) podporujú chladiče BeQuiet! už dávno, ale začínalo to na báze doplnkového príslušenstva. O to ste si síce mohli požiadať bezplatne, je to starosť navyše. Tá sa už však väčšiny chladičov tejto spoločnosti netýka, pretože sa montážna súprava na Intel LGA 1700 stala štandardnou súčasťou balenia. A v baleniach podporovaných modelov, kde zatiaľ chýba, tiež čoskoro pribudne.

Od vydania procesorov Intel Alder Lake, teda od novembra minulého roka, majú základné dosky upravenú montážnu rozteč na chladiče CPU. Veľkí výrobcovia (vrátane BeQuiet!) chladičov na to reagovali v dostatočnom predstihu a mnohé modely chladičov boli pripravené prakticky okamžite, po naskladnení prvých základných dosiek a procesorov. O montážnu súpravu ste si však vždy museli požiadať (nielen u BeQuiet!, ale aj iných výrobcov) s preukázaním vlastníctva kompatibilné hardvéru – chladiča a základnej dosky alebo procesora. Predsa len nejaký čas trvá, kým sa obsah balení reviduje, vyrobia sa škatule s potlačou, kde bude nejakým spôsobom doplnená aj účasť spojovacieho materiálu pre LGA 1700 a podobne. Tieto procesy však už má BeQuiet! za sebou a pripravené sú nové dodávky chladičov s natívnou podporou LGA 1700.

Peripetie s dodatočnými žiadosťami o príslušenstvo k LGA 1700 už pri nákupe nového chladiča mať nebudete. Montážna súprava už bude totiž obsiahnutá v balení. Samozrejme, nejaký čas ešte môže trvať, kým sa staré dodávky (neobsahujúce spojovací materiál LGA 1700) dopredajú. Pri nákupe ale stojí za to sa ohľadne podpory LGA 1700 informovať. Je totiž pravdepodobne, že minimálne zo začiatku, budú na skladoch obdive varianty – staršie, ale i novšie, ktoré  sú už vybavené všetkým potrebným pre procesory Intel Alder Lake.

Expedícia paliet s revidovanými baleniami už začala a týka sa chladičov Dark Rock Pro 4, Dark Rock 4, Dark Rock Slim, Dark Rock TF 2, Shadow Rock 3, Shadow Rock LP, Pure Rock 2 a Pure Loop. Kvapalinové chladiče Silent Loop 2 sa budú „prebalovať“ o trochu neskôr a dodávky doplnené o príslušenstvo k LGA 1700 sa očakávajú v lete.

V nasledujúcich mesiacoch má získať podporu aj lacnejší chladič Shadow Rock Slim 2. O jeho podpore sa v súvislosti s LGA 1700 najprv nehovorilo, ale v BeQuiet! to prehodnotili. Do činenia s tým majú asi najmä úspornejšie procesory s TDP 65 W, ktoré vyšli až neskôr. A práve pre tieto procesory je Shadow Rock Slim 2 zaujímavý. Upínací mechanizmus tu bude ale trochu iný – cez push piny. Backplate by bol síce lepší, ale povedzme, že v tejto hmotnostnej  kategórii pri zvýšenej ostražitosti počas presunov zostavy, stačí aj takýto subtílnejší systém. Podporu LGA 1700 chladič Shadow Rock Slim 2 získa v nasledujúcich mesiacoch a bezprostredne na to BeQuiet! súpravu zapracuje aj do balení, ktoré bude dodávať svojim obchodníkom.

Pre tých, čo už chladiče BeQuiet! majú a pripravujú sa prejsť na platformu Intel LGA 1700, bude potrebný spojovací materiál poskytovaný aj naďalej bezplatne, pokiaľ vlastníte podporovaný chladič. Staršie chladiče ako Dark Rock Pro 3, Dark Rock 3, Dark Rock TF či Shadow Rock 2 medzi ne (minimálne k tomuto dátumu) nepatria.


 •  
 •  
 •  
Flattr this!

BeQuiet! Silent Wings Pro 4 (BL099): 140 mm suverén

Konečne 140-milimetrový ventilátor, ktorý sa nebrodí medzi 120 mm, ale má nad nimi jasný náskok – aj nad tými „najlepšími“. A je to úplne iný príbeh ako u menšieho bračeka, ktorého najväčšími negatívami 140 mm model netrpí. Zato je tu jedna nová, pomerne zbytočná chyba. Za cenu určitého kompromisu ju však je možné eliminovať. Ale možno si jej ani nevšimnete a vtedy môžete tento ventilátor vyhodnotiť ako výbornú voľbu. Celý článok „BeQuiet! Silent Wings Pro 4 (BL099): 140 mm suverén“ »

 •  
 •  
 •  

Ventilátory BeQuiet! Light Wings sú už aj v bielych variantoch

Pre používateľov, ktorí preferujú kontrast tradičných vecí, BeQuiet! vydal biele ventilátory Light Wings, v 120 mm i v 140 mm formáte. Na pomery osvetlených ventilátorov pôjde o modely s jednými z najpevnejších lopatiek, najmä v prípade menšieho formátu. Pre jeho konštrukčné vlastnosti je vysoko pravdepodobné, že bude dosahovať mimoriadne nízke vibrácie popri nadštandardne nerušivom zvukovom profile. Celý článok „Ventilátory BeQuiet! Light Wings sú už aj v bielych variantoch“ »

 •  
 •  
 •  

BeQuiet! Light Wings (BL075): Iný formát (140 mm), iná geometria

Ventilátor „Light Wings“ sme analyzovali pomerne nedávno, to ale v 120 mm formáte. K 140 mm modelu BeQuiet! pristupoval, čo sa týka návrhu, trochu inak. Rámček je síce zväčšené iba proporčne, ale tvar rotora je už výrazne odlišný. Vsádza na dlhé, zakrivené lopatky, ktoré v tomto priereze vyzerajú skvelo, no isté konštrukčné rezervy sú. Napriek tomu ale v niektorých aplikáciách tento ventilátor exceluje. Celý článok „BeQuiet! Light Wings (BL075): Iný formát (140 mm), iná geometria“ »

 •  
 •  
 •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *