DeepCool FC120: Veľké ARGB lopatky v „malom“ priereze

Realita vs. špecifikácie

Najväčšia výhoda, ale zároveň i nevýhoda ventilátora DeepCool FC120 sú jeho dlhé a celkovo veľké lopatky, ktoré svojou plochou presahujú konkurenčné modely. Spomedzi osvetlených ventilátorov tento v optimálnych podmienkach predstavuje jedno z najefektívnejších riešení s osvetlením ARGB LED. Dôležité je ale vnímať aj jeho tienisté stránky, ktoré sú vedľajším efektom zvolenej konštrukcie rotora.

Realita vs. špecifikácie

Vysvetlivka: Na rýchly prehľad o tom, ako výrobcovia prifarbujú špecifikácie, máme akýsi koeficient „pravdivosti“. Ten vypočítame tak, že naše namerané hodnoty dáme do pomeru s tými, ktoré v parametroch udávajú výrobcovia ventilátorov. Výsledok „1,00“ znamená, že sa udávané parametre zhodujú s hodnotami, ktoré sme zaznamenali my. Po takomto zistení môžeme konštatovať, že výrobca si odviedol svoju prácu poctivo a to, ako ventilátor prezentuje, súhlasí. Čím viac je číslo koeficientu vzdialené jednej celej, tým menej presnú uvádzané špecifikácie sú. Lepší prípad pre používateľa samozrejme je, ak je koeficient vyšší ako 1,00 (a je napríklad 1,20), vtedy reálne parametre prevyšujú tie papierové. Naopak v prípade, že koeficient začína nulou, tak ventilátor na papierové hodnoty nedosahuje. Napríklad hodnota 0,80 znamená, že je reálny prietok vzduchu alebo statický tlak o 20 % nižší, než výrobca proklamuje. Ak hodnota v grafe chýba, je to preto, že výrobca ventilátora prietok vzduchu alebo statický tlak neuvádza.



  •  
  •  
  •  
Flattr this!

DeepCool PN-M: Príliv nových zdrojov ATX 3.1 (650–850 W)

V nasledujúcom období možno u popredných značiek zdrojov očakávať modernizácie na štandard ATX 3.1 (z ATX 3.0). Každý sa tejto úlohy zhostí iným spôsobom, pre DeepCool je to teraz vydanie nového modelového radu PN-M. Ten predstavuje strednú triedu, ktorú charakterizuje známka účinnosti 80 Plus Gold, respektíve Cybenetics Gold, modulárna kabeláž a výkonnostné rozmedzie 650–850 W. Celý článok „DeepCool PN-M: Príliv nových zdrojov ATX 3.1 (650–850 W)“ »

  •  
  •  
  •  

High-end s nižšou cenou. DeepCool vydáva chladič Assassin 4S

Mínus jeden ventilátor robí z  Assassin 4S o dvadsať eur lacnejší chladič, než akým je Assassin IV, z ktorého vychádza. Pasív je, zdá sa, rovnaký, a jediný rozdiel je v počte ventilátorov – jeden namiesto dvoch. Chladiaci výkon bude síce celkom určite nižší, ale očakávame, že jeho pokles nebude taký výrazný ako čiastka, ktorá sa dá s týmto lacnejším modelom ušetriť. Okrem toho je tu aj širšia kompatibilita. Celý článok „High-end s nižšou cenou. DeepCool vydáva chladič Assassin 4S“ »

  •  
  •  
  •  

DeepCool PL-D: Nové zdroje ATX 3.0 začínajúce od 49 eur

Pokiaľ ste zdroje ATX 3.0 doteraz vyhodnocovali ako „príliš drahé“, tak DeepCool sa bude uchádzať o zmenu vášho pohľadu na vec. Modelmi z novej série PL-D, v ktorej sú aj výkonnostne slabšie varianty. Tie v kombinácii s 80 Plus Bronze nacenil pomerne nízko a zaobstarať sa dajú už, dá sa povedať, lacno. Je to za cenu nižšej účinnosti (kompromis), ale stále pri zachovaní kľúčových bezpečnostných ochrán. Celý článok „DeepCool PL-D: Nové zdroje ATX 3.0 začínajúce od 49 eur“ »

  •  
  •  
  •  

One comment Pridať komentár

  1. Vďaka za parádny test.
    Mám z neho taký nemastný neslaný pocit. Určite nie je zlý a je v mnohých prípadoch dobrá voľba. Je zopár miest, kde je fakt dobrý, ale vo väčšine prípadov je nadpriemerný a vyslovene v ničom, čo by mňa zaujímalo, nevyniká (výkon pri nízkej hlučnosti, výkon pri vyššej hlučnosti, pomer cena/výkon).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *