Vyhodnotenie súťaže: Vodník Fractal Design poputuje k čitateľovi…

Ako sa súťažilo a výherca

Až do včerajšej polnoci ste mali možnosť sa prihlásiť o kvapalinový chladič Celsius+ S28 Prisma. Ďakujeme vám nielen za hojnú účasť, ale i za príjemné komentáre. Na základe vašich správ vznikla i celkom pozoruhodná štatistika o tom, aké skrinky a procesory vlastníte. Pre zvedavcov aj toto tajomstvo v tejto správičke odhalíme. Prvoradé ale samozrejme je, kto sa bude tešiť z nového chladiča na procesore.

Nebolo to zase také zložité. V stanovenom čase (do 5. 8. 2021) stačilo na redakčný e-mail napísať, že máte pre chladič Fractal Design Celsius+ S28 Prisma využitie a uviesť i to, akú skrinku a procesor vlastníte. Do žrebovania sa dostali všetci, ktorých skrinka podporuje montáž 280-milimetrového vodníka. Nič iné sme nezohľadňovali, ani to, či má váš procesor adekvátnu spotrebu na chladenie týmto vodníkom.

Informácia o procesore mala vytvoriť akýsi orientačný profil toho, aké procesory vlastnia naši čitatelia. Samozrejme nejde o úplne relevantnú štatistiku, keďže sa nezúčastnil zďaleka každý, ale z tých čitateľov, čo sa zapojili, má procesor AMD až 78,6 %. A to väčšinou v poslednej (Vermeer) či predposlednej (Matisse) generácii v triedach Ryzen 7 a Ryzen 9.

Prekvapujúcejšie než to, aké procesory vlastníte je, že 64,3 % zúčastnených má skrinku Fractal Design, obvykle zo série Define Rx. Takéto priznanie vám ale k výhre nijako nepomohlo a chceli sme len predísť komplikáciám s kompatibilitou. Tie by v niektorých prípadoch i nastali, pretože to, že skrinka podporuje v hornej pozícii montáž 140 mm ventilátorov ešte neznamená, že je podporovaný aj 280 mm vodník. Montážne pozície síce preň sú, ale treba počítať aj s hrúbkou radiátora, teda v tomto prípade spolu 52 mm. To je pre väčšinu stropných pozícii priveľa a dochádza ku kolíziám so základnou doskou, respektíve chladičmi VRM. Tak je to i prípade Petrovej Define R6, ale v tejto skrinke je možnosť inštalácie 280 mm radiátora aj za čelný panel, za ktorý sa už zmestí.

Meno výhercu sme už prezradili, na spresnenie ešte dodáme časť e-mailovej adresy (petr@v******.cz) a gratulujeme! Ostatní hlavu hore, nejaká výhra na váš čaká v niektorej z ďalších súťaží. 🙂


 •  
 •  
 •  
Flattr this!

Fractal Design Torrent: Keď chladenie iných skriniek nestačí

Nedávno Fractal Design predstavil skrinku Torrent, ktorá sa v prvom rade zameriava na čo najlepšie chladenie. Okrem výrazne otvoreného plášťa má skrinka až päť ventilátorov, z toho dva sú nadštandardne veľké a hrubé. Torrent tak operuje s mimoriadne vysokým prietokom, a to i na pomerne veľkom priestore. Preto bude v testoch zaujímavé sledovať, ako sa tieto dispozície prejavia na zahrievaní a hlučnosti. Celý článok „Fractal Design Torrent: Keď chladenie iných skriniek nestačí“ »

 •  
 •  
 •  

Lumen, tak po novom Fractal Design nazýva lacnejšie AIO chladiče

Fractal Design má pomerne silné leto. Po ventilátoroch Aspectunikátnej skrinke Torrent firma predstavila, vydala a uviedla do predaja aj novú rodinu kvapalinových chladičov „Lumen“. Tie sú k dispozícii tradične vo viacerých variantoch a atraktívne sú najmä priaznivou cenou. Za najväčší a najvybavenejší model zaplatíte menej, než je štartovacia suma vodníkov Celsius+ Prisma. A na úkor výkonu to zrejme nebude. Celý článok „Lumen, tak po novom Fractal Design nazýva lacnejšie AIO chladiče“ »

 •  
 •  
 •  

Fractal Design vydal skrinku Torrent. Airflow na prvom mieste

Za doterajší úspech a dobré meno Fractal Design vďačí najmä odhlučneným skrinkám Define. S Najnovším prírastkom medzi skrinkami označeným Torrent však švédska firma celkom „otáča“. Priorita je tentokrát v dosahovaní čo najnižšieho zahrievania, a to i za cenu vyššej hlučnosti. Prispôsobená je tomu celá konštrukcia – deravá ako rešeto a prešpikovaná ventilátormi aj zospodu. Celý článok „Fractal Design vydal skrinku Torrent. Airflow na prvom mieste“ »

 •  
 •  
 •  

Komentáre (5) Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *