Antec DP501: Prelud z Ameriky. Miestami vskutku podivný

Balenie a exteriér

Kalifornský Antec začiatkom roka odštartoval novú sériu PC skriniek. Táto firma v našich končinách už síce tak nerezonuje, funguje už cez tridsať rokov. A nakoľko LED RGB preniká aj do nižšej cenovej kategórie, vytipoval som skrinku v cene drahšieho low-endu a detailnejšie preskúmal, ako do nej výrobca pretavil dlhoročné skúsenosti. Aký je midi-tower s označením DP501 s krycím názvom „Dark Phantom“?

Základné parametre


Balenie a exteriér

Ako väčšina skriniek, ani táto vám nepríde inak ako klasicky v kartónovej škatuli s potlačou o parametroch skrinky v ôsmich jazykoch a s vizualiziou. Samozrejme, slovenská a česká lokalizácia čohokoľvek chýba.

Pribalené príslušenstvo je úplný základ. Jednoduchý návod, skrutky na uchytenie diskov, základnej dosky a tri náhradné krytky pre výstup grafickej karty. V danej cenovej kategórii neprekvapí ale ani nesklame.

Po vytiahnutí zo škatule mi chvíľu trvalo, kým som ocenil nenútený dizajn skrinky.

   

Temperované sklo o hrúbke 4 mm je obalené fóliou s upozornením, aby ste s ním zaobchádzali opatrne. O skrinku ho držia štyri skrutky, ktoré určite neodporúčam doťahovať na doraz. Pri pravej bočnici sa mi presne tie isté skrutky rozpadli pri povolovaní. Závit je totiž lepený do palcovej hlavičky a evidentne je toto riešenie trochu poddimenzované.

   

Vrchnú časť skrinky tvorí prevažne odnimateľný prachový filter, ktorý má po celom obvode magnety. Tie nie sú príliš silné, takže pri manipulácii so skrinkou sa mi často stalo, že sa prachový filter posunul. Nepomohol tomu ani žľab, pretože ten je veľmi plytký. Filter kryje otvory, v ktorých dokáže skrinka uchytiť vodné chladenie do veľkosti radiátora 280 mm. Ale môžete tu nainštalovať aj dva 120mm alebo dva 140mm ventilátory.

Kvôli testom som nainštaloval do vrchných otvorov ventilátor BeQuiet! Silent Wings 3 s antivibračným uchytením. Výrobca ale evidetne počítal s použitím štandardných samoreziek, ktotých hlavičky sa pekne ponoria do montážnych dier. Ked totiž typicky antivibračné uchytenie montážne diery prevyšuje a ventilátor tak rozširuje, dochádza ku kolízii s prachovým filtrom. Ten je v takomto prípade nevzhľadne nadvihnutý. Ako mínus by som to však v tejto cenovej relácii nevidel. Predsa len, asi len málokto to bude v low-ende hrotiť s nejakým antibibračným uchytením.

   

Predný panel je to, čo dodáva skrinke koncepčnú originalitu. Výrobca na maske nechal na nasávanie ale iba relatívne malý priestor, takže to nie je najšťastnejšie riešenie, ak chcete nainštalovať dopredu radiátor kvapalinového chladiča. Tento otvor je ale pekne zvýraznený linkou LED RGB, čo dodáva skrinke punc elegantnosti a zároveň sa vďaka svojmu minimalizmu nijako nevnucuje.

      

         

Okrem špecifického dizajnu má čelný panel zvrchu zabudovanú aj funkčnú časť, v ktorej sa nachádza tlačidlo Power pre zapnutie, Mode na zmenu režimu RGB, 2× port USB 3.0, vstup pre 3,5mm jacky na mikrofón a slúchadla a tlačidlo na reštart. Na môj vkus sú tlačidlá dosť tvrdé a hlučné pri stlačení.

 

Tak trochu sklamaním je inzenzita stavovej diódy, ktorá je ostrejšia, než by bolo treba. V tme je výrazne rušivá.

Štyri dlhšie nožičky s gumovými protišmykovými podložkami tvoria základnú časť spodnej časti skrinky. K tomu je pridaný násuvný prachový filter a otvory úchytu na malú skrinku pre 3,5″ disky, ktorú je možné podľa výrezov rôzne posúvať.

Zadná časť skrinky je klasika, ktorú pozná každý. Nachádza sa tam výstup na zdroj, záslepky rozširujúcich kariet s krytom a výrez na panel I/O základnej dosky.


  •  
  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Grafika na odiv: Antec má skříň, kde se GPU montuje za čelní sklo

Měli jsme tu minulý týden skříň, jejíž specialitou byla možnost otočit všechny karty PCIe vertikálně a je také hodně skříní, které umožňují osadit grafiku v riseru třeba za desku nebo naplocho vedle ní. Ovšem teď se objevila skříň firmy Antec nazvaná Striker, která má nestandardní osazení GPU, jenž je teď asi unikátní. Grafickou kartu s ní totiž montujete za čelní panel, což jí dovoluje vystavit při čelním pohledu. Celý článok „Grafika na odiv: Antec má skříň, kde se GPU montuje za čelní sklo“ »

  •  
  •  
  •  
  •  

One comment Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *