Test hernej stoličky SPC Gear SR600 RD alebo gymnastika v sede

Prehľad

Herné príslušenstvo už dávno nie je len o myškách a klávesniciach, ale rozšírilo sa prakticky na všetky možné aj nemožné výrobky. Jedným z dôležitých aspektov práce pri počítači je rozhodne sedenie a herný priemysel sa nevyhol ani herným stoličkám. Vôbec prvým testom hernej stoličky bude SR600RD od nášho známeho výrobcu SilentiumPC, pričom herné príslušenstvo nesie meno podznačky SPC Gear.

Balenie a detaily

Stolička nám dorazilo v pomerne veľkej a hlavne ťažkej kartónovej škatuli, ktorá nesie jasné označenie testovaného modelu vrátane jeho zobrazenia.

Po otvorení škatule vás čakajú sendvičovo uložené jednotlivé časti stoličky a dodávané príslušenstvo.

V škatuli tak konkrétne nájdete sedaciu a chrbtovú časť stoličky, dva vankúše, plynovú vzperu, držiak na kolieska, ovládací mechanizmus, dvojicu rúčok, kolieska, krytky úchytov a skrutky s návodom.

Dizajn stoličky je bezpochyby inšpirovaný závodnými sedadlami, tzv. škrupinami. Stolička má hmotnosť 23 kg a jej odporúčaná nosnosť je 120 kg. Určená je pre ľudí od 170–195 cm. Jednotlivé možnosti polohovania si ukážeme v druhej kapitole.

Pre vyššie pohodlie pri sedení nájdete v balení dvojicu vankúšov, ktoré slúžia na podporu driekovej a krčnej oblasti.

Oba vankúše ponúkajú penovú výplň a to rôznej tvrdosti. Pozitívne je, že ju viete vybrať a vonkajší obal v prípade potreby umyť.

   

Jednou z hlavných funkcií stoličky sú tzv. 4D opierky rúk. Tie je možné polohovať výškovo v rozmedzí 295–365 mm, teda o 7 cm na výšku.

Zároveň je možné hornú časť otáčať do strán a to v cca 45-stupňovom uhle. Taktiež viete rúčky posunúť mierne v horizontálnej osi, čiže od seba a k sebe.

Nechýba ani posúvanie dopredu a dozadu. Čo na opierkach oceňujem je, že hoci sú plastové, ide o veľmi príjemný mäkčený materiál trochu pripomínajúci gumu, ktorý vás nebude tlačiť a nie je problém si oň opierať ruky či lakte aj dlhšiu dobu.

Rúčky vystupujú z tela stoličky, čím teda tvoria šírku stoličky. Maximálny vonkajší rozmer v oblasti rúčok je 74 cm.

Zaujímavým detailom je názov výrobcu vyrazený do chrbtovej časti v oblasti ramien.


 •  
 •  
 •  
Flattr this!

Chladič Fera 5 a ventilátor Fluctus PWM dostali ARGB LED

Netrvalo to dlho a procesorový chladič SPC Fera 5 sa nám poriadne vyfarbil. V krátkom časovom slede po jeho vydaní je tu novinka v podobe Fera 5 ARGB. SilentiumPC v tomto prípade ale postupovalo trochu inak než kedysi pri Fera 3 a Fera 3 RGB. V čom je rozdiel? A mimochodom osvetlenie sa týka aj ventilátora Fluctus PWM, teda toho „zázračného“. Ten sa má predávať sa má aj samostatne. Celý článok „Chladič Fera 5 a ventilátor Fluctus PWM dostali ARGB LED“ »

 •  
 •  
 •  

Nízka cena, vysoká tepelná vodivosť – novinka SPC Pactum PT-4

Pribúda jedná nová termopasta – Pactum PT-4. V rámci nižšej cenovej kategórie, do ktorej sa hneď zaraďuje, sú sľubované vlastnosti obdivuhodné. Tepelná vodivosť je v porovnaní s predošlou Pactum PT-2 viac než dvojnásobná. Teda aspoň na papieri. Mohlo by sa tak konečne jednať o poriadnu konkurenciu k Arctic MX-5. Obzvlášť pohodlná pri PT-4 má byť jej aplikácia, to zase pre nízku viskozitu. Celý článok „Nízka cena, vysoká tepelná vodivosť – novinka SPC Pactum PT-4“ »

 •  
 •  
 •  

SilentiumPC Navis Evo ARGB 360 – Dostupný vodník pro každého

V dnešní recenzi bych vám rád představil další kapalinový all-in-one chladič. Tentokrát se jedná o nejvyšší model AIO od firmy SilentiumPC s označením Navis Evo ARGB 360. Cenově jsou AIO chladiče z řady Navis velmi atraktivní a nabízejí zajímavý poměr ceny a výkonu. Dnes tedy prověříme, zda výrobce zbytečně nešetřil na nesprávných místech a zda si tento chladič dovede obhájit své místo na trhu plném konkurentů. Celý článok „SilentiumPC Navis Evo ARGB 360 – Dostupný vodník pro každého“ »

 •  
 •  
 •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *