D-Link Covr – jedna sieť WiFi aj pre väčšiu domácnosť

Balenie a parametre - C1202

Dvojica routrov/extenderov D-Link zo série Covr má ambíciu pokryť celú vašu domácnosť silným singálom WiFi vďaka riešeniu mesh s použitím dvoch alebo aj viacerých smerovačov. Inštaláciu zvládne aj laik vďaka prepojeniu s mobilnou aplikáciou a podrobnou inštruktážou. Aplikácia taktiež slúži na monitorovanie stavu či kompletný management smerovačov. Osvedčia sa aj v praxi a pre koho sú určené?

Základné parametre


Balenie a exteriér

Prvý z dvojice smerovačov prichádza v elegantnom bielom balení s ich zobrazením a základnými parametrami.

   

V balení sú dva kusy smerovača spolu s napájacími adaptérmi, eternetovým káblom a dokumentáciou.

Vzhľad 1202 je pomerne netradičný, čo sa dizajnu týka. Minimálne v porovnaní s inými routrami, ktoré sme tu mali. Trojuholníkový tvar so zaoblenými krivkami a medeným vrchným krytom navozduje skôr dojem dizajnového doplnku ako úžitkového harvéru. Ide o jasný odklon od „vesmírnych“ lodí, ktoré väčšina smerovačov pripomína.

Jednoduchý dizajn sa preniesol aj na ovládacie prvky, kde jediné tlačidlá nájdete vzadu. Logo Covr je podsvietené a bude indikovať rôzny stav počas inštalácie.

Možno sa pýtate, kde je nejaká konektivita alebo len napájací kábel. Konektory sú dômyselne schované a dostupné sú viac menej zo spodnej časti s otvorom pre káble na zadnej strane. Každý z dvojice ponúka dva konektory RJ-45 a port USB-C pre napájanie.

C1202 sú naozaj minimalistické a dizajnovo orientované smerovače, ktoré síce neponúknu bohatú portovú konektivitu, no nebudete sa za ne hanbiť v obývačke či akejkoľvek inej miestnosti v domácnosti.


  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Minirecenzia D-Link DWR-933: LTE router do vrecka

Mobilný LTE hotspot sa môže v časoch smartfónov zdať zbytočný, no skúste mať k mobilu pripojených 10 zariadení a zdieľať WiFi povedzme 10 hodín. Väčšina smartfónov takú výdrž v režime hotspostu nemá a pri služobných cestách či pobyte na chate môže byť vybitie telefónu nežiaduce. D-Link preto na trh prichádza s mobilným LTE routrom, ktorý vám vytvorí hotspot pokojne aj na celý pracovný deň. Celý článok „Minirecenzia D-Link DWR-933: LTE router do vrecka“ »

  •  
  •  
  •  

One comment Pridať komentár

  1. Firma D-Link je nechvalně proslulá svou nepodporou a nezájmem opravovat chyby a hlavně bezpečnostní díry ve svých firmwarech, zejména u starších, tzv. „nepodporovaných,“ modelů. Týká se to jak routerů, tak zařízení NAS, a každému doporučím přehodnotit volbu produktů této firmy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *