Všetky dosky s AMD A520 na jednom mieste. A s cenami

ASRock

Detaily okolo čipsetu A520 ste už čítali v samostatnom článku. Nové lacné dosky AMD za B450 v niečom zaostávajú, v inom majú navrch. Podpora procesorov Zen 3 je prísľubom dlhšej morálnej životnosti a táto platforma sa ponúka aj na párovanie s APU Renoir. Štandardom je moderná konektivita s HDMI 2.1, ktoré nie je samozrejmosť ani pri pri B550. Nájdete svoju favoritku?

ASRock


Rozdiel medzi ASRock A520M-HDV (vľavo) a A520M-HSV takto z čelného pohľadu neobjavíte. A520M-HDV na rozdiel od A520M-HSV už nemá konektor DVI-DASRock A520-HDVP dáva zmysel, keď potrebujete viac konektorov PCI Express


  
ASRock A520M/ac a A520M Pro4. Druhá nemovaná sa už svojou výbavou vymaňuje z low-endu. Má chaldič na VRM aj pre M.2 SSD a ako jedna z mála dosiek modernejší zvukový kodek ALC1200Vrcholom ponuky dosiek ASRock s čipsetom AMD A520 je doska Mini-ITX (A520 ITX/ac) s osemfázovou kaskádou a WiFi


 •  
 •  
 •  
 •  
Flattr this!

AMD uvádí levný čipset A520. Podporuje Zen 3, ale ne OC a PCIe 4.0

Nová generace čipsetů řady 500 pro Ryzeny existovala dlouho jenom v highendu (X570). Desky B550 pomohly, ale jsou o dost dražší než levné modely B450. Toto teď přichází řešit nová levná platforma A520, která staví na stejném základě jako B550. Přichází ale o některé podstatné věci – PCI Express 4.0 a možnost přetaktování CPU. Pokud vám ale jde o kompatibilitu s budoucími procesory Ryzen, je proti B450 lepší volba. Celý článok „AMD uvádí levný čipset A520. Podporuje Zen 3, ale ne OC a PCIe 4.0“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Komentáre (4) Pridať komentár

 1. Taková péče zaslouží honorář!
  Snad se od Gigabyte dočkáme ještě i úzké mATX zkrácené po dva sloty, nebo i DTX. Myslím, že dva sloty sedí k A520 jak půlky na hrnec. Třeba se nakonec „pochlapí“ ASRock, pro které jsou experimenty s formáty typičtější.
  S ohledem na mini-ITX bude asi dost lidí zklamáno, když ani Asus neobčerstvil na trhu výjimečného zástupce Prime řady.

 2. Tohle je prostě ostuda výrobců. Nějakých 25 modelů desek od pěti výrobců a pouhé dva modely mini-itx. Přitom logicky lze předpokládat, že A520 je ideální levný podvozek pro Renoir – který bude dost žádané zboží, až se dostane i do běžného prodeje.

  1. I když jsem zaznamenal, že mini ITX Prime byla jistou dobu nedostupná, zájem bych nepřeceňoval. Renoir cenovkami a TDP cílí výš a optimální skříně taky nepatří k nejlevnějším. A520 spíše poslouží jako laciné podvozky pod čistá osmivlákna s dedikovanými grafikami, kterým poslouží i papírová euroskříň – primárním cílem tady je ušetřit a dvakrát otočit každé jednotlivé € Ostudou bych to nenazýval.

  2. Keď sa kompetentných z času na čas pýtam na lowendové dosky Mini-ITX, tak často príde na to, že sa z obchodného hľadiska veľmi nevyplácajú, pretože je o ne nízky zaujem a k tomu sú na nich ešte nízke marže. Ale osobne som rád, že sú aspoň dve a kvitujem v tomto segmente úbytok formátu ATX.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *