Moto G9 Plus – k veľkému displeju veľká batéria

Displej

Stredná trieda smartfónov s cenou medzi 200–300 eurami je čím ďalej zaujímavejšia a Motorola ako jeden z lídrov na trhu má túto kategóriu dlhodobo dobre pokrytú. Aktuálny model G9 Plus prináša viacero vylepšení oproti predchodcovi, predovšetkým väčší displej a veľkú 5000 mAh batériu, ktorá bola kedysi výsadou modelov s označením Power. Prekvapivo bola znížená cena na 229 € a v týchto dňoch sa smartfón dá kúpiť už aj pod 200 eur.

Parametre a testy displeja

Displej G9 Plus oproti predchodcovi narástol a dostal podporu HDR10 obsahu. Novinka si tak polepšila z 6,3″ na 6,8″. Okrem toho je displej ešte „dlhší“ kvôli pomeru strán 20:9. Predchodca mal strany v pomere 19:9. Logicky sa tak navýšilo aj rozlíšenie a to z 1080 × 2280 px na 1080 × 2400 px. Ďalšou zmenou je prechod fotoaparátu v tvare kvapky na výrez v ľavom hornom rohu.

Samozrejme ide o displej IPS, očakávať AMOLED v tejto cene je prehnané. Napriek tomu, IPS ponúka na bežné používanie veľmi dobré vlastnosti, nemusíte sa báť vypaľovania pixelov a farby aj pozorovacie uhly sú na veľmi dobrej úrovni. Maximálny jas nameraný sondou sa pohyboval okolo 430 nitov, čo je tiež adekvátne a zhruba o 30 nitov viac ako mal G8 Power.

V nastaveniach nájdete viacero možností prispôsobenia displeja a zobrazenia, či už od režimu farieb, tmavej témy, až po zväčšenie textov alebo rôznych akcií, akou je screenshot či gestá z aplikácie Moto.

Prejdime na naše testy kvality displeja. Na odmeranie presnosti zobrazenia farieb sme použili sondu SpyderElite5 a aplikáciu HCFR.

Najskôr sa pozrieme na podanie farieb. Začneme režimom sýte farby, ktorý je vybraný ako prednastavený režim.

Z podania farieb vidíte, že gamut prekračuje krivku sRGB na pravej strane, no vrcholové hodnoty RGB nie sú presné. Priemerná odchýlka Delta E je tak 6,1.

Kontrast v tomto režime je 1167:1 a gama s väčším zobrazením bielej rastie. Priemerná hodnota sa zastavila na 2,46.

Druhý testovaný režim sú prirodzené farby, ktorý na mňa pôsobil červeným odtieňom.

Prirodzené farby kopírujú spektrum sRGB horšie, o čom svedčí vyššia odchýlka Delta E s hodnotou 3,65.

Naopak podanie čiernej a bielej sa mierne zlepšilo s Delta E na 2,44. Horšie však je, že kontrast klesol na 947:1 a rovnako aj maximálny jas mal v tomto režime už len 350 nitov.

Vzhľadom na to, že nejde o displej AMOLED a v akej cenovej kategórii sa pohybujeme, displej hodnotím kladne, neodporúčam však meniť režim sýty na prirodzený, vzhľadom na horšie výsledky a predovšetkým červenkastý nádych a nižší jas. Pri bežnom používaní je však displej veľmi pekný a hranie hier či pozeranie videí si budete užívať.

  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Moto G8 Power – dlhá výdrž, pomalá WiFi

Motorola aktualizovala svoj smartfón zameraný na dlhú výdrž. Je však G8 Power aj niečo viac? Zmien oproti predchodcovi je na povrchu aj vnútri viac než dosť. Väčší displej s vyšší rozlíšením, rýchlejší procesor, štvorica fotoaparátov na zadnej strane či dokonca stereofónne reproduktory. Čerešničkou na torte je 5000mAh batéria. Naozaj je toto smartfón za 229 €? Papierové parametre znejú až príliš dobre, kde je háčik? Celý článok „Moto G8 Power – dlhá výdrž, pomalá WiFi“ »

  •  
  •  
  •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *