Pure Loop 2 alebo BeQuiet! obnovil najlacnejší rad AIO vodníkov

BeQuiet! Pure Loop 2

V nižšej triede kvapalinových chladičov BeQuiet! nové modely Pure loop 2 nahrádzajú staré (Pure Loop), a to až v štyroch formátoch. To znamená, že táto správa môže zaujímať tak používateľov systémov SFF ako i tých z opačného spektra, so skrinkami full tower. Kľúčovými medzigeneračnými zmenami sú inovácia pumpy (konečne s reguláciou PWM) i ventilátorov s vyšším statickým tlakom.

Nové kvapalinové chladiče Pure Loop 2 začínajúce na 90 eurách (za 120 mm variant) predstavujú v ponuke BeQuiet! cenovo dostupnú možnosť, ktorá je kategoricky ešte pod Pure Loop 2 FX. Rozdiel je tu hlavne v tom, že najnovšie vodníky bez „FX“ v názve nepoužívajú ventilátory ARGB, ale pestrofarebné osvetlenie lemujúce kryt bloku tu stále je.

Oproti predchádzajúcim modelom Pure Loop je použitá nová pumpa s PWM reguláciou (rýchlosť pumpy v starších vodníkoch Pure Loop bolo možne regulovať iba lineárne/DC). Pumpa sa dá teda pohodlne spomaliť (uvádzaný pracovný rozsah je 4000–5500 ot./min).

Chladiče Pure Loop 2 sú dostupné vo všetkých používaných formátoch, teda od 120 mm, cez 240 mm, 280 mm až po 360 mm. Všetky používajú ventilátory Pure Wings 3, ktoré geometricky vychádzajú z vysokorýchlostných modelov Light Wings 2. Rozdiel je, zdá sa, hlavne v tom, že Pure Wings 3 okolo rotora nemajú kruhový svetlovod s ARGB LED a v nižšej rýchlosti (ani pri maximálnom výkone sa tak ventilátory budú dostávať do veľmi hlučného pásma s horším škálovaním nadmerne vysokého prietoku s chladiacim výkonom). Pure Wings 3 dosahujú „iba“ 2100 ot./min, resp. 1800 ot./min, pokiaľ ide o 280 mm variant so 140 mm ventilátormi.

Za predpokladu, že konštrukcia rotora a rámčeka ventilátorov Pure Wings 3 sa od Light Wings 2 naozaj nelíši, môžeme konštatovať, že rovnaký prietok cez radiátor bude dosahovaný pri nižšej hlučnosti ako u predchádzajúcich modelov. Toto tvrdenie vychádza z nášho porovnania ventilátorov Light Wings 2 (Pure Wings 3) s Pure Wings 2 (na Pure Loop 1) a s fungovaním na radiátoroch. Nejaký posun v chladiacej efektivite tu tak zrejme bude. Kam sa zaradia tieto vodníky vedľa konkurenčných riešení, to neskôr zistíte z testov.

Chladiče BeQuiet! Pure Loop 3 je možné nainštalovať na platformy Intel LGA 1700, 1200, 115x a AMD AM5 a AM4.

Dostupnosť v obchodoch má byť od 10. októbra a odporúčané ceny sú stanovené na 89,90 (120 mm/BW016), 104,90 (240 mm/BW017), 114,90 (280 mm/BW018) a 129,90 (360 mm/BW019) eur.


 •  
 •  
 •  
Flattr this!

Toto je kompletná testovacia zostava zdrojov ATX 3.0

V ostatnom čase, vlastne skoro celý rok 2023, sme zbierali rôzne zdroje ATX 3.0. Celkovo sa ich zišlo dvanásť, čo je zároveň konečný počet, s ktorým teraz odchádzame za meraniami. Ešte predtým, než začneme testy publikovať, si môžete pozrieť ucelený prehľad všetkých modelov. A prípadne zanechať aj nejakú pripomienku, ktorú eventuálne môžeme v rámci analýz zapracovať. Celý článok „Toto je kompletná testovacia zostava zdrojov ATX 3.0“ »

 •  
 •  
 •  

Začali sa predávať Pure Wings 3, lacnejšie ventilátory BeQuiet!

Ventilátory Pure Wings 3, ktoré sa už dávnejšie objavili ako súčasť niektorých chladičov a skriniek, sú dostupné aj samostatne. Pri cene 14–15 eur (za kus) sa jedná o najlacnejšie ventilátory BeQuiet!, pokiaľ výber zameriame na modely s „modernou“ geometriou. Tá je zároveň predzvesťou atraktívneho pomeru ceny k „chladiacemu výkonu“. A to tak v 120 mm ako i 140 mm formáte. Celý článok „Začali sa predávať Pure Wings 3, lacnejšie ventilátory BeQuiet!“ »

 •  
 •  
 •  

BeQuiet! Dark Base Pro 901: Takmer bezchybný full-tower

Nová vlajková loď skriniek BeQuiet! je už v predaji. Vylepšenia oproti predchodkyni sú zjavné, no pre vznik novej Dark Base Pro 901 bolo z čoho čerpať. Znovu je tu možnosť pootočiť základnú dosku. A už teraz môžeme prezradiť, že efekt na chladenie to má priaznivý. Aj vďaka tomu je táto skrinka vhodná na najvýkonnejšie konfigurácie, ktoré sa spájajú nielen s veľkým množstvom odpadového tepla, ale aj s veľkými rozmermi jednotlivých komponentov. Celý článok „BeQuiet! Dark Base Pro 901: Takmer bezchybný full-tower“ »

 •  
 •  
 •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *