DeepCool CH170 Digital? SFF vertikálne: Hlavne malá stopa

DeepCool CH170 Digital

Veľká výhoda malých PC skriniek môže byť v tom, že na pracovnom mieste zaberajú minimálnu plochu. Ak má byť toto v spojení s vysokým výkonom, tak orientácia (skrinky) sa musí uberať vertikálnym smerom. Tak, ako aj u DeepCool CH170 Digital. Táto nová skrinka je okrem toho vybavená aj panelom na monitorovanie základných parametrov komponentov. Napríklad ich teploty, hlási ale aj spotrebu.

Skrinka DeepCool CH170 Digital vychádza s porovnateľným objemom ako starší model CH160. Obe tieto skrinky majú približne 19 litrov.

Zásadný rozdiel novej skrinky CH170 Digital je v tom, že sa sústredí na vertikálne rozloženie (namiesto horizontálneho pri skrinke CH160). Dominantný rozmer je tak výška 380 mm. Hĺbka (200 mm) a šírka (250 mm) sú výrazne menšie, čo znamená, že skrinka DeepCool CH170 Digital ukrojí zo stola alebo iného podkladu menej ako „horizontálne“ skrinky s podobnou podporou komponentov.

Do DeepCool CH170 Digital sa zmestí až 172 mm vysoký vežovitý chladič CPU alebo alternatívne kvapalinový chladič s 240-milimetrovým radiátorom. Tým je zabezpečené chladenie aj výkonných procesorov.

   

Aby mohla byť reč i o eventuálne hernej konfigurácii, tak grafické karty sú podporované do dĺžky 305 mm. DeepCool na svojich ilustráciách ukazuje Nvidia RTX 4090 Founders Edition, čo už samo o sebe naznačuje, že nadštandardná môže byť aj hrúbka grafickej karty – špecifikácie ako maximum uvádzajú 65 mm.

Uloženie grafickej karty je vertikálne a na nasávanie vzduchu jej chladič používa perforovanú stenu. Plášť je vlastne výrazne perforovaný zo štyroch strán. Na výšku z troch (plná je len strana s podnosom pre základnú dosku) a štvrtá je zvrchu. Deravá je pritom výrazná časť, kde plné sú iba okraje jednotlivých panelov. A to pomerne úzke okraje, pokiaľ neberieme do úvahy širší segment s konektormi USB (2× 3.2 gen. 1 typ A + 1 × 3.2 gen. 2 typ C), spoločným 3,5 mm jackom pre stereo a mikrofón. A na samom vrchu je ešte tlačidlo na zapnutie počítača.

Medzi materiálmi je uvádzaná ocel (SPCC) a ABS. Podporované základné dosky sú výhradne vo formáte Mini-ITX (170 × 170 mm). Podporovanú sú aj palcové úložisko, teda jedna a je na používateľovi, či dá prednosť 2,5″ alebo 3,5″ formátu. Možná je iba jedna voľba – buď, alebo – prípadne je tu ešte tretia možnosť, a síce, že túto pozíciu použijete na montáž jedného z dvoch podporovaných 120 mm ventilátorov. Vtedy už ale s úložiskom počítajte iba na základnej doske v slote M.2.

Dôležitá poznámka: Skrinka CH170 Digital sa dodáva bez ventilátorov, ale pozície pre ne určené tu sú. Všetky 120-milimetrové – dve zboku, dve zozadu a jeden ventilátor sa dá nainštalovať aj na dno skrinky či naopak na navrch ako stropný (typicky orientovaný na výduch).

Nakoľko ide o variant „Digital“, tak je súčasťou výbavy aj jednoduchší segmentový displej na zobrazovanie rôznych údajov, ku ktorým sa skrinka dostane pravdepodobne cez rozhranie USB 2.0. DeepCool píše o zobrazovaní parametrov v reálnom čase k CPU, GPU a v súvislosti so spotrebou dokonca aj PSU. Tu však zrejme nepôjde o celkovú spotrebu (a wattmeter na zásuvke tento panel nenahradí), ale o typu hodnotu „CPU package power“, ktorú vedia bežne odčítať aj rôzne diagnostické nástroje. V tomto prípade sa však k tejto informácii dostanete priamo z informačného panelu skrinky. Ten je situovaný na spodok, horizontálne.

K procesoru sa z takto z „tela skrinky“ dostanete okamžite aj k informáciám o zahrievaní či o frekvencii jeho jadier. Na to, ako k týmto hodnotám interná aplikácia pristupuje, sa snáď niekedy pozrieme detailnejšie. Bolo by dobré vedieť, či ide o maximálne alebo priemerné hodnoty zo všetkých jadier CPU.

V čiernom (CH170 Digital) aj v bielom (CH170 Digital WH) vyhotovení majú byť skrinky dostupné v obchodoch od 12. novembra 2024. Odporúčaná maloobchodná cena je 80 eur/cca 2000 Kč.


  •  
  •  
  •  
Flattr this!

DeepCool FT14: Viac odhaľuje (ako iné ventilátory) aj dokáže

Trvalo to roky, ale nakoniec sa predsa len podarilo DeepCoolu zmodernizovať ventilátory aj v 140-milimetrovom formáte. DeepCool FT14 sa prezentujú veľmi atraktívnymi špecifikáciami – nadštandardne vysoký je prietok vzduchu aj výška statického tlaku, ale kľúčové je, ako sa bude týmto ventilátorom v porovnaní s konkurenčnými modelmi dariť v praxi. Od tých sú FT14 na prvý pohľad vizuálne odlišné v tom, že vidíte dovnútra motora. Celý článok „DeepCool FT14: Viac odhaľuje (ako iné ventilátory) aj dokáže“ »

  •  
  •  
  •  

DeepCool Assassin 4S – Nenápadný krotitel vysokých teplot

Před rokem zde prošel testy povedený chladič DeepCool Assassin IV, který si nakonec odnesl naše nejvyšší ocenění. Dnes se blíže podíváme na upravenou variantu tohoto chladiče s označením Assassin 4S. Tato varianta sice přišla o zadní ventilátor, ale ten středový byl kompletně přepracován, aby tento výpadek kompenzoval. Dnešní článek si tak logicky klade za cíl zjistit, jak velký dopad na účinnost a akustiku tato zásadní změna přináší. Celý článok „DeepCool Assassin 4S – Nenápadný krotitel vysokých teplot“ »

  •  
  •  
  •  

DeepCool na Gamescom (2024) berie aj nové ARGB ventilátory

Od 21. augusta bude na Gamescome 2024 okrem iných medzi vystavovateľmi aj DeepCool. Na ich stánku bude veľa chladiaceho hardvéru, s ktorým ste zatiaľ nemohli prísť do kontaktu, pretože sa ešte nepredáva. Teraz sa ale naživo môžete prísť pozrieť napríklad na ventilátory z radov FT či FD (s ARGB LED) a dobrým lákadlom je aj Assassin IV VC Vision a mnoho ďalšieho, zatiaľ zahaleného rúškami tajomstiev. Celý článok „DeepCool na Gamescom (2024) berie aj nové ARGB ventilátory“ »

  •  
  •  
  •  

Komentáre (7) Pridať komentár

  1. Do mATX je to teda + cca 15 mm. U té CH160 to tolik nemrzí, to je bedna od skrblíků pro skrblíky. Ale tady mohla být užitná hodnota lepší.

    1. Tých +15 mm odkazuje na to, že existujú modely skriniek, ktoré po pripočítaní tohto rozmeru (k rozmeru CH170) v nejakej osi už majú aj podporu dosiek mATX?

      1. Jestli umožňuje umístění karty s výškou 65 mm, pak k naplnění posledního 4. slotu pro mATX formát chybí už jen těch cca 15 mm. Nevím, jestli nějaká taková už existuje, běžně se nenořím do nabídky beden, ale CH170 takovou být mohla.

    2. no,… skrblík by mal byť lakomec….čí? 😉 , a keď som naposledy montoval SFF (min. rok) tak platilo, že ITX dosiek bolo oveľa menej a boli o dosť drahšie ako mATX (v podobnej výbave, => tak mi vychádza, že ITX až tak pre lakomcov nie je … to skôr mATX 🙂
      (dúfam, že som správne porozumel písanemú textu ak nie, tak sa dopredu ospravedlňujem 😀 )

      1. kolenovrt je imho ine ako lakomec.. ale to je jedno, toto nieje skrinka pre stryka Drzgrosa, lebo tam idu miniITX predrazene dosky

        1. No právě, suma materiálu oproti klasickým towerům je asi poloviční a cena cca stejná. Tzn made by $crooge-duck pro lidi, co dokáží jen povrchně uvážit cenu a velikost v bezprostřední konkurenci, tedy se dá říci držgrešli.

      2. Jo, máš pravdu, ale jde jen o jeden úhel pohledu. Z pohledu konstrukce skříně, použitých technických řešení a provedení jde o lacinou skříňku, a tak jsem to myslel. Jinak tady dává smysl, chceš ušetřit – zaplatíš dvakrát (podpora mATX mohla přispět zlevnění celé stavby).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *