Súťaž: Máme tu jedného vodníka Fractal Design. Využijete?

Ako (a o čo) sa hrá

Nevyšlo vám to v prvej letnej súťaži? Nevadí, je tu nová možnosť vyhrať niečo hodnotné. A síce Fractal Design Celsius+ S28 Prisma. Stačí, keď napíšete, či pre vás tento kvapalinový chladič s 280-milimetrovým radiátorom dáva zmysel – chladiacim výkonom, ale hlavne rozmermi. Predsa len je vo formáte, ktorý do každej skrinky nenainštalujete, ale pokiaľ áno, tak nič ničomu nebráni…

Hlavná a jediná cena je procesorový chladič Fractal Design Celsius+ S28 Prisma. Zrejme ste už čítali test jeho väčšieho bračeka Celsius+ S36 Prisma. Tento Celsius+ S28 Prisma je kratší, ale širší.

Oproti bežným 240 mm modelom má tak väčšiu plochu radiátora i o číslo väčšie ventilátory, vďaka čomu je účinnejší. To ale za cenu o trochu slabšej kompatibility so skrinkami, ktoré počítajú skôr s inštaláciou užších modelov naformátovaných podľa 120 mm ventilátorov.

Ak sa ale zmestíte aj s tými 140-milimetrovými na S28 a zároveň by ste si vedeli takýto chladič predstaviť na svojom procesore, dajte nám vedieť. To zaslaním e-mailu s predmetom FD Celsius+ S28 Prisma sa mi hodí na info@hwcooling.net. Do tela správy uveďte, akú skrinku vlastníte a na aký procesor by ste tento chladič použili.

Uzávierka je 5. 8. 2021 (23:59:59) a takto o týždeň z vašich správ jednu vyžrebujeme a výhercovi vodníka pošleme. Musíte ale súhlasiť ešte jednou vecou – potom, po inštalácii, nafotíte, ako sa nový chladič vyníma vo vašej zostave a fotku najneskôr do konca augusta zverejníte v príspevku pod článkom. Tak poďte do toho! 🙂

 •  
 •  
 •  
Flattr this!

Odstraňovanie zúbkov na lopatkách ventilátorov? Niekedy chyba

Na hranách lopatiek niektorých ventilátorov bývajú malé výrezy vytvárajúce akési zúbky, typicky na odtokových hranách, bližšie k motorčeku. Tieto prvky slúžia na rozbíjanie tónových špičiek a je pozoruhodné, že sa ich výrobcovia skôr vzdávajú než by ich pridávali. U niektorých návrhov sa však takáto úprava dá považovať za spiatočnícky krok, inde je to pochopiteľný ťah. Máme pre vás zopár ukážok. Celý článok „Odstraňovanie zúbkov na lopatkách ventilátorov? Niekedy chyba“ »

 •  
 •  
 •  

Fractal Design Ridge: Malá skladačka pre veľkých

Najnovší hardvér zo švédskej stajne je skrinka pre dosky formátu Mini-ITX. Vďaka rozumnému rozloženiu interiéru je však možné osadiť aj väčšie komponenty. O ich chladenie sa stará všadeprítomná perforácia vonkajších plechov a dva 140 mm ventilátory. S nimi alebo bez nich? Budete sa musieť rozhodnúť, čo chcete chladiť efektívnejšie. V rámci testov sme odmerali štyri rôzne scenáre. Celý článok „Fractal Design Ridge: Malá skladačka pre veľkých“ »

 •  
 •  
 •  

Test skrinky Fractal Design Meshify 2 Compact Lite RGB

V zmenšovaní skriniek nepoľavuje a pokračuje. Teraz Fractal Design zapracoval na jednoduchšej verzii Meshify 2 Compact, ktorej sme dávnejšie udelili vzácne redakčné ocenenie. Kostra skrinky zostala rovnaká, takisto sa nemenili použité materiály, niekde sa ale predsa len škrtalo. A niekde sa zase pridávalo, vylepšovalo – napríklad, čo sa týka použitých ventilátorov. V rozbore sme sa venovali skrinke vo variante Lite RGB. Celý článok „Test skrinky Fractal Design Meshify 2 Compact Lite RGB“ »

 •  
 •  
 •  

Komentáre (2) Pridať komentár

  1. Jasné, pri tomto kastingu bola kľúčová ochota skočiť do hadieho jazera. To sme zvládli, ale štve ma teda iná vec, a síce, že sa objektív (parchant jeden!) po prvej fotke rozhodol, že na clone F1,8 pokračovať nebude a trochu sa do seba uzavrel… ale fajn, vždy lepšie, ako keby sa preorientoval úplne, na baterku napríklad.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *