Artcic predĺžil záruku Liquid Freezer II z dvoch na šesť rokov

Všetky kvapalinové chladiče Liquid Freezer II majú dostali trojnásobne dlhšiu záruku

V teste pri hodnotení AIO chladiča Liquid Freezer II 240 sme jednu z výhrad smerovali k relatívne krátke záruke. To sa však teraz mení a Arctic ju strojnásobuje. Podľa slov výrobcu sa takéto rozhodnutie zrodilo vďaka dobrým výsledkom dlhodobého testovania, ktoré ukazovalo na predpoklad dlhej životnosti. Týka sa to všetkých kvapalinových chladičov AIO zo série Liquid Freezer II.

K lacnejším vodníkom máme tendenciu pristupovať so skepsou. Už len preto, že je vždy v uzavretom okruhu hliníkový radiátor a medený blok základne a hroziaca galvanická korózia. Tú síce odďaľuje spomaľovač, ktorý sa do kvapaliny primiešava, ale i na jeho kvalite záleží.

V rámci niektorých návrhov sa výrobcovia snažia o to, aby boli tieto nesúrodé kovy (meď a hliník) čiastočne oddelené a filtrované nejakým iným materiálom, ale v nižšej triede budú prioritné skôr iné veci a úspory. Ich zrkadlom býva prirodzene i doba, počas ktorej je vám výrobca ochotný chladič reklamovať. Nastavená býva obvykle na dva ž tri roky, čo je v porovnaní so zárukou tradičných vežovitých chladičov relatívne málo. Svedčí to o tom, že firmy nepredpokladajú, že môže takýto lacnejší vodník prežiť viac generácií procesorov.

Krátku dvojročnú záruku mali pôvodne aj chladiče Liquid Freezer II, ktoré sa takisto radia skôr k tým lacnejším vodníkom. Ale už na podľa nadštandardne kvalitného vyhotovenia a absencie RGB LED vidieť, že sa pri konštrukcii kládol dôraz na dôležité veci. Pozoruhodná je i pridaná hodnota v podobe malého ventilátora na bloky, ktorý víri vzduch v okolí pätice a tým zlepšuje chladenie VRM. Práve tento vetráčik tak trochu nabáda k mysleniu si, že bude životnosť chladičov Liquid Freezer II ešte kratšia, než u tých, ktorý tento aktívny prvok nemajú.

Prirodzene, čím viac aktívnych prvkov náchylnými na poškodenie chladič alebo akékoľvek zariadenie má, tým býva záruka kratšia, ale pravdaže záleží aj od robustnosti jednotlivých častí. A v tomto prípade to bude, zdá sa, vysoký nadštandard. A pokiaľ nie, tak podľa nových podmienok máte aj po piatich rokoch stále nárok na záručnú bezplatnú reklamáciu. Predĺžením záruky na šesť rokov sa tak Arctic doťahuje na NZXT. Ich Krakeny s výnimkou M22 (na ktorého sa vzťahuje iba trojročná záruka), majú takisto šesťročnú záruku. Tieto chladiče sú ale drahšie.

Napríklad takí vodníci SilentiumPC, ktorí stoja podobne, majú iba polovičnú záruku. Pri nich je predpoklad nižšej kvality súčiastok a pozoruhodné je, že i v rámci jednej firmy sa záruka na vodníkov AIO zvykne líšiť v závislosti od modelu. Či už to bol vyššie uvádzaný prípad NZXT, ale trebárs i Cooler Master má v rámci niektorých sérii nadštandardnú záruku päť rokov a pri iných iba dva.

Predĺžená záruka Arcticu a týka aj z tých vás, ktorí ste si už niektorý  z vodníkov Liquid Freezer II máte už dlhšie. Kľúčový je dátum zakúpenia a počnúci ním začína nárok na záručnú reklamáciu po dobu nasledujúcich šiestich rokov. Tyká sa to všetkých modelov Freezer II so všetkými formátmi radiátorov (120, 240, 280, 360 a 480 mm). Toto predĺženie záruky sa nevzťahuje iba na staršie Freezre (I).

Takže už i Arctic vylepšuje jeden zo všeobecných nedostatkov, ktoré vodníci oproti tradičným vežovitým chladičom majú. Pravdepodobnosť možnej poruchy je stále samozrejme podstatne väčšia (na tradičnom chladiči sa prakticky nemá čo až na ventilátor pokaziť), ale už krytá zárukou. Takže ani porucha na pumpe po dlhšej dobe prevádzky neznamená smer zberný dvor, ale môžete ho stále reklamovať.


 •  
 •  
 •  
 •  
Flattr this!

Lacné polopasívne ventilátory s RGB LED. Nová možnosť od Arcticu

Veľmi nízke otáčky alebo rotor pri nízkych spotrebách a nízkom zahrievaní úplne zastaviť? Čo je lepšie? Pri grafických kartách je nepísaným štandardnom, že sa aktívne chladenie mimo záťaž či pri nízkej záťaži vypína, no u samostatných ventilátorov je to raritné správanie. Jedným z priekopníkov takýchto ventilátorov môže byť Arctic P12 PWM PST (A)RGB 0 dB, ktorý rozširuje doterajšiu ponuku. Celý článok „Lacné polopasívne ventilátory s RGB LED. Nová možnosť od Arcticu“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Arctic dodržal slovo, MX-5 je v predaji. Poznáme parametre

Od včera (15. 3.) sú na Amazone skladom rôzne veľké tuby nových temopást MX-5. Arcticu sa tak podarilo stihnúť termín, ktorý avizoval v januári, kedy ešte neboli známe žiadne špecifikácie. Tie sú už teraz vcelku podrobné a zahŕňajú i bežne neudávané parametre úrovne elektrickej izolácie. Základná informácia o tepelnej vodivosti však z nejakého dôvodu chýba a niečo nám tu nehrá. Celý článok „Arctic dodržal slovo, MX-5 je v predaji. Poznáme parametre“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Arctic rozširuje ponuku lacných chladičov Alpine, o 23 a 23 CO

Firma Arctic vydala nové chladiče Alpine 23, ktoré sú určené pre päticu AMD AM4. Vhodné môžu byť ako lacná alternatíva k dosluhujúcemu Wraith Stealth alebo ako náhrada za hlučný chladič s malým ventilátorom, ktorý sa dodáva s Athlonom 3000. Na výber máte medzi dvoma variantmi. Pre tých z vás, ktorých zaujímajú robustnejšie ložiská, bude ten drahší model s prívlastkom CO. Celý článok „Arctic rozširuje ponuku lacných chladičov Alpine, o 23 a 23 CO“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *