K novému top smartfónu Honor dostanete notebook ako darček

Honor Magic4 Pro na SK/CZ trhu s notebookom „grátis“

Honor, kedysi dcéra Huawei, dnes už samostatný brand štýlových smartfónov, vyrukoval s novou vlajkovou loďou Magic4 Pro na slovenskom a českom trhu. Okrem špičkových parametrov a unikátneho dizajnu s kruhovým polom snímačov na zadnej strane, zaujme aj netradičnou akciou, pri ktorej môžete ku kúpe samotného telefónu dostať aj notebook ako darček.

Magic4 Pro je prvá vlajková loď Honor od jeho odlúčenia od Huawei a výrobca pri svojej prvotine v najvyššej lige nenechal nič na náhodu. Novinku preto poháňa najnovší čipset Snapdragon 8 Gen 1 od Qualcomm, ktorý je skombinovaný s 8 GB RAM a 256 GB ROM alebo 12 GB RAM a 512 GB ROM.

Špičkové parametre ponúkne aj 6,81″ LTPO OLED displej so 120 Hz obnovovacou frekvenciou, rozlíšením 1312 × 2848 px, 10-bit farbami s podporou HDR10+ a 100 % pokrytím DCI-P3 farebného spektra. Na slnku vás poteší jas 1000 nitov a naopak pri slabom osvetlení PWM 1920 Hz, vďaka ktorému bude displej menej namáhať vaše oči.

Pozornosť si zaslúži aj výbava pre fotografovanie, ktorá pozostáva z pätice senzorov vzadu a dvojice vpredu. Hlavný snímač vzadu má 50 Mpx s clonou f/1.8, ultraširokouhlý fotoaparát disponuje rovnakým rozlíšením, clonou f/2.2 a 122-stupňovým uhlom záberu. Teleobjektív ponúka 3,5-násobný optický a až 100-násobný digitálny zoom pri rozlíšení 64 Mpx a clone f/3.5.

Tri obrazové senzory dopĺňa ešte hĺbkový snímač 8*8 dTOF s laserovým zaostrovaním a senzor zabraňujúci blikaniu. Selfie kamera poteší 100° uhlom záberu, 12 Mpx rozlíšením a dokonca 4K videom. Aj tomuto snímaču sekunduje druhý senzor pre snímanie 3D hĺbky.

Magic4 Pro ponúkne pomerne bežnú kapacitu batérie o hodnote 4600 mAh, no čo už také bežné nie je, je podpora 100 W káblového aj bezdrôtového nabíjania. Výrobca tvrdí, že smartfón sa dokáže nabiť na 100 % už za 30 minút. Toto tvrdenie si radi overíme v teste, keď sa nám smartfón dostane do rúk.

Čo sa týka konektivity, nechýba podpora WiFi 6, 5G, Bluetooth 5.2 a konektor USB-C. Okrem toho výrobca dbal na bezpečnosť a novinka tak dostala viacero prvkov ochrany vrátane 3D identifikácie tváre, 3D Sonic Senzor druhej generácie od Qualcomm pre pokročilé snímanie odtlačkov prsta a zaujímavosťou je aj funkcia AI Privacy Call, ktorá má zabrániť úniku hlasu pri telefonovaní, a tým pádom úniku dôverných informácií.

Všetko toto je zabalené do kombinácie skla a kovu, pričom vybrať si môžete z viacerých farieb od bielej, čiernej, zlatej či tyrkysovej. Ako sa na vlajkovú loď patrí, spoľahnúť sa môžete aj na zvýšenú odolnosť voči vode a prachu IP68. S rozmermi 163 × 74 × 9,15 mm a hmotnosťou 215 gramov ide o pomerne veľký smartfón, no vzhľadom na veľkosť displeja ide o kompaktné rozmery, čomu smartfón vďačí len 0,93 mm hrubým rámčekom a zahnutým okrajom displeja.

Potešujúcou správou tiež je, že Magic4 Pro na rozdiel od bývalých súrodencov z Huawei ponúka všetky Google služby a nemusíte sa tak báť absencie Google Play. Gmail, YouTube a ostatných aplikácií od kalifornského giganta.


Magic4 Pro je v čase publikácie dostupný exkluzívne u operátora Orange za cenu 1099 eur a ako už bolo v úvode spomenuté, pri kúpe smartfónu dostanete aj darček v podobe ultrabooku Honor MagicBook X15 zadarmo, pričom jeho bežná cena sa pohybuje okolo 350 eur. Výrobca okrem toho k smartónu ponúka aj VIP servis a rastúcu komunitu na našom trhu.


  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *