Vieme, ako to Arctic bude mať s podporou pätice Intel LGA 1700

Arctic má plán zavádzania podpory svojich chladičov s Intel LGA 1700

S príchodom procesorov Alder Lake sa mení pätica a LGA 1700 tentokrát z pohľadu montáže výrazne mení situáciu. Na to aktuálne reaguje Arctic s oznamom pre súčasných aj budúcich majiteľov chladičov tejto firmy. Sú tu dve dobré správy. Prvá a hlavná je, že na nové procesory Intel nainštalujete aj staršie chladiče Arctic (a nemusí vás to ani nič stáť) a druhá správa odkazuje na pripravovaný chladič, ktorý bude mať natívnu podporu.

O zmene fyzických rozmerov tak procesorov Alder Lake, ako i pätice (Intel LGA 1700) pre ne určenej sme už písali dávnejšie. Všetko sa trochu zväčšilo a s tým súvisí aj širšia rozteč montážnych dier, ktorá je ale stále do štvorca. Tak snáď aj naďalej bude zachovaná výhoda oproti AMD AM4 v možnostiach obojsmernej inštalácie drvivej väčšiny chladičov. Dôležitejší než to je ale v túto migrácia Arcticu na novú platformu. Firma má k tejto problematike aktuálne vyjadrenie a vcelku prozákaznícke.

Arctic bude mať pre päticu LGA 1700 montážnu súpravu, ktorá sa bude dať kúpiť samostatne alebo si ju môžete nárokovať zadarmo. To samozrejme až po tom, ako sa preukážete vlastníctvom chladiča a procesora alebo základnej dosky. Arctic tak zavedie podobný systém, aký funguje už roky Noctue. S tým rozdielom teda, že chladiče Arcticu sú častokrát výrazne lacnejšie než chladiče Noctua. Nový montážny systém totiž bezplatne dostanete aj k lacnému chladiču Freezer 34.

Podporu Intel LGA 1700 ale nezískajú všetky chladiče, tak dobre, ako Noctua, to zrejme Artcic predsa len vymyslené nemá. Respektíve k základniam niektorých chladičov podľa všetkého nebude možné pripevniť nový spojovací materiál. Arctic zatiaľ neuvádza, či bude existovať jedna súprava alebo ich bude viac, ako to má aj Noctua. Je už však známe, ktoré modly chladičov budú kompatibilné. Okrem spomínaného Freezer 34 sa bude podpora LGA 1700 týkať aj Freezer i13 X (CO), Freezer 50 a celého radu kvapalinových chladičov Liquid Freezer II. To je vlastne väčšina výkonnejších chladičov, ktoré má Arctic v súčasnej ponuke (zase toľko ich tam nie je…). Freezer 7 X tak minimálne zo začiatku podporovaný nebude, rovnako ako ani starší Freezer Xtreme.

Montážne súpravy pre vyššie uvedené chladiče by mali byť dostupné od polovice októbra. To aj pre samostatný predaj, v e-shope Arcticu za koncovú cenu 5,99 eur (+ prepravné náklady). Veríme ale, že väčšine z vás sa podarí uplatniť nárok na bezplatnú donášku.

Arctic súčasne uvádza, že koncom októbra bude oznámený nový Freezer i35 A-RGB, ktorý s LGA 1700 bude prorodzene počítať už od jeho vydania. To bude možno znamenať aj naformátovanie základne na mieru prvých procesorov (Alder Lake) pre túto platformu. Na podrobnosti je ale Arctic skúpy a jediné, čo prezrádza je to, že bude chladič podporovať adresovateľné/digitálne osvetlenie RGB LED, čo je evidentné už z jeho označenia.


 •  
 •  
 •  
Flattr this!

Arctic Liquid Freezer II 240 je už i s osvetlením (A)RGB LED

Kvapalinový chladič Liquid Freezer II 240 v našich testoch podával veľmi dobré výsledky. Napríklad v porovnaní s väčším FD Celsius+ S36 Prisma je účinnejší a hlavne podstatne lacnejší. Niekomu však môže chýbať svietiace vyhotovenie. Ale i to už má Arctic odpoveď, hoci zatiaľ len pre variant s 240-milimetrovým radiátorom. Samotný radiátor zostáva rovnaký, ale zmenil sa výkon ventilátorov. Celý článok „Arctic Liquid Freezer II 240 je už i s osvetlením (A)RGB LED“ »

 •  
 •  
 •  

Novinka: Arctic verí svojim veciam, 6-ročná záruka na všetko

Najprv z dvoch na šesť rokov záruky pre chladiče Liquid Freezer II a teraz na zvyšok toho, čo má Arctic v ponuke. Dlhší čas na eventuálnu reklamáciu sa vzťahuje aj na tovar zakúpený spätne, vrátane najlacnejších ventilátorov, čo dáva pri rozhodovaní pri výbere veľmi peknú pridanú hodnotu. Konkurenčné riešenia až takto prozákaznícky orientované obvykle nebývajú. Celý článok „Novinka: Arctic verí svojim veciam, 6-ročná záruka na všetko“ »

 •  
 •  
 •  

Lacné polopasívne ventilátory s RGB LED. Nová možnosť od Arcticu

Veľmi nízke otáčky alebo rotor pri nízkych spotrebách a nízkom zahrievaní úplne zastaviť? Čo je lepšie? Pri grafických kartách je nepísaným štandardnom, že sa aktívne chladenie mimo záťaž či pri nízkej záťaži vypína, no u samostatných ventilátorov je to raritné správanie. Jedným z priekopníkov takýchto ventilátorov môže byť Arctic P12 PWM PST (A)RGB 0 dB, ktorý rozširuje doterajšiu ponuku. Celý článok „Lacné polopasívne ventilátory s RGB LED. Nová možnosť od Arcticu“ »

 •  
 •  
 •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *