DeepCool CH510 Mesh Digital: Teploty priamo pred nosom

Interiér

Ak radi sledujete teploty svojich komponentov, tak máme pre vás tip, ako posunúť ich stráženie na vyššiu úroveň. Novinka CH510 Mesh Digital má na svojom čele malý displej na zobrazovanie aktuálneho zahrievania vybraného hardvéru. Iba sledovanie ale nestačí, pre zníženie teplôt treba aj konať a v tom samotná skrinka trochu zaostáva. Iba jeden predinštalovaný ventilátor môže byť málo.

Interiér

Vnútro je priestranné s kopou priestoru pre váš hardvér. Základné dosky pojme vo všetkých štandardizovaných formátoch od Mini-ITX až po E-ATX. Pri doskách E-ATX je to bez ohľadu na šírku (eventuálne sa zmestia aj 330 mm široké dosky SuperMicro a pritom je vpredu stále miesto na 75 mm hrubého vodníka), ale pri 275-milimetrových PCB sú už kompletne prekryté priechodky na kabeláž. 

Pre chladenie procesora môžete využiť vežovitý chladič až do veľkosti 175 mm, čo je viac než dosť miesta a nemusíte sa pri výbere obmedzovať. S dĺžkami grafických kariet je to rovnaké a osadíte tu každú kartu. Teda kým nepríde nejaká nová edícia dlhšia ako 380 mm.

Skrinka má z výroby osadený jediný ventilátor formátu 120 mm, priamo za polohou vežového chladiča procesora pre odsávanie teplého vzduchu. Bohužiaľ ho nemá výrobca vo svojom portfóliu pre bližšie informácie ohľadne výkonu, použitých ložísk alebo jeho otáčok.

Základnej doske pomôže odľahčiť ťažšie grafické karty podpora priamo na podnose. Držiak je možné horizontálne aj vertikálne nastaviť k jeho presnému umiestneniu. Jeho kontaktná plocha s kartou je vystlaná penou aby nedošlo k poškriabaniu. Zvislo s držiakom sú dve priechodky, ktoré ako jediné majú gumene krytky otvoru. Musím pochváliť pevnosť jej osadenia v ráme. Pri necelých 30 mm priestoru v priechodke sa mi ani raz nestalo, že by sa mi pri prevliekaní káblov krytka vysunula.

   

Najčastejšie sme v redakcii mali skrinky s možnosťou umiestniť na vrchnú časť tunela 2,5″ úložisko, no tu je tomu inak. V kombinácii perforáciou tunela, prísunom chladného vzduchu cez otvory na bočnici sa rozhodol výrobca dať možnosť osadiť dva 120 mm ventilátory. Tento krok vítam, pretože sa na tento variant často zabúda. 

Za tunelom je otvor o veľkosti 75 mm pre radiátor vodného chladenia s ventilátormi.

   

Z druhej strany podnosu pre správu kabeláže nie je síce ani jedna páska so suchým zipsom, no s veľkým počtom tých jednorazových v príslušenstve by ste to mohli brať ako menší „prehrešok“. Máte k dispozícii až 15 pozícií, kde ich môžete použiť. Pre samotnú správu kabeláže je vzadu necelých 25 mm. 

Okrem káblov vám podnos podrží aj dve 2,5″ úložiska, ktorých osadenie je jednoduché. Špeciálne upravené skrutky z príslušenstva naskrutkujete na úložisko a následne jednoducho do otvorov zapichnete.

   

Hrúbka plechov sa hýbe od 0,7 do 0,75 mm, záleží od miesta merania. Aj keď nameraná hodnota je slušná, tak sa aj pri miernejšom dotyku ohýbajú viac ako by som si predstavoval.

Na priečinok v tuneli môžete osadiť dva 3,5″ HDD, prípade na vrchnej pozícii môžete formát zameniť za 2,5″ úložisko. Za ním máte pre zdroj s káblami necelých 240 mm priestoru, čo mne v testovanej konfigurácii stačilo. Hlavne vďaka tomu, že nie je priečinok cez celú výšku tunela. Ak by vám to ale bolo málo, môžete ho premiestniť bližšie k prednej strane a získate ďalších 25 mm.

   

Osádzanie hardvéru išlo veľmi ľahko a intuitívne. Z oboch strán má skrinka pre manipuláciu dostatok priestoru a aj zapojenie kabeláže išlo bez ťažkostí. Pri použití viacerých jednorazových pások by správa kabeláže bolo aj pre oko viac príťažlivá, no jedna pre najväčší uzol káblov stačila. Na plechovú bočnicu netlačia a dá sa jednoducho zavrieť.

   


  •  
  •  
  •  
Flattr this!

DeepCool: Efektívne chladenie aj v menších skrinkách (CH360)

DeepCool vydal skrinky určené pre základné dosky do formátu mATX. To otvára cestu k priestorovo úspornejším PC zostavám a v prípade série skriniek CH360 aj za relatívne nízku cenu. Štartovacích 80 eur za najlacnejší model sa zdá byť ako férová ponuka vzhľadom na to, že súčasťou výbavy sú až tri ventilátory. A za drobný príplatok môžete mať aj displej na monitorovanie teplôt komponentov. Celý článok „DeepCool: Efektívne chladenie aj v menších skrinkách (CH360)“ »

  •  
  •  
  •  

DeepCool PN-M: Príliv nových zdrojov ATX 3.1 (650–850 W)

V nasledujúcom období možno u popredných značiek zdrojov očakávať modernizácie na štandard ATX 3.1 (z ATX 3.0). Každý sa tejto úlohy zhostí iným spôsobom, pre DeepCool je to teraz vydanie nového modelového radu PN-M. Ten predstavuje strednú triedu, ktorú charakterizuje známka účinnosti 80 Plus Gold, respektíve Cybenetics Gold, modulárna kabeláž a výkonnostné rozmedzie 650–850 W. Celý článok „DeepCool PN-M: Príliv nových zdrojov ATX 3.1 (650–850 W)“ »

  •  
  •  
  •  

High-end s nižšou cenou. DeepCool vydáva chladič Assassin 4S

Mínus jeden ventilátor robí z  Assassin 4S o dvadsať eur lacnejší chladič, než akým je Assassin IV, z ktorého vychádza. Pasív je, zdá sa, rovnaký, a jediný rozdiel je v počte ventilátorov – jeden namiesto dvoch. Chladiaci výkon bude síce celkom určite nižší, ale očakávame, že jeho pokles nebude taký výrazný ako čiastka, ktorá sa dá s týmto lacnejším modelom ušetriť. Okrem toho je tu aj širšia kompatibilita. Celý článok „High-end s nižšou cenou. DeepCool vydáva chladič Assassin 4S“ »

  •  
  •  
  •  

Komentáre (6) Pridať komentár

    1. Ďakujem za upozornenie, už si môžeš zväčšiť aj tie dve fotky. Zámer to nebol, nemal byť prečo 🙂

        1. Ten škriatok úradoval poriadne 😀 Už by sa teda mali zväčšovať všetky fotky bez ťažkosti 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *