Test hernej stoličky SPC Gear SR600 RD alebo gymnastika v sede

Prehľad

Herné príslušenstvo už dávno nie je len o myškách a klávesniciach, ale rozšírilo sa prakticky na všetky možné aj nemožné výrobky. Jedným z dôležitých aspektov práce pri počítači je rozhodne sedenie a herný priemysel sa nevyhol ani herným stoličkám. Vôbec prvým testom hernej stoličky bude SR600RD od nášho známeho výrobcu SilentiumPC, pričom herné príslušenstvo nesie meno podznačky SPC Gear.

Balenie a detaily

Stolička nám dorazilo v pomerne veľkej a hlavne ťažkej kartónovej škatuli, ktorá nesie jasné označenie testovaného modelu vrátane jeho zobrazenia.

Po otvorení škatule vás čakajú sendvičovo uložené jednotlivé časti stoličky a dodávané príslušenstvo.

V škatuli tak konkrétne nájdete sedaciu a chrbtovú časť stoličky, dva vankúše, plynovú vzperu, držiak na kolieska, ovládací mechanizmus, dvojicu rúčok, kolieska, krytky úchytov a skrutky s návodom.

Dizajn stoličky je bezpochyby inšpirovaný závodnými sedadlami, tzv. škrupinami. Stolička má hmotnosť 23 kg a jej odporúčaná nosnosť je 120 kg. Určená je pre ľudí od 170–195 cm. Jednotlivé možnosti polohovania si ukážeme v druhej kapitole.

Pre vyššie pohodlie pri sedení nájdete v balení dvojicu vankúšov, ktoré slúžia na podporu driekovej a krčnej oblasti.

Oba vankúše ponúkajú penovú výplň a to rôznej tvrdosti. Pozitívne je, že ju viete vybrať a vonkajší obal v prípade potreby umyť.

   

Jednou z hlavných funkcií stoličky sú tzv. 4D opierky rúk. Tie je možné polohovať výškovo v rozmedzí 295–365 mm, teda o 7 cm na výšku.

Zároveň je možné hornú časť otáčať do strán a to v cca 45-stupňovom uhle. Taktiež viete rúčky posunúť mierne v horizontálnej osi, čiže od seba a k sebe.

Nechýba ani posúvanie dopredu a dozadu. Čo na opierkach oceňujem je, že hoci sú plastové, ide o veľmi príjemný mäkčený materiál trochu pripomínajúci gumu, ktorý vás nebude tlačiť a nie je problém si oň opierať ruky či lakte aj dlhšiu dobu.

Rúčky vystupujú z tela stoličky, čím teda tvoria šírku stoličky. Maximálny vonkajší rozmer v oblasti rúčok je 74 cm.

Zaujímavým detailom je názov výrobcu vyrazený do chrbtovej časti v oblasti ramien.


  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Psychoakustické optimalizácie chladičov… Vtípky? Fyzika

„Modifikácia“ chladiča výmenou ventilátora za relatívne efektívnejší model nemusí viesť vždy k požadovanému výsledku. Niekedy si polepšíte podstatne menej, ako by ste očakávali, inokedy môže dôjsť dokonca k zhoršeniu. To znamená, že pri rovnakej hlučnosti bude dosahovaný nižší chladiaci výkon a je úplne jedno, aký ventilátor použijete. Niekedy má skrátka hlavné slovo konštrukcia pasívu. Celý článok „Psychoakustické optimalizácie chladičov… Vtípky? Fyzika“ »

  •  
  •  
  •  

Testy SilentiumPC Spartan 5 Max pod vyššou záťažou (125 W)

Procesorový chladič SilentiumPC Spartan 5 Max sme už síce testovali, ale s pomerne úsporným procesorom. Jeho výsledky tak splývali s jednoduchším modelom (Spartan 5) bez „Max“ v názve. Na výkonnejších procesorom s väčším výdajom tepla, sa však situácia trochu mení. Aký je v porovnaní s inými chladičmi Spartan 5 Max na procesore so 125 W, teda na úrovni TDP „K“ modelov Intel? Celý článok „Testy SilentiumPC Spartan 5 Max pod vyššou záťažou (125 W)“ »

  •  
  •  
  •  

Rozhovor: Prečo Endorfy muselo zabiť SilentiumPC

Zmena značky SilentiumPC na Endorfy prebehla len pomerne nedávno. Informovali sme o tom aj v teste kvapalinového chladiča Endorfy Navis 240, aj keď len náznakom. Teraz si však okolnosti tohto rozhodnutia rozoberieme podrobnejšie. So súborom otázok, ktoré do celej situácie vnášajú viac svetla, sme oslovili zastúpenie firmy Cooling, teda vlastníkov licenčných známok SilentiumPC a po novom aj Endorfy. Celý článok „Rozhovor: Prečo Endorfy muselo zabiť SilentiumPC“ »

  •  
  •  
  •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *