Po výrazných zľavách má MSI najlacnejšie RTX 2070 Super

Nová cenotvorba a tri najlacnejšie RTX 2070 Super sú od MSI

Čas do vydania RTX 3080 (minimálne toho papierového), ale i ďalších grafických kariet s GPU Nvidia Ampere sa nezadržateľne blíži a výrobcovia musia dobre zvažovať, ako sa postaviť k dopredaju Turingov. Prvé kroky robí MSI a ceny všetkých GeForce RTX 2070 Super znižuje o zhruba dvadsať percent, čím konkurenčné modely podlieza o poriadny kus. A veruže štart na 450 eurách nie je vôbec zlá ponuka.

Ceny grafických kariet MSI RTX 2000 neboli vždy ružové a naopak v istej fáze až tak výhodne tieto grafiky oproti ostatným nevychádzali. Postupne sa však situácia umúdrila a teraz je na tom MSI najlepšie, keď berieme do úvahy dostupnosť a hlavne cenu. Špeciálne v segmente RTX 2070 Super, kde stále dosť kariet skladom. RTX 2060 Super už skoro nedostať, výrova už dávno skončila (všeobecne, nielen kariet MSI) a RTX 2080 Super sú už v obchodoch takisto poskromne.

MSI však hlási, že o RTX 2070 Super núdza nie je a podľa všetkého majú dobré zásoby aj ostatní výrobcovia. Atraktivita týchto kariet však pôjde v októbri po vydaní RTX 3070 zrejme dolu a pri bežných cenách 550 – 600 eur určite. „Zbaviť sa“ výbehových grafík je, samozrejme, dobré čím skôr a ideálne z takých podmienok, aby sa vám to oplatilo. MSI ide tomu naproti. Naprieč všetkými modelovými radmi (Ventus, Gaming/X a Gaming X Trio) firma znížila ceny RTX 2070 tak, že najlacnejší Ventus (GP) je minimálne o 60 eur lacnejší než Asus Dual (na Alze je rozdiel až sto eur) a RTX 2070 Super Gaming sa takisto drží na cene (486 eur), ku ktorej sa žiadna z konkurenčných kariet neblíži. A to už treba poznamenať, že na vyhotovení sa už pri tejto grafike nešetrilo.

Top trojku najlacnejších RTX 2070 Super na trhu potom uzatvára o trochu rýchlejšia Gaming X. Preceňovala sa aj Gaming X Trio, ktorá je už síce obvykle o pár eur drahšia než Phoenix V1, ale o tom, že má grafika MSI vo všetkých smeroch navrch sa asi nikto prieť nebude. Za tieto zlacnené ceny sú grafiky MSI dostupné už teraz v Alze, na CZC.cz či v T.S.Bohemia a nasledovať by mali aj ďalšie obchody, ktoré zatiaľ na toto zlacňovanie v ponukách nezareagovali. Buďte preto obozretní, aby ste grafiku niekde nekúpili za starú cenu.

Tri najlacnejšie RTX 2070 Super v ponukách obchodov má MSI: Ventus GP OV, Gaming a Gaming X (Zdroj: Alza.sk)

Za RTX 2070 Super Ventus GS by ste mali zaplatiť 448,90 eur/11 990 Kč, za RTX 2070 Super Gaming potom 485,90 eur/12 990 Kč, za RTX 2070 Super Gaming X 504,90 eur/13 490 Kč a nakoniec za RTX 2070 Super Gaming X Trio konečných 523,90 eur/13 990 Kč vrátane dane. Táto akcia byť nijako časovo obmedzená a predpokladáme, že bude trvať do vypredania zásob. S výnimkou Gaming X (tých je už iba pár kusov) by malo byť kariet stále dosť na to, aby ste mohli v priebehu septembra pohodlne a bez stresu nákupiť.

MSI GeForce RTX 2070 Super Ventus GS OC, najlacnejšia svojho druhu

na záver je dôležité podotknúť, že MSI zlacňovala nielen RTX 2070 Super, ale aj RTX 2080 Super. Túto grafiku je možné vo vyhotovení Ventus XS OC zakúpiť už od parádnych 616,90 eur/16 490 Kč. Tu už však treba počítať s vyšším zahrievaním a vyššou hlučnosťou.

Pokiaľ by ste mali pochybnosti, že nižšie ceny vznikli nejakých ochudobnením na príslušenstve či službách, nemusíte mať obavy. Ku všetkým grafikám rovnako ako i ku konkurenčných sa dodáva kľuč k Rainbox Six: Siege Gold Edition a naďalej v platnosti zostáva aj trojročná záruka. V prípade špecifických dotazov priamo na SK/CZ zastupenie MSI ste vítaní novo vytvorený server na Discorde, kde sa budú objavovať aj najrôznejšie aktuality. Nielen ku grafickým kartám, ale ku všetkému, čo MSI robí a plánuje. 🙂

  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *