BeQuiet! Pure Rock 2 – Ticho a kvalita za dobrou cenu

Klíčové vlastnosti

Pure Rock 2 byl začátkem tohoto roku představen na CES 2020 jako nástupce a pokračovatel základní řady chladičů od firmy BeQuiet! Jako i jiné chladiče od tohoto německého výrobce, tak i Pure Rock 2 nabízí solidní chlazení, tichý chod a také atraktivní vzhled za přijatelnou cenu. Pojďme tedy tento chladič potrápit na rozpáleném procesoru a uvidíme, jak si povede proti chladičům z předchozích recenzí.

Klíčové vlastnosti chladiče

Pure Rock 2 představuje vcelku kompaktní chladič klasické věžové konstrukce. Neměl by vás tedy ničím zásadním překvapit. Oproti nedávno testovanému Shadow Rock 3 má pasiv u Pure Rock 2 klasickou konstrukci hustého svazku hliníkových žeber, kterých je celkem 55. Tento svazek je propojen čtveřicí měděných heatpipes s průměrem 6 milimetrů. Tyto heatpipes využívají princip HDT (heatpipes direct touch), tedy přímý kontakt s tepelným rozvaděčem procesoru.

Na základně chladiče je již z výroby aplikovaná teplovodivá pasta. To výrazně zjednodušuje instalaci pro méně zkušené uživatele, kteří si nejsou jisti, jakým způsobem a jaké množství pasty mají aplikovat na tepelný rozvaděč procesoru.

   

Pasta je na základně chladiče aplikována velmi dobře v tenké vrstvě. Po instalaci chladiče tak dojde k dobré distribuci po celé ploše tepelného rozvaděče procesoru, jak je vidět na fotografii níže.

Jako nedostatek však vnímám absenci alespoň malé tubičky s pastou pro opětovnou instalaci. Povedlo se vám omylem setřít výrobcem aplikovanou pastu ze základny chladiče ještě před jeho instalací? Chcete chladič osadit do jiné sestavy? A nemáte někde doma náhradní tubu pasty? Pak tedy máte smůlu.

Celkové zpracování chladiče je však velmi kvalitní. Vizuálně je tento chladič velmi atraktivní. Vršek pasivu zakrývá silnější hlíníková lamela s kartáčovanou povrchovou úpravou. Tuto lamelu zdobí uprostřed logo bequiet! Také konce heatpipes jsou zakryté hliníkovými čepičkami, takže celá horní část chladiče vypadá velmi pěkně a úhledně i ve skříních s prosklenou bočnicí. K dispozici je také černá varianta chladiče za malý příplatek. Osobně se mi však stříbrné provedení velmi zamlouvá. Zejména v tmavě laděných sestavách bude tento chadič působit jako zajímavý kontrastní prvek.

Obsah balení chladiče je standardní, kdy nechybí vše potřebné pro instalaci chladiče na všechny současné procesorové patice vyjma Threadripperu. V balení však chybí ikonický šroubovák, tolik typický pro chladiče BeQuiet!, což je vzhledem k ceně chladiče trošku škoda. Společně s absencí náhradní pasty v balení působí příslušenství trochu ošizeně a kazí to celkově dobrý dojem, který z chladiče mám.

   

Parametry chladiče a ventilátoru

Pure Rock 2 je kompaktní chladič s relativně malými rozměry. Měl by se bez problémů vejít do většiny skříní a s velmi vysokou pravděpodobností nebude kolidovat s DIMM sloty pro operační paměti.  Jak už bylo uvedeno dříve v textu, tak černá varianta chladiče je k dispozici za malý příplatek.

Dodávaný ventilátor Pure Wings 2 nabízí PWM regulaci otáček s maximem až 1500 RPM. Jiné údaje však výrobce na svém webu bohužel neuvádí, takže hodnoty průtoku vzduchu nebo statického tlaku nejsou k dispozici. Tento ventilátor také, na rozdíl od ventilátorů vyšších řad, nemá anti-vibrační prvky v rozích. To by však nemělo nijak zásadně ovlivnit jeho hlučnost.


 •  
 •  
 •  
 •  
Flattr this!

BeQuiet! Shadow Rock 3 – Ve znamení ticha

Shadow Rock 3 byl letos uveden jako nový nejvyšší model ze střední řady chladičů od výrobce BeQuiet!. Tento německý výrobce se, jak už název napovídá, zaměřuje na produkci komponent s velmi tichým chodem. Chladič Shadow Rock 3 se specifikacích pyšní velmi tichým chodem i při vysoké hodnotě TDP 190 W. Marketingová hesla však reálné testy nikdy nenahradí a proto vám dnes přinášíme recenzi tohoto chladiče. Celý článok „BeQuiet! Shadow Rock 3 – Ve znamení ticha“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

BeQuiet! Pure Base 500DX: Zásah do oranžového

Každý z vás už určite počul o značke BeQuiet!, ktorá sa radí k jedným z tých lepších v kategórii high-endových komponentov. Prepracovaná novinka (Pure Base 500DX) rok starej skrinky (Pure Base 500) bola predstavená dva mesiace dozadu a konečne sa dostala na testovanie aj k nám do redakcie. Hlavným vylepšením oproti predchádzajúcej verzii je veľmi efektívne chladenie vďaka ďalším ventilátorom vo výbave a pridanej perforácii.  Celý článok „BeQuiet! Pure Base 500DX: Zásah do oranžového“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Be Quiet! vydal chladič Dark Rock Slim, úzký pasiv neblokuje RAM

Po vyložených závějích vzduchových chladičů, které tu byly před pýr týdny, přichází ještě jedna novinka, tentokrát od německé značky Be Quiet! Ta ke svým Dark Rockům teď uvedla ještě verzi Dark Rock Slim. Ten má jednověžový pasiv s úzkým profilem, díky čemuž by měl velmi málo vadit pamětem, má utáhnout až 180W procesor a zavděčí se těm, kdo chtějí kompletně černý chladič bez svítících okras. Celý článok „Be Quiet! vydal chladič Dark Rock Slim, úzký pasiv neblokuje RAM“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *