Firma Arozzi má i atraktívne myši, slúchadlá či stôl s motorom

Myš, headset, mikrofóny a herné stoly Arozzi

Minule sme sa venovali počítačovým kreslám, ktoré Arozzi predáva, teraz sa pozrieme na zvyšok periférií z ponuky. Je to síce platený článok, ale stojí za pozornosť – možno vás z tohto katalógového prehľadu niečo zaujme. Oproti niektorým iným konkurenčným značkám tu vidieť v mnohých smeroch tematický presah. A to či už ide o dierovanú myš, šikovné, cenovo dostupné stolové mikrofóny alebo prispôsobiteľné stoly.

V Arozzi začínali s kreslami. S Vernazzou máme aj redakčnú skúsenosť. Jedná sa o pomerne jednoduché, ale stabilné kreslo s robustným piestom a poriadnym polstrovaním. A pritom za férovú cenu. V podobnom duchu sa zdajú byť aj nové druhy produktov, o ktoré Arozzi rozšírilo svoju ponuku. Tých zatiaľ je zatiaľ poskromne, ale niektoré návrhy sú pozoruhodné.

Myš Favo Ultra Light sa, ako už jej názov uvádza, vyznačuje mimoriadne nízkou hmotnosťou 74 g. Tá je dosiahnutá aj hexagonovými výsekmi na brušku. Takto ľahká myš je vhodná najmä na rýchle pohyby v hrách typu FPS alebo TPS. Tým je prispôsobený aj symetrický tvar a výbava tlačidiel, ktorých nemusí byť mnoho. S rozširujúcich stačia dve bočné a jedno, dobre dostupné, na zmenu rozlíšenia snímača. Ten je, mimochodom, Pixart 3389 s 200–16 000 DPI a všetko do seba dobre zapadalo, tak sú použité aj osvedčené a hlavne rýchle spínače Omron 20M.

Časť spodných obrysov má svetlovod s RGB LED, ktoré je v prípade, že tak uznáte za vhodné rýchlo a jednoducho odstaviť pomocou tlačidla zospodu. Myš je inak dostupná za 53 eur/1390 Kč v troch farebných variantoch. S čiernym, sivým alebo červeným vrchom.

Arozzi Favo Ultra Light

Nový je pre Arozzi aj herný headset. Veľké náušníky, veľké 50 mm reproduktory (s frekvenčným rozsahom 20–20 000 Hz) a hliníkový rám s mäkkým polstrovaním. To sú špecifické črty headsetu Aria. Mikrofón má odpojiteľný a pripojenie je cez dva 3,5 mm jacky. Príslušenstvo však počíta aj s obvyklým pripojením k notebooku cez jeden 4-pólový jack, kde príde vhod dodávaný ypsilonový adaptér.

Farebne si môžete vybrať celočierne vyhotovenie alebo s decentnými červenými prvkami, ako sú i na fotografii pod textom. Headset Aria vás vyjde na 53 eur/1390 Kč.

Arozzi Aria

Mikrofóny Arozzi sú už nad rámec bežných herných periférií. V dispozícií sú tri rôzne, odstupované podľa výbavy. Všetky sú kondenzátorové a ich výhoda je, že na rozdiel od štúdiových mikrofónov nevyžadujú fantómové napájanie. To je v tomto prípade realizované cez port USB. Jednotlivé mikrofóny Arozzi sa medzi sebou odlišujú najmä smerovými charakteristikami a počtom 14 mm kondenzátorových kapsúl.

Najvybavenejší je model Colonna (dole na obrázku vľavo) so všesmerovou, obojsmernou a kardioídnou smerovou charakteristikou a ako jediný má až tri kondenzátorové kapsule. Colonna stojí 99 eur/2 590 Kč. Sfera Pro (za 68 eur/1790 Kč) pre sporivejších má už „iba“ dve, čím je ochudobnený už i o všesmerovú charakteristiku.

Najlacnejší Sfera (za 48 eur/1249 Kč) má už iba kardioídnu a pracuje s jednou kapsulou. A oproti predchádzajúcim dvom mikrofónom už nepodporuje vzorkovaciu frekvenciu 48 kHz. Všetky mikrofóny Arozzi však zvládajú 44,1 kHz, 16-bitovú hĺbku, snímať v rozsahu 20 – 20 000 Hz. A vždy slušný je i 130 mW slúchadlový výstup. Okrem tradičných farieb (čiernej a červenej) nájdete aj vyhotovenia v zlatej, ružovej, striebornej či bielej.

      

A nakoniec herné stoly. Tie majú všetky spoločnú štruktúru pracovnej dosky z jemnou štruktúrou (MDF) mikrovlákien. Povrch navyše dobre slúži ako jedna veľká podložka pod myš a je aj dobre umývateľný, čo špeciálne hráči s nápojom a nejakým tým občerstvením vždy po ruke ocenia. Štandardou výbavou sú aj priechodky, cez ktorý je možné elegantne viesť kabeláž i v prípade, že máte stôl umiestnený s dvoch strán pri stene v rohu miestnosti.

Najmenší a najlacnejší zo stolov Arozzi je Arena Leggero za 275 eur/7 190 Kč. Vhodný je do menších bytov a plochu pracovnej dosky má 140 × 72 cm pri výške 72,5 cm. Drahší stôl Arena za 363 eur/9490 Kč je širší (160 cm) i hlbší (82 mm) a v rozsahu 10 cm (70–80 cm) umožňuje aj výškové polohovanie a môžete ho mať dokonca i so zelenými či modrými nožičkami. Variant s červenými je aj v kombinácii s logom Arozzi na pracovnej doske.


   

Čerešnička na torte je Arena Moto. Rozmery pracovnej dosky kopírujú štandardnú Arenu, ale výškové polohovanie je možné vo väčšom rozsahu (72–118 cm) a s nastavovaním sa už trápiť nebudete. Zatiaľ čo Arena má na nožičkách istiace piny, ku ktorým sa musíte zohnúť, tak stôl Arena Moto má elektronický ovládací panel a je motorizovaný. Nosnosť pri rovnomernej záťaži má pritom až 120 kg (Arena má 79,8 a Arena Legerro 65 kg). Oceľový skelet je silnejší. Cena za tento stôl je 592 eur/15 490 Kč.

Arozzi Arena Moto

Arozzi má inak v ponuke aj závodný simulátor Velocita a rôzne drobné príslušenstvo (rôzne podložky, káblový držiak na myš alebo napríklad i zelené plátno na trojnožke).


  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Herné kreslá Arozzi pre každú postavu a peňaženku

Herné kreslá sa už stali štandardnou výbavou každého hráča. V našich končinách je predovšetkým známy výrobca DXRacer, ktorý spopularizoval toto príslušenstvo medzi hráčmi, najmä vďaka častej účasti na rôznych turnajoch. Výrobcov kresiel je samozrejme viac a dnes sa preto pozrieme na zopár modelov z portfólia Arozzi. V ponuke sú modely s umelou kožou aj jemnou látkou. Celý článok „Herné kreslá Arozzi pre každú postavu a peňaženku“ »

  •  
  •  
  •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *