Sapphire má speciální edici Radeonu RX 7700 XT ke hře Frostpunk 2

SAPPHIRE PURE AMD Radeon RX 7700 XT Frostpunk 2 Edition

V nadcházejícím létě vychází očekávaná hra Frostpunk 2 od 11 Bit Studios. Pro fandy Frostpunku vyrobil Sapphire speciální edici grafické karty s tématem této hry evokujícím její kombinaci steampunkové alternativní minulosti a mrazivé postkatastrofické zimy. Je založená na Radeonu RX 7700 XT, který ponese speciální vizuál a příslušenství a dostanete s ní i kód na samotnou hru Frostpunk 2 v edici Deluxe, až v červenci vyjde.

Grafika je už podle názvu odvozená od verze Radeonu RX 7700 XT, kterou Sapphire normálně prodává pod označením Pure a recenzovali jsme ji před několika měsíci. Radeon RX 7700 XT používá GPU Navi 32 s 3456 shadery a 54 Ray Acceleratory (54 CU) architektury RDNA 3, nastavenými ve verzi Pure na Game Clock 2226 MHz a boostovou frekvenci 2584 MHz.

Karta má 12GB paměť GDDR6 s frekvencí 18,0 GHz efektivně a propustností 432 GB/s, k tomu ovšem také 48MB paměť Infinity Cache přímo na GPU. Spotřeba (TDP) provedení Pure i této speciální edice pro Frostpunk 2 je nastavená na 240 W, tedy o něco níže, než je referenční TDP. K napájení stačí dva klasické osmipinové konektory.

Karta díky architektuře RDNA 3 podporuje i připojení nejnovějších herních monitorů s využitím technologie DisplayPort 2.1.

Grafika má 32 cm dlouhý chladič Tri-X Cooling s tloušťkou 2,5 slotu s pěti heatpipe uvnitř a se třemi ventilátory typu Angular Velocity Fan Blades a dvojkuličkovými ložisky, dlouhou životností a tichým provozem (karta umí funkci fan-stop pro zastavení ventilátorů v klidu). Napájecí kaskáda má 14 fází.

Frostpunkové příslušenství

Provedení chladiče v speciální edici Frostpunk 2 používá bílý spodní kryt s ventilátory, které nesou ve středu znaky F P 2. Bílý sněhový motiv přechází a horní části hřbetu a na backplatu do barevné kombinace černé, rezivé a červené, která má evokovat industriální kov, olej a rez. Hřbet karty je podsvícený oranžovým odstínem. Použité jsou ovšem ARGB LED, takže iluminaci lze nastavit podle libosti.

V příslušenství karty je bytelný bílý držák pro podporu grafiky ve skříni, který Sapphire normálně přikládá. Jak už bylo zmíněno, je přiložený také kód pro získání samotné hry Frostpunk 2 v Deluxe edici.

K tomu jsou u této speciální edice ještě přiložené odznáčky s tématem Frostpunku 2 a také speciální klávesy (respektive kloboučky) pro mechanické klávesnice, které si případně můžete namontovat – Jde o písmena F, P a číslici 2, používající typografický motiv hry. Nástroj pro výměnu kloboučků na klávesách je přiložený.

Tato grafika se začne prodávat v době, kdy vyjde hra Frostpunk 2, tedy letos v létě 25. července (júla).

Zdroj: Sapphire

Jan Olšan, redaktor Cnews.cz


 •  
 •  
 •  
Flattr this!

AMD dává k Radeonům RX 7700 XT a 7800 XT dvě hry zadarmo

Už dlouho (od listopadu 2023) neproběhla žádná akce s tzv. „bundlem“ hry zadarmo ke koupené grafické kartě, což jinak dříve AMD i Nvidia dělávaly i několikrát do roka. Suploval to sice Asus s nejnovějším dílem série Yakuza, což se ale týkalo jen karet vyráběných pouze touto firmou. Teď po delší době přichází opět akce na podporu prodejů grafik Radeon od AMD a budou se s ním dát získat dokonce dvě hry. Celý článok „AMD dává k Radeonům RX 7700 XT a 7800 XT dvě hry zadarmo“ »

 •  
 •  
 •  

Samsung opustí grafiky od AMD, pro Exynosy chystá vlastní GPU

Samsung před lety překvapil plánem používat v mobilech dospělou grafiku s architekturou licencovanou od AMD, tedy prakticky integrovaný Radeon. Od té doby vydal dva procesory Exynos, které používaly GPU RDNA 2 a RDNA 3 (v mobilní úpravě). Ale vypadá to, že by to mohlo skončit, Samsung se prý poohlíží po jiných možnostech a zřejmě by chtěl grafiky Radeon opustit a ideálně si vyvinout vlastní náhradu. Celý článok „Samsung opustí grafiky od AMD, pro Exynosy chystá vlastní GPU“ »

 •  
 •  
 •  

AMD limituje přetaktování na Radeonu RX 7900 GRE. Slíbilo opravu

Při vydání Radeonu RX 7900 GRE jsme psali, že by tato grafika mohla být zajímavá pro přetaktovávání. Má totiž spoustu výpočetních jednotek (skoro na úrovni modelu 7900 XT) na hodně nízkých frekvencích, zatímco její o trochu levnější alternativa 7800 XT už má takty od počátku vysoko. Po vydání se však ukázalo, že přetaktování moc dobře nefunguje. Je to ale prý chyba snad v ovladačích, takže situace se ještě obrátí. Celý článok „AMD limituje přetaktování na Radeonu RX 7900 GRE. Slíbilo opravu“ »

 •  
 •  
 •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *