DeepCool CH510 Mesh Digital: Teploty priamo pred nosom

Exteriér

Ak radi sledujete teploty svojich komponentov, tak máme pre vás tip, ako posunúť ich stráženie na vyššiu úroveň. Novinka CH510 Mesh Digital má na svojom čele malý displej na zobrazovanie aktuálneho zahrievania vybraného hardvéru. Iba sledovanie ale nestačí, pre zníženie teplôt treba aj konať a v tom samotná skrinka trochu zaostáva. Iba jeden predinštalovaný ventilátor môže byť málo.

Základné parametre


Exteriér

Skrinka je zabalená v kartónovej škatuli, v ktorej je vyplnená polystyrénom. Ten ju chráni pred poškodením počas prepravy. Príslušenstvo ku skrinke je základ, ktorý potrebujete pre osadenie hardvéru. Obsahuje skrutky, väčší počet jednorazových sťahovacích pások a prehľadný obrázkový manuál.

Po vytiahnutí zo škatule na prvý pohľad nevyzerá odlišne od väčšiny skriniek. Lesklé časti vpredu a bočnica zo skla je polepená ochrannou fóliou. Počas odliepania si všimnete, že čelo predného panela je sklenené a ukrýva vo svojom strede displej. Okrem toho má skrinka aj ďalšie menšie vylepšenia, ktoré oceníte pri používaní alebo aj počas samotného skladania.

Beznástrojové odnímanie bočníc sa dostáva do popredia čím ďalej tým viac a inak to nie je ani pri recenzovanej skrinke. Ľavý panel z temperovaného skla drží na konštrukcii pomocou dvoch silných magnetov navrchu. Spodok istí koľajnička, do ktorej bočnica len zapadne.

Nakoľko je spravený úchyt pre ťahanie vzadu, tak je treba vyvinúť veľkú silu pre odtiahnutie bočnice z oboch magnetov. Vždy som mal až strach silno potiahnuť, aby sa mi náhodou nevyšmykla z rúk. Pri prenášaní môžete bočnicu zaistiť jednou skrutkou, ktorá ide cez madlo až do kostry.

   

Predný panel je z veľkej časti tvorený otvormi. Zatiaľ čo je v strede perforácia s 1,5 mm dierami, pre ako také zachytenie väčšej nečistoty, tak po bokoch sú úzke otvory bez prekážok. Hlavným ťahákom skrinky je dozaista jeho displej. Ten slúži pre zobrazovanie teploty procesora alebo GPU grafickej karty. Pre jeho správne fungovanie je nutné stiahnuť aplikáciu zo stránky výrobcu, inak bude mať znížený jas a hodnota na ňom bude neustále nula.

   

Po jeho nainštalovaní a spustení sa vám v paneli úloh zobrazí jedna malá ikonka DeepCool, cez ktorú budete môcť vybrať v akých jednotkách sa vám bude zobrazovať teplota a čoho teplota sa bude zobrazovať. Či procesora alebo grafickej karty. Samozrejme je možné zmeniť aj jazyk a nastaviť aby sa aplikácia spustila hneď po štarte Windowsu. Škoda, že konštruktéri nevyužili potenciál a nie je možné nastaviť zobrazovanie teplotu oboch komponent naraz. Namiesto toho tam máte logo firmy a päť kociek, ktoré sa podľa výšky teploty zobrazujú alebo nie.

Celý predný panel sa dá vybrať z konštrukcie, no treba byť opatrný kvôli káblu z displeja. Jeho konektor je USB typu 2.0 a zasúva sa priamo do dosky, odkiaľ je napájaný a taktiež čerpá dáta o teplote hardvéru. Za panelom sa nachádza ešte jedno sito pre zachytávanie ďalších nečistôt. Bohužiaľ je s rovnakými otvormi ako predná časť, 1,5 mm. Po obvode je magnetmi držané na konštrukcii. Bohužiaľ nie sú vpredu osadené žiadne ventilátory, takže máte možnosť sem osadiť tri kusy 120 mm ventilátorov alebo dva 140 mm. S radiátorom kvapalinového chladiča si poradí taktiež, do formátu 360 mm.

   

Vrchná časť skrinky ponúka v danej cenovej relácii iba priemernú konektivitu. Konektory USB typu A a typu C sú po jedenom kuse a 3,5 mm jack je zdielaný, 4-pólový (pre slúchadlá aj mikrofón). K dispozícii sú aj tlačidlá pre zapnutie ale aj pre reštart. Tie sa stláčajú príjemne aj vďaka ich väčšej kontaktnej ploche. Ako posledná časť panela I/O na vrchu je dióda aktivity disku, ktorá bliká nabielo a je relatívne ostrá. Najväčšiu časť navrchu zaberá rovnaké magnetické sito, aké je umiestnené za predným panelom. Pod strop môžete zvnútra skrinky osadiť rovnaké počty ventilátorov ako vpredu, čiže tri 120 alebo dva 140 mm. To isté platí aj o radiátore kvapalinového chladiča, ktorý sem zmestíte do formátu 360 mm.

   

Zadná strana skrinky má rozpoloženie štandardné. Na vrchu je otvor pre panel I/O základnej dosky zarovno s otvorom pre ventilátor. Sem je možné nainštalovať 120 mm aj 140 mm formáty ventilátorov. Pod nimi je sedem odnímateľných krytiek pre rozširujúce karty PCI Express. Nechýba tu ani otvor pre zdroj, ktorý sa nachádza naspodku. Vo výške tunela je na druhej bočnici nepravidelná perforácia. Aj tu je skrinka chránená pred väčším prachom pomocou sita, ktoré je nalepené z vnútra bočnice.

   

Skrinku držia vzpriamene štyri podlhovasté nožičky s protišmykovým poťahom. Pod pozíciou zdroja si môžete všimnúť sito pre zachytávanie vyšších nečistôt. Je škoda, že aspoň pod zdrojom nepoužil výrobca jemný prachový filter ale totožnú perforáciu ako všade s 1,5 mm otvormi. Viac vpredu sú umiestnené otvory uchytenia priečinka pre úložiská aj s alternatívnym umiestnením o 25 mm viac vpredu. Na samom začiatku predného panela je umiestnené madlo, cez ktoré sa vyberá von.


 •  
 •  
 •  
Flattr this!

DeepCool LT720 – Solidní chladič s nádherným blokem

Chladič LT720 představuje špičku nabídky společnosti DeepCool. Jedná se o klasický 360mm kapalinový all-in-one chladič, který by měl nabídnout zajímavý poměr ceny a výkonu. Na první pohled vás zaujme svým vizuálním provedením, které kombinuje jednoduchou geometrii a zrcadlový efekt s RGB podsvícením. Chladiče by však měly především dobře chladit, aniž by byly příliš hlučné. Uvidíme tedy, jak dobře si LT720 povede v našich testech. Celý článok „DeepCool LT720 – Solidní chladič s nádherným blokem“ »

 •  
 •  
 •  

Čo nové u vodníkov DeepCool LE? Tichšie čerpadlá a nižšie ceny

Na prvý pohľad s síce nezdá, že by sa najnovšie kvapalinové chladiče DeepCool nejako výrazne odlišovali od starších modelov LT SE, ale predsa len je tu jeden podstatný rozdiel, a to v rýchlosti pumpy. Tá je u vodníkov LE pomalšia, tichšia a pritom by nemalo dochádzať k výraznému poklesu chladiaceho výkonu. A potom je tu ešte atraktívna cena, do sto eur sa zmestí aj model s 360 mm radiátorom. Celý článok „Čo nové u vodníkov DeepCool LE? Tichšie čerpadlá a nižšie ceny“ »

 •  
 •  
 •  

S Assassin IV DeepCool mení zvyky dvojvežových chladičov

DeepCool sa nebál experimentovať a v rade najvýkonnejších vežovitých chladičov CPU (Assassin) presunul vstupný ventilátor na výstup. To mimo iné v záujme stopercentnej kompatibility s pamäťovými modulmi, ktorá je u širokých chladičov veľmi vzácna. Takáto zmena schémy prúdenia vzduchu rebrovaním bude mať ale dosah aj na efektivitu chladenia. Tú je snaha u Assassin IV zvyšovať napríklad tesniacim plášťom. Celý článok „S Assassin IV DeepCool mení zvyky dvojvežových chladičov“ »

 •  
 •  
 •  

Komentáre (6) Pridať komentár

  1. Ďakujem za upozornenie, už si môžeš zväčšiť aj tie dve fotky. Zámer to nebol, nemal byť prečo 🙂

    1. Ten škriatok úradoval poriadne 😀 Už by sa teda mali zväčšovať všetky fotky bez ťažkosti 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *