Asus ROG Gladius III Wireless AimPoint: Rýchlejšia a ľahšia

Záver

Pôvodná myška prešla inováciou zvnútra, čo jej parametre výrazne zlepšilo. S novým optickým snímačom ROG AimPoint môžete jeho citlivosť nastaviť až na 36 000 DPI. Aj napriek tomu, že je to viac ako mal predchodca, tak sa výdrž na nabitie zdvojnásobila. A to všetko pri nižšej hmotnosti. Ako je na tom vylepšený model Gladius III Wireless obohatený o prívlastok AimPoint si ukážeme v testoch. 

Záver

Nový snímač ROG AimPoint je naozaj rýchly a veľmi presný. To dokazujú aj všetky body v grafoch držiace sa na líniách. Áno, sú tam malé výnimky, ale sú skôr ojedinelé. Azda jediný nedostatk je, že pri vysokých rýchlostiach uchádza kurzor smerom dole. To si môžete všimnúť pri každom testovanom nastavení citlivosti, v grafoch yCounts × xCounts. Pri bežnom používaní, aj keď v hrách zrýchlite, si toto chovanie ale nemáte šancu všimnúť. Museli by ste rukou veľmi rýchlo po určitú dobu hýbať doprava a doľava.

Tvar myšky je spravený výborne aj pre držanie vo väčšej ruke. Spracovanie vonkajších plastov je na skvelej úrovni, neohýbajú sa ani pri väčšom vyvinutom tlaku. S teflónovými nožičkami sa veľmi ľahko myška kĺže po povrchu, kde jej napomáha aj nízka hmotnosť, 79 gramov. Konektor v podobe USB typu C sa pri perifériách rýchlo rozširuje a nechýba ani tu. Aj so zapojeným káblom je používanie hladké a väčšinu času som o ňom ani nevedel. Prvú polovicu kapacity batérie nabijete rýchlo, za 25 minút. Tam sa rýchlo-nabíjanie aj spomalilo a celkový čas nabitia z 0 na 100% je 1 hodina a 46 minút.

Obslužná aplikácia ponúkne snáď všetky možnosti, o ktoré stojíte. Premapovanie všetkých tlačidiel, makrá, nastavenie podsvietenia a mnoho ďalšieho. Všetky nastavenia sa dajú uložiť do internej pamäti myšky. Tá vám ponúka až päť rôznych profilov, ktoré budete mať vždy so sebou. Najotravnejšie na nej je, že ak nemáte aktualizovaný firmvér v myške, tak vás nepustí aplikácia k jej nastaveniam. A k tomu musíte nájsť a zapojiť kábel, aby ste všetko mali najnovšie.

Veľký plus sú vymeniteľné hlavné spínače, ku ktorým sa ľahko dostanete. Kompatibilné sú po novom aj päť-pinové zároveň s troj-pinovými. Ak by vám nevyhovovali osadené ROG Micro Switches, tak v balení máte na výmenu jedny Omron. Ani pre bočné tlačidlá nie sú použité z tie nižšej sorty. Kailh s modrým spínačmi by mali vydržať 30 miliónov klikov.

Skvelý, nový optický senzor s minimom chýb v testoch, kvalitné vyhotovenie a skvela správa napájania myšky s extrémnou výdržou pri rádiofrekvenčnom spojení (takmer 120 hodín). To je to čo staronovú myšku ROG Gladius III Wireless AimPoint vystihuje. Cena je v čase písania neznáma (a to sme ju zistovali aj priamo od zastúpenia Asusu), takže s udelením redakčného ocenenia budem opatrný, „Approved“.


 •  
 •  
 •  
Flattr this!

Vyšla Asus RTX 4080 Noctua Edition. Chladič skvelý, čo cievky?

Nereferenčné grafické karty s chladičmi Noctua už znáte z generácie Nvidia Ampere (GeForce RTX 3000), teraz je tu ale prvé vyhotovenie s GPU AdaLovelace na RTX 4080. Hlavné vylepšenie chladiča tkvie v použití Vapor Chamber a chladiaca efektivita sa zdá byť naozaj špičková. O cievkach toho vieme už ale menej – v testoch sa pri nich nikto príliš nezaoberal, ale nejaké informácie sme získali aj z komunikácie s Noctuou. Celý článok „Vyšla Asus RTX 4080 Noctua Edition. Chladič skvelý, čo cievky?“ »

 •  
 •  
 •  

Asus TUF Gaming TF120: Lacný, osvetlený a efektívny ventilátor

Snaženie Asusu na poli samostatných počítačových ventilátorom má vzrastajúcu tendenciu. Po premiére v podobe ROG XF120 existuje už aj o polovicu lacnejší TUF TF120, ktorý v niektorých aplikácia podáva i atraktívnejšie výsledky. A to aj v porovnaní s inými, podobnými ventilátormi s ARGB LED. Geometria TF120 je pomerne rozumná, preto vo svojej cenovej kategórii svojich konkurentov často poráža. Celý článok „Asus TUF Gaming TF120: Lacný, osvetlený a efektívny ventilátor“ »

 •  
 •  
 •  

Za polovičnú cenu: Akcia na dosku ROG Crosshair VIII Dark Hero

Pokiaľ sa pri stavbe počítača neupínate na najnovšie generácie hardvéru a preferujete staršie, ale osvedčené komponenty, mohla by vás zaujímať výrazne zlacnená doska Asusu s čipsetom X570. Crosshair VIII Dark Hero by ste ešte nedávno kúpili za dvojnásobok, teraz sa do vypredania zásob cenovo prepadla do strednej triedy. Lacnejšiu a zároveň lepšie vybavenú základnú dosku len tak nezoženiete. Celý článok „Za polovičnú cenu: Akcia na dosku ROG Crosshair VIII Dark Hero“ »

 •  
 •  
 •  

Komentáre (3) Pridať komentár

 1. Vďaka za recenziu a za upozornenie ohľadom pripájania sa k internetu.

  V práci (CAD, Excel etc) som si pretlačil, ná zaklade X ročnej skúsenosti s mojou G700, nákup Logitechu G604 pre celý office (namiesto najlacnajších myšiek k HP notebookom).
  Kúpila sa jedna, odskúšalo sa všetko na nej, následne sa nakúpili pre ostatných.
  V priebehu posledného pol roku sa pomenily firewally a rôzné filtre výsledkom čoho je že obslužná aplikácia sa nevie pripojiť na internet a bez toto aby si zistila či je aktuálna sa nespustí. Lokálne IT oddelenie to nedokáže riešiť, globálne to odmieta riešiť. Postupne prestáva fungovať prepínanie profilov podľa aplikácií, nedajú sa meniť fukncie tlačidiel. Jediná možnosť je pripojiť ju k súkromnému PC ktorý nie je na firemnej sieti, ponastavovať a pracovať s uloženými profilmy na myške.

  1. Je dobré mať všetko aktualizované (väčšinou), no toto je za mňa krok vedľa, aby sme nemohli bez aktualizácie nastavovať periférie. O to horšie vo firme s väčším počtom, doma si na to človek (možno) aj zvykne… aj keď včera večer na mňa tiež vybehla aktualizácia, tak som sa na to 🙂

   1. Občas po nějaké drahé periferii zašilhám, ale vždycky se nakonec utvrdím v tom, že používat ty laciné je nejvýhodnější.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *