InWin B1: nová designová Mini-ITX skříň v kulatém tvaru

InWin uvádí Mini-iTX skříň B1

Máme tu další skříň, u které se dá říct, že je to „stylovka“ či designový kousek. InWin B1 má neotřelý vzhled, který asi všude zaujme, byť to nebude ten nejpraktičtější návrh PC desktopu. Jde o Mini-ITX skříň spíše pro lehce úspornější komponenty v zaobleném tvaru trošku připomínajícím bonbón Bon Pari (nebo možná pneumatiku), jehož vrchní plocha je prosklená, takže komponenty mohou sehrávat i ozdobnou funkci.

InWin skříň B1 označuje jako řešení pro kompaktní počítače, HTPC, ale i pro „gaming“, typicky třeba pro nošení na LAN party. Skříň se dá položit naležato (na zadní straně jsou připravené nožičky), nebo vertikálně (na to se použije plastový stojánek, takže nožičky pro vertikální pozici design jinak neruší). Rozměr samotného oválného šasi je 302 × 238 mm s tloušťkou 108 mm. Pokud je postavíte vertikálně, bude s nožičkami celková výška 305 mm.

InWin B1

Oválný tvar samozřejmě přidává po stranách hmotu navíc, uvnitř by se prostor pro komponenty asi dal víceméně připodobnit miniskříni InWin Chopin, která je kvádrová a tím kompaktnější. Uvnitř je místo akorát tak na desku Mini-ITX, přičemž není podporováno osazení samostatné grafiky, musíte si tedy vystačit s integrovanou, typicky tedy nějakým APU. Prostor desky pak má u horní hrany 80mm ventilátor od InWinu (má být údajně tichý, ale žádné specifikace nejsou uvedené) pro odvětrávání a oproti na spodní straně (tedy vedle pozice nevyužitého slotu PCIe) je zase uložen hranolový zdroj.

Zdroj je samostatná kapitola – podle InWinu je speciálního rozměru (což je nevýhoda z hlediska údržby/možností výměny řpi selhání). Vypadá podobně jako ten dodávaný s Chopinem, ovšem tento má vyšší výkon, a sice 200 W. To by mělo s přehledem na Ryzeny s integrovanou grafikou stačit. Zdroj má dosahovat efektivitu 80 Plus Bronze.

Skříň používá speciální 200W zdroj

Airflow ve skříni by měl fungovat tak, že vzduch vstupuje spodem průduchy pod zdrojem a je vyfukován nahoře oním 80mm ventilátorem. Průduchy jsou všude zakrytovány pro vzhled a skříň má pod krytem prachové filtry. Na chlazení asi tato skříň nebude zrovna šampion. Pro CPU je také možné použít jen nízkoprofilové chladiče, maximální výška je 60 mm. Nad chladičem je skleněná bočnice (jde o temperované sklo), což bude pěkné pro vzhled, ale horší pro chlazení, nejlepší by přirozeně bylo, kdyby tudy ventilátor top-flow chladiče mohl nasávat vzduch zvenku jako u perforovaného panelu Chopinu. Sklo ale na druhou stranu utlumí hluk.

Umístění komponent uvnitř

Úložiště jsou montována pod desku, z druhé strany skříně jsou naplocho vedle sebe dvě pozice pro 2,5″ SSD nebo HDD. Přístupné by měly být po sejmutí spodního krytu. Pozice pro 3,5″ HDD není. Mnoho dalšího už na toho na skříni nenajdete a zvenku je vzhled pěkně jednoduchý. Jen na webu výrobce není nikde nafoceno, jak vypadá vyústění zadních portů desky, asi je zde kulatý obvod porušen rovným panelem s výstupy a výdechem zdroje). Na přední straně uprostřed jsou konektory čelního panelu, které jsou poměrně skromné – jen jedno USB 3.0 typu A a kombinovaný jack pro sluchátka a mikrofon.

Vyhledávače cen u nás ani v Evropě zatím tuto skříň neregistruji. Ani výrobce zatím neprozradil, kdy ji začne prodávat a za kolik, toto vám tedy nemůžeme říct.


  •  
  •  
  •  
Flattr this!

AIO vodní chladič od In Win má dvě turbíny, fungují redundantně

V all-in-one vodních chladičích není taková rozmanitost koncepcí jako u vzduchových, liší se hlavně velikosti radiátorů (i když to neříká o výkonu vše). Teď se ale objevil AIO vodník, který má výraznou inovaci na opačném místě, v pumpě. Chladič In Win IO SR24 má v jednom bloku na procesoru totiž integrované dvě paralelní pumpy. Kromě jiného fungují redundantně: při poruše jedné se rozsvítí varování, ale okruh funguje dál. Celý článok „AIO vodní chladič od In Win má dvě turbíny, fungují redundantně“ »

  •  
  •  
  •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *