Asus ROG Gladius III Wireless AimPoint: Rýchlejšia a ľahšia

Obslúžna aplikácia

Pôvodná myška prešla inováciou zvnútra, čo jej parametre výrazne zlepšilo. S novým optickým snímačom ROG AimPoint môžete jeho citlivosť nastaviť až na 36 000 DPI. Aj napriek tomu, že je to viac ako mal predchodca, tak sa výdrž na nabitie zdvojnásobila. A to všetko pri nižšej hmotnosti. Ako je na tom vylepšený model Gladius III Wireless obohatený o prívlastok AimPoint si ukážeme v testoch. 

Obslužná aplikácia

Pre využitie celého potenciálu myšky je nutná dobre známa aplikácia Armoury Crate. Môžete úplne premapovať všetky klávesy vrátanie makier. Jediná podmienka je, že funkcia ľavého kliku musí byť na jednom z tlačidiel – ráta sa aj točenie kolieska hore/dole. Následné tieto zmeny môžete uložiť do piatich profilov, ktoré sa ukladajú v internej pamäti myši. Dôkladne sa dá nastaviť aj citlivosť senzora, obnovovacia frekvencia, ale aj rôzne vylepšenia ako tzv. „Angle Snapping“, podsvietenie či skalibrovať snímač na vlastný povrch.

Hlavná nevýhoda je, že treba mať vždy aktualizovaný firmvér v myške. Ak je vydaná nejaká dôležitejšia(?) aktualizácia, tak bez neho aplikácia nedovolí vstúpiť do nastavení.

V piatich profiloch môžete mať rôzne premapované tlačidlá
Nastavenie DPI anímača má veľký rozsah od 100 do 36 000 v štyroch režimoch na profil
S podsvietením RGB LED sa viete taktiež vyhrať
Snímač sa kalibruje ručne alebo ak máte nejakú podložku ROG, viete ju jednoducho navoliť a skalibruje sa presne jej povrch
Chcete vedieť kedy klesne batéria pod určitú hodnotu? Dá sa to
Aj pre aktualizácie firmvéru je zvlášť karta


  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Asus ROG Strix Z790-A Gaming WiFi II: Nielen najefektívnejšia

V pomere k výpočtovému (či hernému) výkonu má pri továrenských nastaveniach najnižšiu spotrebu. A ROG Strix Z790-A Gaming WiFi II sa takisto radí k modernejším základným doskám, ktoré sú pre platformu Intel LGA 1700 dostupné. Je už z „druhej vlny“, v rámci ktorej sa modernizovala sieťová konektivita (s WiFi 7) a nová je napríklad aj podpora funkcie DIMM Flex užitočnej pre pamäte s mimoriadne vysokou priepustnosťou. Celý článok „Asus ROG Strix Z790-A Gaming WiFi II: Nielen najefektívnejšia“ »

  •  
  •  
  •  

Asus TUF B760M-BTF WiFi D4: Konektory čelom vzad!

Prečo dávať konektory z prednej strany základnej dosky, keď môžu byť zozadu? Nad týmto sa Asus a aj ďalší výrobcovia zamýšľajú pri základných doskách s povedzme inverzným rozložením konektorov. Model TUF B760M-BTF WiFi (D4) má spredu dozadu presunuté všetky konektory do posledného. To pri súčasnom trende presklených bočníc prispieva hlavne ku krajšiemu vzhľadu. V rámci rozboru nás budú ale zaujímať aj iné, merateľné veci. Celý článok „Asus TUF B760M-BTF WiFi D4: Konektory čelom vzad!“ »

  •  
  •  
  •  

Asus uvádí BTF desku řady Maximus: Všechny konektory pryč z očí

V posledních letech Asus i další výrobci desek zkoumají nápad přesunout konektory na základních deskách, do kterých se zastrkávají nejrůznější kabely, na zadní stranu PCB. To by u speciálních skříní s otvory v daných místech umožnilo vést všechny kabely zadním prostorem pro „cable manglement“, primárně asi z estetických důvodů. Asus teď vydal desku řady Advanced BTF, která toto spojuje i s bezkabelovým napájením GPU. Celý článok „Asus uvádí BTF desku řady Maximus: Všechny konektory pryč z očí“ »

  •  
  •  
  •  

Komentáre (3) Pridať komentár

  1. Vďaka za recenziu a za upozornenie ohľadom pripájania sa k internetu.

    V práci (CAD, Excel etc) som si pretlačil, ná zaklade X ročnej skúsenosti s mojou G700, nákup Logitechu G604 pre celý office (namiesto najlacnajších myšiek k HP notebookom).
    Kúpila sa jedna, odskúšalo sa všetko na nej, následne sa nakúpili pre ostatných.
    V priebehu posledného pol roku sa pomenily firewally a rôzné filtre výsledkom čoho je že obslužná aplikácia sa nevie pripojiť na internet a bez toto aby si zistila či je aktuálna sa nespustí. Lokálne IT oddelenie to nedokáže riešiť, globálne to odmieta riešiť. Postupne prestáva fungovať prepínanie profilov podľa aplikácií, nedajú sa meniť fukncie tlačidiel. Jediná možnosť je pripojiť ju k súkromnému PC ktorý nie je na firemnej sieti, ponastavovať a pracovať s uloženými profilmy na myške.

    1. Je dobré mať všetko aktualizované (väčšinou), no toto je za mňa krok vedľa, aby sme nemohli bez aktualizácie nastavovať periférie. O to horšie vo firme s väčším počtom, doma si na to človek (možno) aj zvykne… aj keď včera večer na mňa tiež vybehla aktualizácia, tak som sa na to 🙂

      1. Občas po nějaké drahé periferii zašilhám, ale vždycky se nakonec utvrdím v tom, že používat ty laciné je nejvýhodnější.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *