Deň vyúčtovania HWC. Odmieňame najaktívnejších diskutérov

Ako sa súťažilo a výherci

Takto pred rokom sme pri vyhodnocovaní populárnych hardvérových hádaniek sľúbili, že za komentáre pod článkami si môžete v nasledujúcom roku vyslúžiť atraktívne ceny. Ten uplynul a nastal čas rekapitulácie s možnosťou výberu snáď primerane hodnotných PC komponentov. V hre bola výkonná grafická karta GeForce RTX 2080 Super a dva prémiové chladiče. To v čele s elitným AIO vodníkom, ktorý nepozná konkurenciu.

Zapojenie sa do súťaže nebolo ničím zvláštne a pre naše komentátorské stálice sa jednalo o prirodzené správanie. Tento rok bol oproti predošlom odlišný len tým, že sme vašu aktivitu pod článkami zaznamenávali. To s cieľom, aby sme na konci roka vedeli, ktorý z čitateľov koľko príspevkov napísal a uverejnil. Pekná diskusia pod článkami samozrejme na web vnáša život, čo je pre naše fungovanie dôležité. A vďačne môžeme konštatovať i to, že máme mimoriadne inteligentných čitateľov, ktorí svoje príspevky vždy publikovali v konštruktívnom duchu. Nikoho sme tak za nič, čo napísal, nemuseli perzekuovať. Nezostáva nič iné, než znovu poďakovať, v krátkosti predstaviť ceny a prejsť k vyhláseniu víťazov.

Snažili sme sa vybrať také ceny, ktoré ich budúci majitelia využijú. Teda žiadne prebytočné veci bez nápadu na ďalšie použitie.

Z pohľadu ceny je najhodnotnejšia grafická karta ROG Strix RTX 2080 Super O8G Gaming v najluxusnejšom vyhotovení Asusu. Tak veríme, že i vzhľadom na súčasnú nedostupnosť grafických kariet celkovo padne na úžitok.

Atraktívna je i druhá cena – kvapalinový chladič Alphacool Eisbaer Extreme 280. Ten na rozdiel od „bežných“ riešení AIO je vcelku modulárny (cez rýchlospojky sa dá rozšíriť o ďalší blok, napríklad na grafickú kartu), umožňuje výmenu kvapaliny, má medený radiátor či prvotriedne ventilátory BeQuiet! Silent Wings 3. A v neposlednom rade v rámci kategórie (AIO) mu nechýba ani chladiaci výkon, ten je špičkový. Kvapalinu v okruhu totiž poháňa Alphacool Eispumpe VPP755.

Nakoniec tu máme i niečo tradičnejšie, vežovitý chladič na procesor BeQuiet! Dark Rock 4. Ten skvelo zapadne do konceptu tichých počítačových zostáv. Takisto má špičkový ventilátor Silent Wings 3 s trojfázovým krútiacim momentom a nízkymi rozbehovými otáčkami.

Pri prideľovaní jednotlivých cien budeme používať podľa názoru najefektívnejší a najspravodlivejší systém, ktorý sa nám osvedčil už v minulosti. Čitateľ s najväčším počtom príspevkov bude mať voľbu prvého výberu, následne potom z dvoch cien bude vyberať druhý v poradí.

Jednoznačne najviac konštruktívnych komentárov napísal the patient s priemerom takmer jedného príspevku na deň. Ďakujeme. Na druhé miesto sa svojimi názormi a postrehmi prebojoval patro16 a najaktívnejšiu trojku uzatvára mino_85. Výhercom gratulujeme a posielame im e-maily so žiadosťou o výber konkrétnej ceny a zaslanie doručovacej adresy.

Vážime si ale aj aktivity všetky ostatných prispievateľov. Možnosť hrať o ceny budete mať aj v roku 2021, a veríme, že o ešte hodnotnejšie ako tentokrát. Len to urobíme trochu iným spôsobom, čím, samozrejme, nechceme naznačiť, že môžete povoliť v komentároch. To nemôžete. 🙂

Pomôžte užitočným zdieľaním

Tento rok bude v znamení mnohých zmien, zvýšenia aktivity na webe HWCooling a veríme, že sa budete na ceste spoločným poznávaním baviť rovnako ako my. Pripravujeme veľa unikátnych testov.

Niektoré z nich sme už priblížili na Vianoce, s inými prídeme každú chvíľu. A i s nimi budeme potrebovať vašu pomoc. Hoci veríme, že k väčšine ľudí sa dostanú organickým vyhľadávaním alebo z odkazujúcich zdrojov (takto pekne nám funguje napríklad anglická verzia HWCooling), ale nejakým zdieľaním nám určite pomôžete. Nemá to byť však za každú cenu. Rozhodne nebude k prospechu veci, keď umiestnite odkaz z HWC niekde, kde bude mimo tému znepríjemňovať život. Takémuto zdieľaniu sa prosím vyvarujte. Naopak budeme radi, keď našim článkom doplníte niekde nejakú diskusiu, do ktorej bude prinášať jasné odpovede k danej téme.

Takúto aktivitu už však tak jednoducho ako komentáre z webu monitorovať nedokážeme. Preto ak idete do toho, nám na info@hwcooling.net napíšte už teraz správu s predmetom „Skúsim pomôcť zdieľaním článkov“, kde nám raz kvartálne napíšte, na akých miestach ste aké články zdieľali. Pri vyhodnocovaní budeme zohľadňovať jediné a síce to, ako trefne sa vám konkrétny článok podarilo umiestniť. Veľkosť publika (napríklad na nejakom fóre) nehrá úlohu. Ďakujeme. Nielen za snahu v tejto novej aktivite, ale i za vašu doterajšiu priazeň, ktorá je pre nás tak dôležitá. Vážime si jej! 🙂

  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Komentáre (11) Pridať komentár

  1. Do noveho roku prajem celej redakcii pohodu, nech starosti idu bokom, zdravie, minimalne tolko noviniek a recenzii co v minulom roku a nech Vam vsetko co chystate, vyjde v osobnom aj profesnom zivote, v tomto novom a dufam lepsom roku. 🙂

    samozrejme nemozme zabudnut pozdravit aj textoveho skriatka 😀
    …anglická verzia HWCooling), ale nejakým zdie/Ľ/aním nám určite…

    1. Tak ten škriatok tomu nasadil úplne iný význam. 🙂 Ďakujeme, opravené. V novom roku bude článkov určite viac. Čokoľvek iné než dvojnásobok bude pre nás znamenať neúspech a nesplnený cieľ. Na 2–3 články denne asi nenaskočíme hneď od zajtra, ale snáď najneskôr v druhej polovici januára sa už k takémuto tempu budeme blížiť a snažiť sa ho udržať.

  2. Na sdílení článků a obšírné vymetání fór mě zas tolik neužije, podporu navíc si rýsuji jinak. Tak prosím využijte příležitost! Všem nám přeji, by naše životy provázela trochu větší uspořádanost a trpělivost, když ne, tak alespoň špetka sebeironie 😉

  3. Aké milé prekvapenie hneď takto. :O Tak si počkám čo mi zvýši. 🙂

    Všetkým čitateľom aj redaktorom HWCooling prajem pevné zdravie, to teraz potrebujeme najviac. Zvyšok vieme ovplyvniť aj sami.

  4. Zdravím, hlavně si nenechte udělat z diskuze žumpu jako se stalo na jiných webech. Tam byli někteří jedinci schopni v průměru ne jednoho příspěvku za den, ale za hodinu.

    1. Na to si dáme pozor a verím, že k ničomu podobnému to smerovať nebude. Preto aj pri výzvach o aktivitu v diskusiách alebo teraz tým zdieľaním zdôrazňujem, že to nemá byť za každú cenu, ale iba pokiaľ to má byť užitočné a konštruktívne. Našťastie máme rozumných čitateľov, za čo sme vďační, a tento trend budeme chcieť určite udržať. 🙂

      1. Nic jiného, než hrdinský projev omezený výhradně na neadresná invektiva, nás do následujícího roku lépe uvést nemůže :-/

      2. Nuže vetší propagace znamená, že dřív nebo později tento web objeví takový odborníci jako „pan_Jaroslav_Crha_guru_IT“ a to si teprve užijete.

        V každém případě přeji mnoho úspěchů do nového roku. Jakákoliv odbornost se bohužel s česko-slovenských hardware webů vytratila. Jste Naší nadějí.

        1. S tou propagací je to jedna věc, druhá je taky o tom, jaký typ zpráv a testů se vydává. Když to bude z ranku komponent a značek, které mají tuhá fanouškovská jádra, tak to bude téměř vždy přestřelka. A třetí věc je samozřejmě taky o tom, jak jsou nastavena pravidla v diskusích. A přiznejme si, že dnes neumí diskutovat skoro nikdo.

          Zdejší web sleduju prakticky od jeho založení (následoval jsem Ľubo Samáka), málokdy je co vytknout (pokud člověk vyloženě nehledá absolutní dokonalost, nebo neřeší svůj konkrétní technický problém.) Z druhého pohledu vycházejí testy a články poměrně sporadicky – chápu, že se nenapíšou samy, ale pak zase nemá smysl sem chodit několikrát denně, ale postačí jednou týdně, a pak tím zase „trpí“ diskuse a návštěvnost. Jo, vím, redakce to určitě ví… 🙂 Anglická verze prohnaná translatorem (omlouvám se, pokud tomu tak není) mi připadne nadbytečná/zbytečná, ty důvody jsou totožné a úrovně třeba ExtremeTech (což je jinak v mnoha ohledech obsahově/žánrově srovnatelný web) ještě dosaženo nebylo.

          Tak jako tak, díky za kvalitní obsah psaný česky/slovensky.

          1. Z pohľadu celkovej návštevnosti webu je anglická verzia kľúčová. Bez jej podpory by sa nám len ťažko rozbiehali nejaké nové, unikátne metodiky na CZ-SK webe. Veľa EN článkov aj z tej novej éry (od 17. 8. 2020) sa organicky všade možne zdieľa, mimoriande úspšený je napríklad test s montážou chladiča SSD cez rôzne materiály nálepky, takže pre zahraničných čitateľov tie EN články hodnotu a zmysel rozhodne majú. Aj keď o tých rezervách samozrejme vieme. Články nie sú prehnané cez Google translator, o preklad sa stará náš kolega Lukáš, ktorý tým hardvérom zase až tak nežije a preto sú tam nejaké terminologické nedostatky. Tie budú ale každým ďalším článkom ubúdať až to bude postupom času všetko správne. Najkorektnejšie EN články by mali byť od Jana Olšana, ktorý ich pred vydaním ešte dôkladne upravuje a Lukašovi pripomienkuje problematické pasáže a slovné zvraty.

            Takže EN články zmysel pre nás a aj pre zahraničných čitateľov majú. Po internete sa zdieľajú stovky odkazov našich testov i správ, čo sa, samozrejme, pozitívne prejavuje aj na návštevnosti, ktorú potrebujeme na spokojné fungovanie. Naše i vaše. V tomto roku sa plánujem HWC venovať naplno (čo som sa nikdy nevenoval žiadnemu webu, ani vtedy EHW, samozrejme) a uvidíme, čo z toho bude. Ale určite sa zdvihne denná kadencia správ i testov, ktorým nebude chýbať kvalita, užitočnosť ani unikátnosť. Teda aspoň tak to vidím ja, vy uvidíte (a budete môcť) posúdiť už čoskoro. Trochu z toho veľkého množstva pripravovaných metodík natienil už vianočný článok. V podobnom duchu sa bude uberať prístup aj k ostatným komponentom. 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *