Vyhodnotenie súťaže: Vodník Fractal Design poputuje k čitateľovi…

Ako sa súťažilo a výherca

Až do včerajšej polnoci ste mali možnosť sa prihlásiť o kvapalinový chladič Celsius+ S28 Prisma. Ďakujeme vám nielen za hojnú účasť, ale i za príjemné komentáre. Na základe vašich správ vznikla i celkom pozoruhodná štatistika o tom, aké skrinky a procesory vlastníte. Pre zvedavcov aj toto tajomstvo v tejto správičke odhalíme. Prvoradé ale samozrejme je, kto sa bude tešiť z nového chladiča na procesore.

Nebolo to zase také zložité. V stanovenom čase (do 5. 8. 2021) stačilo na redakčný e-mail napísať, že máte pre chladič Fractal Design Celsius+ S28 Prisma využitie a uviesť i to, akú skrinku a procesor vlastníte. Do žrebovania sa dostali všetci, ktorých skrinka podporuje montáž 280-milimetrového vodníka. Nič iné sme nezohľadňovali, ani to, či má váš procesor adekvátnu spotrebu na chladenie týmto vodníkom.

Informácia o procesore mala vytvoriť akýsi orientačný profil toho, aké procesory vlastnia naši čitatelia. Samozrejme nejde o úplne relevantnú štatistiku, keďže sa nezúčastnil zďaleka každý, ale z tých čitateľov, čo sa zapojili, má procesor AMD až 78,6 %. A to väčšinou v poslednej (Vermeer) či predposlednej (Matisse) generácii v triedach Ryzen 7 a Ryzen 9.

Prekvapujúcejšie než to, aké procesory vlastníte je, že 64,3 % zúčastnených má skrinku Fractal Design, obvykle zo série Define Rx. Takéto priznanie vám ale k výhre nijako nepomohlo a chceli sme len predísť komplikáciám s kompatibilitou. Tie by v niektorých prípadoch i nastali, pretože to, že skrinka podporuje v hornej pozícii montáž 140 mm ventilátorov ešte neznamená, že je podporovaný aj 280 mm vodník. Montážne pozície síce preň sú, ale treba počítať aj s hrúbkou radiátora, teda v tomto prípade spolu 52 mm. To je pre väčšinu stropných pozícii priveľa a dochádza ku kolíziám so základnou doskou, respektíve chladičmi VRM. Tak je to i prípade Petrovej Define R6, ale v tejto skrinke je možnosť inštalácie 280 mm radiátora aj za čelný panel, za ktorý sa už zmestí.

Meno výhercu sme už prezradili, na spresnenie ešte dodáme časť e-mailovej adresy (petr@v******.cz) a gratulujeme! Ostatní hlavu hore, nejaká výhra na váš čaká v niektorej z ďalších súťaží. 🙂


  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Fractal Design Era 2: Diery v dreve na efektívnejšie chladenie

Skrinka Era 2 je evolúciou pôvodného modelu (Era ITX), pri ktorom Fractal Design zmenil aj prístup k ventilačným otvorom. To či už v rámci vrchného panelu alebo bočných, rozsiahlejších perforácií. Ako sa Era 2 zapíše a popasuje s konkurenčnými SFF skrinkami zistíte až časom. Napriek detailnému rozboru ide stále o prvú skrinku, ktorá prešla našou novou testovacou metodikou. Celý článok „Fractal Design Era 2: Diery v dreve na efektívnejšie chladenie“ »

  •  
  •  
  •  

Taká… SFF vežička. Fractal Design Mood v detailoch

Skrinku Fractal Design Mood, predstavenú na Computexe 2024, už máme v testlabe. A síce sa ešte teraz nepozrieme na chladiace výsledky, tak si posvietime na kľúčové konštrukčné prvky. Na základe nich si spravíte prehľad o hrubých črtách skrinky, ktorá je určená pre základné dosky Mini-ITX. Z toho potom vychádza aj záber na čo najväčšiu priestorovú úsporu na pracovnom stole či na inom mieste. Celý článok „Taká… SFF vežička. Fractal Design Mood v detailoch“ »

  •  
  •  
  •  

Novinky Fractal Design: Malé skrinky, headsety, kreslá

Tohtoročný Computex už síce skončil, ale máme tu z neho ešte nejaké resty, ktoré chceme opublikovať. Patrí medzi ne aj expozícia produktov Fractal Design. Z pohľadu nášho zamerania by sa dalo povedať, že stánok FD bol hlavne o počítačových skrinkách, ale pozoruhodná je aj expanzia na nové trhy. Pod značkou Fractal Design čoskoro budú dostupné aj slúchadlá s mikrofónom či počítačové kreslá. Celý článok „Novinky Fractal Design: Malé skrinky, headsety, kreslá“ »

  •  
  •  
  •  

Komentáre (5) Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *