Antec DP501: Prelud z Ameriky. Miestami vskutku podivný

Balenie a exteriér

Kalifornský Antec začiatkom roka odštartoval novú sériu PC skriniek. Táto firma v našich končinách už síce tak nerezonuje, funguje už cez tridsať rokov. A nakoľko LED RGB preniká aj do nižšej cenovej kategórie, vytipoval som skrinku v cene drahšieho low-endu a detailnejšie preskúmal, ako do nej výrobca pretavil dlhoročné skúsenosti. Aký je midi-tower s označením DP501 s krycím názvom „Dark Phantom“?

Základné parametre


Balenie a exteriér

Ako väčšina skriniek, ani táto vám nepríde inak ako klasicky v kartónovej škatuli s potlačou o parametroch skrinky v ôsmich jazykoch a s vizualiziou. Samozrejme, slovenská a česká lokalizácia čohokoľvek chýba.

Pribalené príslušenstvo je úplný základ. Jednoduchý návod, skrutky na uchytenie diskov, základnej dosky a tri náhradné krytky pre výstup grafickej karty. V danej cenovej kategórii neprekvapí ale ani nesklame.

Po vytiahnutí zo škatule mi chvíľu trvalo, kým som ocenil nenútený dizajn skrinky.

   

Temperované sklo o hrúbke 4 mm je obalené fóliou s upozornením, aby ste s ním zaobchádzali opatrne. O skrinku ho držia štyri skrutky, ktoré určite neodporúčam doťahovať na doraz. Pri pravej bočnici sa mi presne tie isté skrutky rozpadli pri povolovaní. Závit je totiž lepený do palcovej hlavičky a evidentne je toto riešenie trochu poddimenzované.

   

Vrchnú časť skrinky tvorí prevažne odnimateľný prachový filter, ktorý má po celom obvode magnety. Tie nie sú príliš silné, takže pri manipulácii so skrinkou sa mi často stalo, že sa prachový filter posunul. Nepomohol tomu ani žľab, pretože ten je veľmi plytký. Filter kryje otvory, v ktorých dokáže skrinka uchytiť vodné chladenie do veľkosti radiátora 280 mm. Ale môžete tu nainštalovať aj dva 120mm alebo dva 140mm ventilátory.

Kvôli testom som nainštaloval do vrchných otvorov ventilátor BeQuiet! Silent Wings 3 s antivibračným uchytením. Výrobca ale evidetne počítal s použitím štandardných samoreziek, ktotých hlavičky sa pekne ponoria do montážnych dier. Ked totiž typicky antivibračné uchytenie montážne diery prevyšuje a ventilátor tak rozširuje, dochádza ku kolízii s prachovým filtrom. Ten je v takomto prípade nevzhľadne nadvihnutý. Ako mínus by som to však v tejto cenovej relácii nevidel. Predsa len, asi len málokto to bude v low-ende hrotiť s nejakým antibibračným uchytením.

   

Predný panel je to, čo dodáva skrinke koncepčnú originalitu. Výrobca na maske nechal na nasávanie ale iba relatívne malý priestor, takže to nie je najšťastnejšie riešenie, ak chcete nainštalovať dopredu radiátor kvapalinového chladiča. Tento otvor je ale pekne zvýraznený linkou LED RGB, čo dodáva skrinke punc elegantnosti a zároveň sa vďaka svojmu minimalizmu nijako nevnucuje.

      

         

Okrem špecifického dizajnu má čelný panel zvrchu zabudovanú aj funkčnú časť, v ktorej sa nachádza tlačidlo Power pre zapnutie, Mode na zmenu režimu RGB, 2× port USB 3.0, vstup pre 3,5mm jacky na mikrofón a slúchadla a tlačidlo na reštart. Na môj vkus sú tlačidlá dosť tvrdé a hlučné pri stlačení.

 

Tak trochu sklamaním je inzenzita stavovej diódy, ktorá je ostrejšia, než by bolo treba. V tme je výrazne rušivá.

Štyri dlhšie nožičky s gumovými protišmykovými podložkami tvoria základnú časť spodnej časti skrinky. K tomu je pridaný násuvný prachový filter a otvory úchytu na malú skrinku pre 3,5″ disky, ktorú je možné podľa výrezov rôzne posúvať.

Zadná časť skrinky je klasika, ktorú pozná každý. Nachádza sa tam výstup na zdroj, záslepky rozširujúcich kariet s krytom a výrez na panel I/O základnej dosky.


  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Ventilátory Antec Storm 120 sú vonku (a na ceste do redakcie)

Po júnovom oznámení sa zdá, že má Antec už všetko pripravené na expedíciu ventilátorov Storm 120, ktoré už idú do predaja. Obvykle o jednom ventilátore dva spravodajské články nepíšeme, ale teraz spravíme výnimku. Okrem toho, že je už známa cena, tak hlavne by podľa konštrukčných detailov o čierneho koňa strednej triedy. Technicky Storm 120 vyzerajú naozaj dobre, efektívne. Celý článok „Ventilátory Antec Storm 120 sú vonku (a na ceste do redakcie)“ »

  •  
  •  
  •  

Antec má dva nové ventilátory. Storm 120 nevyzerá vôbec zle

Jeden s ARGB LED, druhý bez neho. Svoje portfólio ventilátorov inovuje a o nové modely rozširuje aj Antec. U Storm 120 je pritom uvádzaný mimoriadne vysoký statický tlak a vzhľadom na konštrukčné detaily sa tento parameter javí byť aj celkom reálny. Tak či onak do počtu tento ventilátor zrejme nebude a o slovo sa hlási aj Fusion 120 ARGB. Ten pre zmenu vyniká netradičným svetlovodom. Celý článok „Antec má dva nové ventilátory. Storm 120 nevyzerá vôbec zle“ »

  •  
  •  
  •  

Novinka Antec Draco 10: Mini-tower s mrežovanou maskou

Menšie počítačové skrinky na základné dosky Micro ATX (a menšie) sú vzácny druh – lepších je iba zopár. Antec sa ale tomuto formátu venuje pomerne intenzívne a ku tým mini-towerom, ktoré už má, pridáva nový – model Draco 10. Táto skrinka je atraktívna napríklad tým, že podporuje inštaláciu väčších vodníkov dopredu i pod strop a celkovo pôsobí dobre „chladivým“ dojmom. Aj preto, že má predný panel z veľkej časti otvorený. Celý článok „Novinka Antec Draco 10: Mini-tower s mrežovanou maskou“ »

  •  
  •  
  •  

One comment Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *