DeepCool má nové vodníky (LP) s novými ventilátormi

Vodníky DeepCool LP a ventilátor DeepCool FD12 ARGB PWM

Jednou z noviniek vodníkov DeepCool, ktoré sa pripravujú do predaja, budú nové ventilátory. Osvetlené ventilátory (ARGB). Tie si na kvapalinových chladičoch série LP odbijú premiéru. Nová je ale aj pumpa a celkovo sa zdá, že môže ísť o príjemnú evolúciu vodníkov s ventilátormi ARGB a takisto so svietiacim blokom. Devízou bloku je potom aj displej s väčším počtom veľkých pixelov, ktoré sa dajú rôzne prispôsobiť.

Tradične v dvoch formátoch – 360 a 240 mm – DeepCool oznamuje kvapalinové chladiče na procesor. Tie spadajú pod hlavičku série LP. Chladič s väčším radiátorom má tri 120-milimetrové ventilátory, menší dva.

K ventilátorom ako takým sa ešte dostaneme a rozoberieme si ich podrobnejšie, teraz k bloku chladičov. Ten je štvorcový, tvorený mriežkou, kde je v každej osi 14 pixelov. A treba poznamenať, že veľkých pixelov. Pre pomerne veľkú plochu je tak displej charakteristický hrubým rastrom. To ale schválne, čím sa DeepCool chce odlíšiť od „bežných“ konkurenčných vyhotovení. Okrem zahrievania je možné v dvoch riadkoch nad sebou zobrazovať aj percentuálne zaťaženia (CPU či GPU). Alebo môžete takisto siahnuť po vlastnom obrázku, ktorý na displej posiela cez aplikáciu DeepCool DeepCreative.

Chladiaca efektivita sa potom odvíja aj od možností pumpy. Tá je použitá v najnovšej, piatej generácii. Túto pumpu ako prvé začiatkom roka 2024 mali vodníky DeepCool Mystique (máme aj otestované). Maximálna rýchlosť pumpy je 3400 ot./min. Nižšie na obrázku môžete vidieť jej prierez, respektíve jednotlivé časti, z ktorých sa pumpa vodníkov DeepCool LP skladá. Coldplate (úplne vpravo) je z medi, radiátor hliníkový. Nezostáva, než dúfať, že spomaľovač galvanickej korózie je dostatočne efektívny, aby chladič spoľahlivo fungoval veľa rokov.

A teraz k ventilátorom. Tie na rozdiel od doteraz používaných modelov FC120 nesú označenie FD12 ARGB PWM. Mliečny rotor dobre vedúci svetlo zostáva, ale čo sa zmenilo, je tvar lopatiek. Pri nových ventilátoroch (FD12 ARGB PWM) sú lopatky kratšie, ale zároveň pokrývajú porovnateľnú plochu s podobne malými vzájomnými medzerami.

Inými slovami, pri zachovaní ekvivalentného prietoku cez radiátor by mohli ventilátory FD12 menej vibrovať a takisto byť na jednotku prietoku tichšie, pretože ich tónové špičku budú eventuálne nižšie. Toto je však iba teória a ako je to naozaj sa ukáže až v podrobných testoch. A to či už ventilátorov samotných alebo kvapalinových chladičov DeepCool LP ako celku (t.j. ventilátor + radiátor + pumpa).

Chladiče DeepCool LP340 a LP240 budú dostupné od 25. novembra 2024 za odporúčané ceny výrobcu na úrovni 140 eur, respektíve 120 eur (pre menší chladič s 240-milimetrovým radiátorom). Toto sú varianty v čiernom vyhotovení. Príchod bielych sa očakáva až v apríli 2025. Tieto informácie sa primárne vzťahujú na český trh, ale budú sa týkať aj iných trhov.


  •  
  •  
  •  
Flattr this!

DeepCool Assassin IV VC Vision – Hranatá dokonalost

Chladiče Assassin IV a Assassin 4S od společnosti DeepCool dopadly v našich recenzích nadmíru dobře. Nyní se chystá na trh další varianta tohoto chladiče s označením Assassin IV VC Vision, jenž má přepracovanou základnu na principu vapor chamber. To by mělo zajistit účinnější a rychlejší odvod tepla z procesoru. Pojďme se tedy podívat, jak si tento chladič povede v zátěžových testech a zda si vybojuje místo v elitním klubu špičkových chladičů. Celý článok „DeepCool Assassin IV VC Vision – Hranatá dokonalost“ »

  •  
  •  
  •  

DeepCool: Vodníky LQ lepšie reagujú na hotspoty procesorov

Tvrdenia o prísnejších optimalizáciách coldplate s ohľadom na čo najrýchlejší odvod tepla z procesora, sa dostávajú aj medzi kvapalinové chladiče. Tie sa majú týkať aj nových vodníkov s inovatívnou štruktúrou mikrokanálikov, vďaka ktorým by sa mohlo súčasným procesorom zase trochu pomôcť a ochladzovať ich na nižšie teploty. DeepCool na to pôjde s dvoma vodníkmi (LQ) v dvoch najrozšírenejších formátoch. Celý článok „DeepCool: Vodníky LQ lepšie reagujú na hotspoty procesorov“ »

  •  
  •  
  •  

Detaily Arctic Freezer 4U SP5: Namiesto jedného chladiča „dva“

Nový chladič Arcticu – Freezer 4U SP5 – je trochu niečím iným ako modely chladičov, ktorými sa zaoberáme bežne. Navrhnutý je totiž na high-endovú platfotmu AMD SP5, čomu zodpovedá aj jeho netradičná základňa. Na prvý pohľad to vyzerá, ako by mal chladič dve základne a vlastne je celá jeho stavba pripomína dva mainstreamové chladiče Freezer prilepené k sebe. Takáto konštrukcia ale dáva zmysel. Celý článok „Detaily Arctic Freezer 4U SP5: Namiesto jedného chladiča „dva““ »

  •  
  •  
  •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *