HAL3000 Alfa Gamer Pro – nová generácia na dosah

Parametre a detaily

Nová generácia procesorov, grafík aj herných konzol je tu a my tak vstupujeme do novej éry 4K, vysokých FPS a ray-tracingu. Problém je ale ich obmedzená dostupnosť, za čo môže viacero faktorov. Ako vstúpiť do novej éry, keď sa nedá nič kúpiť? Riešením môže byť napríklad hotová herná zostava, akú nám zaslal náš partner HAL3000. Ryzen 5000 a RTX 3000 tak môžete mať u seba doma a nielen v karte prehliadača.

Základné parametre


Detaily

V redakcii sme už mali viacero zostáv od HAL3000 a nový Alfa Gamer Pro sa škatuľou nijako nelíši. Typický biely kártón s jasným červeným logom je jasné poznávacie znamenie.

Na bočnej strane škatuľe nájdete základné špecifikácie.

Po otvorení kartónovej krabice vidieť opäť typické uloženie. Najskôr penová výplň, potom škatuľa s napájacím káblom, manuálmi a rôznym príslušenstvom k daným komponentom a následne samotná skrinka.

Tá je ako vždy zabalená zo všetkých strán a špeciálne chránené sú rohy pomocou penových výplní.

Než budete môcť počítač začať používať, je potrebné sa pozrieť na pribalený manuál.

Ten hovorí o tom, ako vybrať výplň vnútri skrinky, ktorá chráni komponenty pri preprave, predovšetkým grafickú kartu. Preprava hotovej zostavy je delikátna vec a pri hrubom zaobchádzaní kuriérskych spoločností môže ľahko dôjsť k poškodeniu komponentov. Výrobca preto robí všetko preto, aby sa tak nestalo a výplň je toho dôkazom.

Poďme sa pozrieť aj na druhú, odvrátenú stránku skrinky.

Tu čaká perfektne vyviazaná kabeláž, kde je vidieť, že technici v dielni HAL3000 vedia, čo robia a ani jeden kábel neušiel ich pozornosti.

Predná strana je rovnako uhladená a káble čo najviac skryté.

Hoci nejde o recenziu skrinky, ale celej zostavy, nevyhneme sa zopár bližším detailom SPC Regnum.

Hore aj dole nájdete magnetické prachové filtre, ktoré viete za pár sekúnd vybrať a umyť.

Ďalším detailom je predný panel I/O s dvojicou USB aj audio jackov a tlačidlami pre power, reset aj zmenu RGB, na čo sa pozrieme neskôr. Ďalšie porty nájdete samozrejme na zadnej strane, kde je hlavné I/O základnej dosky aj grafiky.

   

V úvode sme hovorili o zlej dostupnosti nových procesorov a grafík, preto vás určite zaujíma, čo poháňa Alfa Gamer Pro. V prvom rade je to šesťjadrový Ryzen 5 5600X, ktorý je osadený do B550 dosky MSI MAG Tomahawk. Nechýba 16 GB 3200 MHz RAM v podaní Kingston HyperX Fury a 1 TB SSD, tiež od Kingston, konkrétne A2000. Herný výkon má na starosti RTX 3060 Ti od MSI v edícii Ventus 2X OC. Skrinka je už spomínaná SilentiumPC Regnum RG6V EVO TG ARGB, zdroj Vero L3 Bronze od rovnakého výrobcu a takisto aj chladič Fera 3 Evo ARGB. Ide o veľmi rozumnú mainstreamovú konfiguráciu s cenovkou 39 990 kč/1500 eur

Ak by vám testovaná konfigurácia nestačila, výrobca ponúka dva stupne konfigurácie. V prvom rade viete tento konkrétny kus osadiť 32 GB RAM, ďalším 2,5″ SSD či dvomi 3,5″ HDD, kartou WiFi či prípadne Pro licenciou Windows alebo balíčkom Office. Aby toho nebolo málo, na výber máte z viacerých verzii Alfa Gamer Pro, ktoré sa líšia grafickou kartou. Štandardné konfigurácie sú RTX 2060, RTX 3060 Ti, RTX 3070 a RTX 3080. Okrem toho môžete siahnuť aj po Radeon RX 6800 a pri každej grafike máte navyše na výber z viacerých výrobcov, či už je to MSI, Gigabyte alebo Sapphire či ASRock.

V prípade, že by ste chceli silnejší procesor, v konfigurátore si ho vybrať neviete. Vybrať si ale môžete zostavy Alfa Gamer Elite s Ryzen 7 5800X alebo Alfa Gamer Ultimate s Ryzen 9 5900X, ktoré okrem silnejších procesorov dostali aj lepšie chladenie a základné dosky, ktoré zodpovedajú vyšším nárokom procesorov.

Než sa pustíme do testov tak by sme sa mali pozrieť ešte na jednu vec a to podsvietenie RGB.

Počítač priaznivcov RGB rozhodne nesklame. Pätica podsvietených ventilátorov a heatsink procesora sú synchronizované a prepínanie medzi režimami je možné vďaka tlačidlu na vrchu skrinky.

Režimov podsvietenia je toľko, že by bolo nepraktické snažiť sa ich ukázať obrázkami alebo gifom. Pripravili sme preto video, na ktorom sú ukázané všetky režimy podsvietenia, ktoré počítač ponúka.

Po predstavení dizajnu a komponentov Alfa Gamer Pro sa poďme pozrieť na jeho výkon.

  •  
  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *