BeQuiet! Pure Rock 2 – Ticho a kvalita za dobrou cenu

Klíčové vlastnosti

Pure Rock 2 byl začátkem tohoto roku představen na CES 2020 jako nástupce a pokračovatel základní řady chladičů od firmy BeQuiet! Jako i jiné chladiče od tohoto německého výrobce, tak i Pure Rock 2 nabízí solidní chlazení, tichý chod a také atraktivní vzhled za přijatelnou cenu. Pojďme tedy tento chladič potrápit na rozpáleném procesoru a uvidíme, jak si povede proti chladičům z předchozích recenzí.

Klíčové vlastnosti chladiče

Pure Rock 2 představuje vcelku kompaktní chladič klasické věžové konstrukce. Neměl by vás tedy ničím zásadním překvapit. Oproti nedávno testovanému Shadow Rock 3 má pasiv u Pure Rock 2 klasickou konstrukci hustého svazku hliníkových žeber, kterých je celkem 55. Tento svazek je propojen čtveřicí měděných heatpipes s průměrem 6 milimetrů. Tyto heatpipes využívají princip HDT (heatpipes direct touch), tedy přímý kontakt s tepelným rozvaděčem procesoru.

Na základně chladiče je již z výroby aplikovaná teplovodivá pasta. To výrazně zjednodušuje instalaci pro méně zkušené uživatele, kteří si nejsou jisti, jakým způsobem a jaké množství pasty mají aplikovat na tepelný rozvaděč procesoru.

   

Pasta je na základně chladiče aplikována velmi dobře v tenké vrstvě. Po instalaci chladiče tak dojde k dobré distribuci po celé ploše tepelného rozvaděče procesoru, jak je vidět na fotografii níže.

Jako nedostatek však vnímám absenci alespoň malé tubičky s pastou pro opětovnou instalaci. Povedlo se vám omylem setřít výrobcem aplikovanou pastu ze základny chladiče ještě před jeho instalací? Chcete chladič osadit do jiné sestavy? A nemáte někde doma náhradní tubu pasty? Pak tedy máte smůlu.

Celkové zpracování chladiče je však velmi kvalitní. Vizuálně je tento chladič velmi atraktivní. Vršek pasivu zakrývá silnější hlíníková lamela s kartáčovanou povrchovou úpravou. Tuto lamelu zdobí uprostřed logo bequiet! Také konce heatpipes jsou zakryté hliníkovými čepičkami, takže celá horní část chladiče vypadá velmi pěkně a úhledně i ve skříních s prosklenou bočnicí. K dispozici je také černá varianta chladiče za malý příplatek. Osobně se mi však stříbrné provedení velmi zamlouvá. Zejména v tmavě laděných sestavách bude tento chadič působit jako zajímavý kontrastní prvek.

Obsah balení chladiče je standardní, kdy nechybí vše potřebné pro instalaci chladiče na všechny současné procesorové patice vyjma Threadripperu. V balení však chybí ikonický šroubovák, tolik typický pro chladiče BeQuiet!, což je vzhledem k ceně chladiče trošku škoda. Společně s absencí náhradní pasty v balení působí příslušenství trochu ošizeně a kazí to celkově dobrý dojem, který z chladiče mám.

   

Parametry chladiče a ventilátoru

Pure Rock 2 je kompaktní chladič s relativně malými rozměry. Měl by se bez problémů vejít do většiny skříní a s velmi vysokou pravděpodobností nebude kolidovat s DIMM sloty pro operační paměti.  Jak už bylo uvedeno dříve v textu, tak černá varianta chladiče je k dispozici za malý příplatek.

Dodávaný ventilátor Pure Wings 2 nabízí PWM regulaci otáček s maximem až 1500 RPM. Jiné údaje však výrobce na svém webu bohužel neuvádí, takže hodnoty průtoku vzduchu nebo statického tlaku nejsou k dispozici. Tento ventilátor také, na rozdíl od ventilátorů vyšších řad, nemá anti-vibrační prvky v rozích. To by však nemělo nijak zásadně ovlivnit jeho hlučnost.


  •  
  •  
  •  
Flattr this!

BeQuiet! Dark Rock Elite – Nový král chladičů?

Letošní rok zahájím testy chladičů opravdovou lahůdkou. Nachystal jsem si pro vás recenzi chladiče Dark Rock Elite, tedy naprostou špičku nabídky společnosti BeQuiet!. Jedná se o prémiový chladič nabízející velmi vysokou účinnost při nízké hladině hluku díky své propracované konstrukci ve spojení se špičkovými ventilátory. Jsem velmi zvědavý, jak si povede proti špičkovým chladičům, které jsem měl možnost otestovat v uplynulém roce. Celý článok „BeQuiet! Dark Rock Elite – Nový král chladičů?“ »

  •  
  •  
  •  

BeQuiet! Pure Wings 3 (BL108): Efektívne a „lacno“ v 140 mm

Veľká prestávka skončila, naspäť k ventilátorom. BeQuiet! nedávno aktualizoval svoj najnižší rad – Pure Wings – a minimálne pomalšie 140-milimetrové modely musíte mať na radare. Ventilátory Pure Wings 3 vo variante BL108 predstavujú do niektorých situácií mimoriadne efektívnu nízkorozpočtovú možnosť, ktorá zároveň netrpí častými nedostatkami svojej cenovej triedy. Tichá je tu nielen aerodynamická, ale i motorická zložka. Celý článok „BeQuiet! Pure Wings 3 (BL108): Efektívne a „lacno“ v 140 mm“ »

  •  
  •  
  •  

Termovízia káblov 12VHPWR: Čo zdroj, to iné zahrievanie

Niečo na zahorenie. Testy zdrojov ATX 3.0 začneme azda najdiskutovanejšou témou, ktorá okolo nich je, teplotami nových káblov so 16-pinovými konektormi PCIe. Prehľad zdrojov dvanástich značiek dobre odpovedá na otázku, s ktorými modelmi si výrobcovia ako poradili. S vysokou prúdovou záťažou môžu byť teplotné rozdiely pomerne výrazné, na puzdrách konektorov aj na izolácii vodičov. Všetko máme zdokumentované IR optikou. Celý článok „Termovízia káblov 12VHPWR: Čo zdroj, to iné zahrievanie“ »

  •  
  •  
  •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *