Vyhodnotenie súťaže: Vodník Fractal Design poputuje k čitateľovi…

Ako sa súťažilo a výherca

Až do včerajšej polnoci ste mali možnosť sa prihlásiť o kvapalinový chladič Celsius+ S28 Prisma. Ďakujeme vám nielen za hojnú účasť, ale i za príjemné komentáre. Na základe vašich správ vznikla i celkom pozoruhodná štatistika o tom, aké skrinky a procesory vlastníte. Pre zvedavcov aj toto tajomstvo v tejto správičke odhalíme. Prvoradé ale samozrejme je, kto sa bude tešiť z nového chladiča na procesore.

Nebolo to zase také zložité. V stanovenom čase (do 5. 8. 2021) stačilo na redakčný e-mail napísať, že máte pre chladič Fractal Design Celsius+ S28 Prisma využitie a uviesť i to, akú skrinku a procesor vlastníte. Do žrebovania sa dostali všetci, ktorých skrinka podporuje montáž 280-milimetrového vodníka. Nič iné sme nezohľadňovali, ani to, či má váš procesor adekvátnu spotrebu na chladenie týmto vodníkom.

Informácia o procesore mala vytvoriť akýsi orientačný profil toho, aké procesory vlastnia naši čitatelia. Samozrejme nejde o úplne relevantnú štatistiku, keďže sa nezúčastnil zďaleka každý, ale z tých čitateľov, čo sa zapojili, má procesor AMD až 78,6 %. A to väčšinou v poslednej (Vermeer) či predposlednej (Matisse) generácii v triedach Ryzen 7 a Ryzen 9.

Prekvapujúcejšie než to, aké procesory vlastníte je, že 64,3 % zúčastnených má skrinku Fractal Design, obvykle zo série Define Rx. Takéto priznanie vám ale k výhre nijako nepomohlo a chceli sme len predísť komplikáciám s kompatibilitou. Tie by v niektorých prípadoch i nastali, pretože to, že skrinka podporuje v hornej pozícii montáž 140 mm ventilátorov ešte neznamená, že je podporovaný aj 280 mm vodník. Montážne pozície síce preň sú, ale treba počítať aj s hrúbkou radiátora, teda v tomto prípade spolu 52 mm. To je pre väčšinu stropných pozícii priveľa a dochádza ku kolíziám so základnou doskou, respektíve chladičmi VRM. Tak je to i prípade Petrovej Define R6, ale v tejto skrinke je možnosť inštalácie 280 mm radiátora aj za čelný panel, za ktorý sa už zmestí.

Meno výhercu sme už prezradili, na spresnenie ešte dodáme časť e-mailovej adresy (petr@v******.cz) a gratulujeme! Ostatní hlavu hore, nejaká výhra na váš čaká v niektorej z ďalších súťaží. 🙂


 •  
 •  
 •  
Flattr this!

Fractal Design Meshify 2 Lite RGB a Meshify 2 RGB: Ide to aj lacnejšie

V poslednom období Fractal Design predstavuje skrinky ako na bežiacom páse. Dnes sa na svetlo sveta dostal model zo zabehnutej série Meshify 2. Novinka je s prívlastkom RGB, kde sa o osvetlenie starajú ventilátory série Aspect. Pozoruhodná je ale aj okresaná verzia s označením Meshify 2 Lite (RGB) s prijateľnejšou cenou. Čoho všetkého sa musela pôvodná verzia vzdať, aby vznikla verzia Lite, vám ukážeme v podrobnom porovnaní oboch skriniek. Celý článok „Fractal Design Meshify 2 Lite RGB a Meshify 2 RGB: Ide to aj lacnejšie“ »

 •  
 •  
 •  

Je pôvodný Torrent priveľký? Už sú zmenšeniny Compact a Nano

Dobre prievzdušné skrinky Torrent sú už tri. Jeden variant poznáte už z našich testov a ďalšie dva nesú označenie Torrent Compact a Torrent Nano. A ako už kompletné názvy skriniek napovedajú, tak cieľom bolo zmenšiť rozmery. Predsa len pilotná skrinka Torrent má oproti Torrent Nano dvojnásobný objem. Základných čŕt, ktoré sériu skriniek Torrent charakterizujú, sa však Fractal Design nevzdal. Celý článok „Je pôvodný Torrent priveľký? Už sú zmenšeniny Compact a Nano“ »

 •  
 •  
 •  

Fractal Design rozbieha predaj XXL ventilátora Prisma AL-18

Ventilátor Fractal Design Prisma AL-18 PWM si premiéru si odbil v skrinke Torrent. Nad čím rozmýšľať budú mať po novom takisto majitelia iných skriniek. Tento 180 mm ventilátor je v ponuke už aj ako samostatný produkt. Osloviť prichádza najmä takých používateľov, čo usilujú o čo najvyšší prietok pri čo najnižšej hlučnosti. Základná podmienka však prirodzene je, aby sa do vašej skrinky vôbec dal nainštalovať. Celý článok „Fractal Design rozbieha predaj XXL ventilátora Prisma AL-18“ »

 •  
 •  
 •  

Komentáre (5) Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *