Asus ROG Gladius III Wireless AimPoint: Rýchlejšia a ľahšia

Záver

Pôvodná myška prešla inováciou zvnútra, čo jej parametre výrazne zlepšilo. S novým optickým snímačom ROG AimPoint môžete jeho citlivosť nastaviť až na 36 000 DPI. Aj napriek tomu, že je to viac ako mal predchodca, tak sa výdrž na nabitie zdvojnásobila. A to všetko pri nižšej hmotnosti. Ako je na tom vylepšený model Gladius III Wireless obohatený o prívlastok AimPoint si ukážeme v testoch. 

Záver

Nový snímač ROG AimPoint je naozaj rýchly a veľmi presný. To dokazujú aj všetky body v grafoch držiace sa na líniách. Áno, sú tam malé výnimky, ale sú skôr ojedinelé. Azda jediný nedostatk je, že pri vysokých rýchlostiach uchádza kurzor smerom dole. To si môžete všimnúť pri každom testovanom nastavení citlivosti, v grafoch yCounts × xCounts. Pri bežnom používaní, aj keď v hrách zrýchlite, si toto chovanie ale nemáte šancu všimnúť. Museli by ste rukou veľmi rýchlo po určitú dobu hýbať doprava a doľava.

Tvar myšky je spravený výborne aj pre držanie vo väčšej ruke. Spracovanie vonkajších plastov je na skvelej úrovni, neohýbajú sa ani pri väčšom vyvinutom tlaku. S teflónovými nožičkami sa veľmi ľahko myška kĺže po povrchu, kde jej napomáha aj nízka hmotnosť, 79 gramov. Konektor v podobe USB typu C sa pri perifériách rýchlo rozširuje a nechýba ani tu. Aj so zapojeným káblom je používanie hladké a väčšinu času som o ňom ani nevedel. Prvú polovicu kapacity batérie nabijete rýchlo, za 25 minút. Tam sa rýchlo-nabíjanie aj spomalilo a celkový čas nabitia z 0 na 100% je 1 hodina a 46 minút.

Obslužná aplikácia ponúkne snáď všetky možnosti, o ktoré stojíte. Premapovanie všetkých tlačidiel, makrá, nastavenie podsvietenia a mnoho ďalšieho. Všetky nastavenia sa dajú uložiť do internej pamäti myšky. Tá vám ponúka až päť rôznych profilov, ktoré budete mať vždy so sebou. Najotravnejšie na nej je, že ak nemáte aktualizovaný firmvér v myške, tak vás nepustí aplikácia k jej nastaveniam. A k tomu musíte nájsť a zapojiť kábel, aby ste všetko mali najnovšie.

Veľký plus sú vymeniteľné hlavné spínače, ku ktorým sa ľahko dostanete. Kompatibilné sú po novom aj päť-pinové zároveň s troj-pinovými. Ak by vám nevyhovovali osadené ROG Micro Switches, tak v balení máte na výmenu jedny Omron. Ani pre bočné tlačidlá nie sú použité z tie nižšej sorty. Kailh s modrým spínačmi by mali vydržať 30 miliónov klikov.

Skvelý, nový optický senzor s minimom chýb v testoch, kvalitné vyhotovenie a skvela správa napájania myšky s extrémnou výdržou pri rádiofrekvenčnom spojení (takmer 120 hodín). To je to čo staronovú myšku ROG Gladius III Wireless AimPoint vystihuje. Cena je v čase písania neznáma (a to sme ju zistovali aj priamo od zastúpenia Asusu), takže s udelením redakčného ocenenia budem opatrný, „Approved“.


 •  
 •  
 •  
Flattr this!

Hrubší profil už aj na ventilátore ARGB Asus (TUF TR120)

Z návrhu nového ventilátora TUF Gaming TR120 je evidentné, že Asus dobre diagnostikoval slabé stránky jeho predchodcu (a zo súčasného pohľadu nižšieho modelu) a zapracoval na nich s ohľadom na dosahovanie lepších výsledkov. Na tieto kľúčové zmeny sa dá aj ľahko poukázať a je pravdepodobné, že naprieč všetkými možnými scenármi pôjde aerodynamicky o jeden z najefektívnejších osvetlených ventilátorov v 120 mm formáte. Celý článok „Hrubší profil už aj na ventilátore ARGB Asus (TUF TR120)“ »

 •  
 •  
 •  

Asus vydává aktualizace BIOSu řešící nestabilní Intel Raptor Lake

Od února jsou v povědomí problémy se stabilitou pozorované ve hrách s vysoko taktovanými zejména 125W modely procesorů Core 13. a 14. generace. Vzhledem k četnosti se s nimi potýkají autoři her i výrobci počítačů. Teď zareagoval také Asus a vydává aktualizaci, která má pomoci uživatelům, jejichž procesory Intel nejsou ve hrách stabilní (tj. nefungují korektně a způsobují chyby). Nejde ale o definitivní řešení, to by mělo přijít od Intelu. Celý článok „Asus vydává aktualizace BIOSu řešící nestabilní Intel Raptor Lake“ »

 •  
 •  
 •  

Asus ROG Strix Z790-A Gaming WiFi II: Nielen najefektívnejšia

V pomere k výpočtovému (či hernému) výkonu má pri továrenských nastaveniach najnižšiu spotrebu. A ROG Strix Z790-A Gaming WiFi II sa takisto radí k modernejším základným doskám, ktoré sú pre platformu Intel LGA 1700 dostupné. Je už z „druhej vlny“, v rámci ktorej sa modernizovala sieťová konektivita (s WiFi 7) a nová je napríklad aj podpora funkcie DIMM Flex užitočnej pre pamäte s mimoriadne vysokou priepustnosťou. Celý článok „Asus ROG Strix Z790-A Gaming WiFi II: Nielen najefektívnejšia“ »

 •  
 •  
 •  

Komentáre (3) Pridať komentár

 1. Vďaka za recenziu a za upozornenie ohľadom pripájania sa k internetu.

  V práci (CAD, Excel etc) som si pretlačil, ná zaklade X ročnej skúsenosti s mojou G700, nákup Logitechu G604 pre celý office (namiesto najlacnajších myšiek k HP notebookom).
  Kúpila sa jedna, odskúšalo sa všetko na nej, následne sa nakúpili pre ostatných.
  V priebehu posledného pol roku sa pomenily firewally a rôzné filtre výsledkom čoho je že obslužná aplikácia sa nevie pripojiť na internet a bez toto aby si zistila či je aktuálna sa nespustí. Lokálne IT oddelenie to nedokáže riešiť, globálne to odmieta riešiť. Postupne prestáva fungovať prepínanie profilov podľa aplikácií, nedajú sa meniť fukncie tlačidiel. Jediná možnosť je pripojiť ju k súkromnému PC ktorý nie je na firemnej sieti, ponastavovať a pracovať s uloženými profilmy na myške.

  1. Je dobré mať všetko aktualizované (väčšinou), no toto je za mňa krok vedľa, aby sme nemohli bez aktualizácie nastavovať periférie. O to horšie vo firme s väčším počtom, doma si na to človek (možno) aj zvykne… aj keď včera večer na mňa tiež vybehla aktualizácia, tak som sa na to 🙂

   1. Občas po nějaké drahé periferii zašilhám, ale vždycky se nakonec utvrdím v tom, že používat ty laciné je nejvýhodnější.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *