Silicon Power PC60: pomalšie, ale stabilne a hlavne lacno

Zápis

Externé SSD patria k jedným z najnovších typov doplnkov k počítačom a ja som si ich za posledné roky veľmi obľúbil. Oproti pamäťovým kľúčom USB ponúkajú vyššie rýchlosti a predovšetkým väčšiu kapacitu. Zároveň sú však stále dostatočne malé i na bezstarostné prenášanie vo vrecku. Výsledkovú databázu otestovaných úložísk sme rozšírili nízkorozpočtovým modelom PC60 od firmy Silicon Power.

Zápis: praktické testy

Testy spočívajú v sekvenčnom presune adresárov z RAM disku na SSD. Súbory týchto adresárov majú rôznu veľkosť. Od najväčších, respektíve najväčšieho 9-gigabajtového (kedy väčšina SSD dosahuje maximálny výkon) sa postupne zmenšujú až k veľmi malým (12 – 59 kB) – pri takejto práci už býva výkon pomerne nízky.





Praktické testy vo Windows ukazujú, že PC60 ani v pri veľkých súboroch nedosahuje rýchlosti, aké udáva výrobca. Pohybuje sa teda na konci štartovného poľa doteraz testovaných SSD. Výnimkou sú najmenšie súbory, kde dosahuje druhý najlepší výsledok, čo je pomerne prekvapivé.

Zápis: syntetické testy

Výsledky sú z benchmarku AS SSD. Veľkosť knižnice je nastavená na 1 GB, to znamená, že sa do nameraných hodnôt ešte nepremietajú obmedzenia plynúce zo stiesneného bufferu SLC, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou väčšiny rýchlych lacnejších SSD s pamäťami TLC.




Syntetické testy zápisu ukazujú o niečo lepšie výsledky než sme videli pri tých praktických, stále to však neodsahuje rýchlosti uvádzané v papierových parametroch. Z AS SSD môžeme tiež vyčítať, že oproti NVMe SSD diskom má PC60 výrazne pomalší čas prístupu, pričom týmto neduhom trpia aj TB3 modely.


  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Moderný desktop podľa HWCooling.net. Základ Mini-STX

Je to zvláštne, no stolové počítače v hrubých črtách už viac ako dvadsať rokov stagnujú. Stále sa vo väčšine prípadov stavajú na štandarde ATX v prerastených toweroch. Z racionálneho hľadiska by však takýto koncept mal byť okrajový, vytlačený SFF. Tradičný PC môže byť totiž maličký, výkonný a tichý zároveň. A pritom jeho výbava vás takisto nemusí nijako obmedzovať. Celý článok „Moderný desktop podľa HWCooling.net. Základ Mini-STX“ »

  •  
  •  
  •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *