Skrinky Regnum neskončili. SilentiumPC predstavil RG6V

Evolícia úspešných poľských skriniek Regnum pokračuje

Keď vyšla najnovšia séria skriniek SilentiumPC – Signum – zdalo sa, že majú zabehnuté Regnumky svoje dni spočítané. K takýmto čiernym myšlienkam zvádzala rovnaká cenová kategorizácia a pritom výraznejší koncepčný odklon od poslednej Regnum (RG4T). Skrátka iná stavebná filozofia. Či už rozmerovo, funkčne alebo vizuálne. Teraz však Poliaci avizovali nové modely RG6V, ktoré dávajú znovu zmysel.

Regnum RG6V je objemovo na tom veľmi podobne, ako jej predchodkyňa. Počítajúc s vonkajšími rozmermi (470 × 221 × 443 mm) má 46 litrov (RG4T mala takmer 47 l). Výraznejší rozdiel je v pomeroch strán. RG6V je o 26 mm nižšia a o 17 mm kratšia, ale zase je o 16 mm hrubšia. Vďaka tomu sa trochu rozšírila podpora vežovitých chladičov a výrobca garantuje, že sa zmestia model s výškou až do 162 mm. Skrinka je zhovievavejšia aj k radiátorom kvapalinových chladičov. Väčšia šírka znamená zlepšenú podporu montáže z pôvodných 240 na 280 mm. Ako hrubý môže byť radiátor spolu s ventilátormi, aby nedochádzalo ku kolízii so základnou doskou, ukážu až testy. Čo sa týka predka, ten i naďalej pojme 360mm radiátory.

Zaujímavé je, že má nová RG6V udávajú hmotnosť o 370 g nižšiu než RG4T. A to i napriek tomu, že má o jeden 120mm ventilátor navyše (celkovo sú osadené štyri). To môže znamenať tenšie plechy a subtílnejšiu konštrukciu, čo by zase nebolo až také prekvapivé. Z tenších plechov, než na aké sme boli zvyknutí, boli vyrobenú už i Signumky. Pri nich má oceľový skelet miestami iba pol milimetra. Tu však počítame s robustnejšou konštrukciu, keďže SilentiumPC sériu Regnum predsa len pomaly, ale isto, tlačí z low-endu do strednej triedy.

Skrinka SilentiumPC RG6V TG

Oproti RG4T vidieť, že sa znovu zefektívnilo využívanie vnútorného priestoru. Podpora základných dosiek už zahŕňa i formát E-ATX. Ale to pravdepodobne do šírky len 264 mm a možno i to za cenu polovičnému prekrytiu priechodiek na kabeláž. Tak to mala i skrinka SPC AR5X s prakticky rovnakou hĺbkou (440 mm) a celkovo je rozloženie očividne rovnaké. Okrem toho má RG6V k dobru dve samostatné pozície na 2,5″ interné úložiská. K tomu má ďalšie dva zdieľané vozíky na 3,5/2,5″ disky. Na druhej strane treba poznamenať, že je nová skrinka ukrátená o jednu (predtým vyhradenú) 3,5″ pozíciu, prišla o obe 5,25″ šachty a z externých prvkov by ste márne hľadali aj čítačku pamäťových kariet či trojstupňový regulátor otáčok ventilátorov.

Na centrálnu reguláciu otáčok je skrinka vybavená rozbočovačom s výstupom PWM na jeden SYS_fan, pomocou ktorého je možné rýchlosť ventilátorov (či ich priebeh v závislosti o zahrievania kritických komponentov) nastaviť podrobnejšie. Je však škoda, že rozbočovač RG6V TG nemá žiadnu rezervu na prídavné ventilátory, ktoré môžete do skrinky (v počte ďalších štyroch) do skrinky dokúpiť. Pripojíte k nemu len štyri vstavané. V rámci variantu skrinky osvetlenými ventilátormi (RG6V EVO TG ARGB) je už bohatší. Má jeden (piaty) konektor voľný a pripojiť sa k nemu dá aj päť zariadení (obvykle ventilátorov) s 3-pinovým konektorom na ARGB LED.

SilentiumPC upozorňuje aj na pohodlnejšiu prácu s kabelážou. Jednak je od podnosu dosky po bočnicu až 29 mm, jednak sú pre káble predinštalované sťahovacie suché zipsy a do tretice majú priechodky na hranách gumičky. Aj týmito detailmi SPC nadväzuje na neustále zlepšovanie (ale tým i zdražovanie) skriniek Regnum. Spomeňte si na RG1, ktorá nemala ani prachový filter za vstupnými ventilátormi, či RG2 so zle umiestnenou priechodkou na káble EPS. Takýmito nedokonalosťami už RG6V trpieť nebude, ale už si treba pripraviť 56 eur, respektíve 69 eur za RG6V EVO TG ARGB.


 •  
 •  
 •  
 •  
Flattr this!

Fractal uvádí skříňku Era ITX: kompaktní design, dřevěný panel

Před nedávnem Fractal uvedl nové skříně Define, ale teď přidává pro nás možná zajímavější novinku: úplně novou Mini-ITX skříň Fractal Era ITX, přinášející čerstvý design a rozměry o dost menší, než jeho skříň Define Nano S. Přitom novinka normálně podporuje ATX zdroje, což mnoho kompaktnějších ITX skříní už opouští. A některé z barevných variant budou mít také pěkně vypadající dřevěný horní panel. Celý článok „Fractal uvádí skříňku Era ITX: kompaktní design, dřevěný panel“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Chieftec Hawk: Najdecentnejšia lacná „herná“ skrinka

Firma Chieftec má po novom v ponuke pozoruhodnú skrinku, ktorú prezentuje základný vstupný model do sveta herných modelov. Zaujímavé je nielen to, že neobsahuje žiadny systémový ventilátor a necháva v jeho výbere voľnú ruku zákazníkom, ale i to, že zjavom asociuje skôr použitie do kancelárskych zostáv. V našich testoch sa môžete pozrieť na skrinku a jej fungovanie zbližša. Celý článok „Chieftec Hawk: Najdecentnejšia lacná „herná“ skrinka“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

NZXT H1: vertikální Mini-ITX skříň pro výkonné PC v 19 × 19 cm

Zajímavá skříň vychází teď i v oblasti kompaktních Mini-TX počítačů. Firma NZXT uvádí model nazvaný jednoduše NZXT H1, jenž přináší poměrně netypické řešení. Všechny komponenty jsou v tomto šasi vertikálně, takže PC stojí vzpřímeně jako sloupek zabírající malý půdorys. Přitom se ale dovnitř vejde docela dlouhá výkonná grafická karta, takže se tato skříň vyloženě nabízí pro kompaktní herní počítač. Celý článok „NZXT H1: vertikální Mini-ITX skříň pro výkonné PC v 19 × 19 cm“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *