AMD dává k Radeonům RX 7700 XT a 7800 XT dvě hry zadarmo

Bundle her zadarmo ke grafikám založeným na Navi 32

Už dlouho (od listopadu 2023) neproběhla žádná akce s tzv. „bundlem“ hry zadarmo ke koupené grafické kartě, což jinak dříve AMD i Nvidia dělávaly i několikrát do roka. Suploval to sice Asus s nejnovějším dílem série Yakuza, což se ale týkalo jen karet vyráběných pouze touto firmou. Teď po delší době přichází opět akce na podporu prodejů grafik Radeon od AMD a budou se s ním dát získat dokonce dvě hry.

AMD ohlásilo akci nazvanou „This is Why We Game“, která se specificky týká dvou grafik uvedených loni v létě, a to Radeonu RX 7800 XT a Radeonu RX 7700 XT založených na GPU Navi 32. Bohužel tedy budete mít smůlu, pokud jste se poohlíželi po některém jiném z modelů Radeon.

Na druhou stranu zase bude příděl her větší než obvyklá jedna. K oběma těmto grafikám AMD během této akce přihazuje dvě hry, přičemž si je můžete vybrat ze skupiny čtyř titulů, takže je větší šance, že ještě něco z toho nemáte ve sbírce, nebo dokonce už odehrané. Minimálně část těchto her už byla v některém z minulých bundlů.

Na výběr jsou hry Avatar: Frontiers of Pandora, dále vesmírné RPGčko Starfield od Bethesdy, Company of Heroes 3 a konečně hra Lies of P. Jak už bylo řečeno, kupující si mohou vybrat libovolné dvě položky z tohoto seznamu, ale je zde malá výjimka – v Japonsku bude bundle poskytovat jenom jednu hru (snad z nějakých smluvních důvodů). To se nás naštěstí netýká.

Bundle s vybranými dvěma hrami ze čtyř možných k Radeonům RX 7700 XT a RX 7800 XT

Akce už běží a potrvá až do 20. 7. letošního roku. Jako obvykle to bude fungovat formou kuponů, které vám prodejce přidá k objednávce, dnes asi obvykle elektronicky. To znamená, že musíte koupit u některého ze spolupracujících prodejců. U nás jsou to Alza, CZC.cz a TS Bohemia. Také si musíte hlídat, zda je kupon opravdu u nakupovaného předmětu napsaný, například rozbalené grafiky, které měl obchod v katalogu už před začátkem akce, obvykle nemají nárok.

Kupon je třeba uplatnit na webu AMD podle pokynů a je nutné to udělat do 17. 8., pak ztratí platnost. Výměnou už dostanete kódy na hry do jejich distribučních platforem. Je ale možné, že opět bude třeba spustit kontrolu, zda máte v počítači nainstalovanou grafiku, které se akce týká.

Uvidíme, zda na tuto akci nějak odpoví také Nvidia. Ta naposled dávala ke grafikám hru v říjnu 2023 (bylo to Alan Wake 2).

Zdroje: AMD (1, 2)

Jan Olšan, redaktor Cnews.cz


 •  
 •  
 •  
Flattr this!

Ryzeny 9000 mají vyšší maximální takt, než je oficiální boost

AMD už na Computexu 2024 začátkem června oznámilo parametry procesorů Ryzen 9000, což jsou desktopové procesory s novou architekturou Zen 5 pro socket AM5 včetně frekvencí. Maximální takty u nejvýkonnějšího modelu jsou nakonec přesně stejné jako u Zenu 4 (5,7 GHz u Ryzenu 7950X), ale to ještě nebyla úplně konečná odpověď. Jako v předchozích generacích je totiž maximální takt ve skutečnosti vyšší než oficiální číslo. Celý článok „Ryzeny 9000 mají vyšší maximální takt, než je oficiální boost“ »

 •  
 •  
 •  

„Všetky“ grafické karty v analýze hlučnosti cievok

Počet otestovaných grafických kariet za uplynulé obdobie sa dostal na číslo 30, po ktorom sa môžeme trochu zastaviť a špeciálne sa zamerať na hlučnosť cievok. Tá bola v rámci štandardných meraní zaznamenávaná vždy, ale vo veľkých testoch s kopou iných informácií, sa tieto unikátne údaje strácali. Aj preto to bude teraz, v rámci tohto článku iba k nim. Ktorá z moderných grafických kariet má teda tichšie cievky? Celý článok „„Všetky“ grafické karty v analýze hlučnosti cievok“ »

 •  
 •  
 •  

Radeony RX 8000 založené na RDNA 4 prý vyjdou až v roce 2025

Zdá se, že nové grafické karty od AMD vyjdou později, než se dosud předpokládalo, nebo přinejmenším doufalo. Doteď spíše převládalo přesvědčení, že tyto karty by mohly přijít na trh ještě letos, třeba již na podzim. Nicméně o nich dosud nepřicházejí informace a AMD je na červnovém Computexu ani vůbec nezmiňovalo. Podle posledních drbů to vypadá, že naděje na letošní dostupnost už padly a tyto grafiky budou vydány až v příštím roce. Celý článok „Radeony RX 8000 založené na RDNA 4 prý vyjdou až v roce 2025“ »

 •  
 •  
 •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *