Test hernej stoličky SPC Gear SR600 RD alebo gymnastika v sede

Skúsenosti

Herné príslušenstvo už dávno nie je len o myškách a klávesniciach, ale rozšírilo sa prakticky na všetky možné aj nemožné výrobky. Jedným z dôležitých aspektov práce pri počítači je rozhodne sedenie a herný priemysel sa nevyhol ani stoličkám. Vôbec prvým testom hernej stoličky bude SR600RD od nášho známeho výrobcu SilentiumPC, pričom herné príslušenstvo nesie meno podznačky SPC Gear.

Polohovanie a skúsenosti

Pre pohodlné sedenie je potrebné polohovanie a SR600 ho ponúka viac než dosť. Určite si hneď všimnete rúčku na pravom boku pri stehne, ktorá slúži na zmenu sklonu chrbtovej časti.

Tá sa dá polohovať od 90° do 170°, teda od pravého do takmer priameho uhla. Pri tom druhom ide naozaj o zaujímavý zážitok, kedy má človek obavy, aby sa so stoličkou neprevrátil. V o niečo menšom uhle však ide o veľmi pohodlnú pozíciu na relaxovanie/spanie a zmena uhla pomocou páčky je veľmi jednoduchá a intuitívna.

Stoličke samozrejme nechýba ani výškové nastavenie, ktoré je však pomerne obmedzené a predstavuje len 5 cm, teda podľa stránky výrobcu minimálna výška sedačky od zeme je 45 cm a maximálna 49 cm.

Mechanizmus „Multilock“ ponúka aj možnosť náklonu sedáka, respektíve húpania a zastavenia v jednej z z piatich pozícií, pričom na obrázku vidíte maximálne polohy.

Základňu tvorí kovová hviezdica pre päticu koliesok.

Tie majú priemer 6 cm a sú vyrobené z nylonu. Na koberci sú tiché, horšie je to na tvrdom podklade, akým sú parkety.

Sedák je rozdelený na dve časti a má hrúbku 10 cm, čiže má dostatok výstuhy aj na dlhšie sedenie.

Nevýhodou je záhyb medzi dvomi časťami, kde sa ľahko ukladajú nečistoty.

Povrch stoličky výrobca označuje ako „eko“ kožu, resp. PU kožu, ktorá má brúsený vzhľad so zaujímavými mapami, ako môžete vidieť na obrázkoch. Materiál je trochu drsnejší, ale nie je nijako nepríjemný. Pravdou je, že veľmi nedýcha a na povrch som si dával látkovú pokrývku. Napriek tomu stolička púšťala farbu, čo sa prejavilo na červených bočniciach, ktoré sa zafarbili do čierna.

   

Dá sa teda očakávať, že v letných mesiacoch sa pri potení bude stolička zafarbovať ešte viac a pri najhoršom scenári môže zafarbiť aj oblečenie, čo sa však mne nestalo.


  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Psychoakustické optimalizácie chladičov… Vtípky? Fyzika

„Modifikácia“ chladiča výmenou ventilátora za relatívne efektívnejší model nemusí viesť vždy k požadovanému výsledku. Niekedy si polepšíte podstatne menej, ako by ste očakávali, inokedy môže dôjsť dokonca k zhoršeniu. To znamená, že pri rovnakej hlučnosti bude dosahovaný nižší chladiaci výkon a je úplne jedno, aký ventilátor použijete. Niekedy má skrátka hlavné slovo konštrukcia pasívu. Celý článok „Psychoakustické optimalizácie chladičov… Vtípky? Fyzika“ »

  •  
  •  
  •  

Testy SilentiumPC Spartan 5 Max pod vyššou záťažou (125 W)

Procesorový chladič SilentiumPC Spartan 5 Max sme už síce testovali, ale s pomerne úsporným procesorom. Jeho výsledky tak splývali s jednoduchším modelom (Spartan 5) bez „Max“ v názve. Na výkonnejších procesorom s väčším výdajom tepla, sa však situácia trochu mení. Aký je v porovnaní s inými chladičmi Spartan 5 Max na procesore so 125 W, teda na úrovni TDP „K“ modelov Intel? Celý článok „Testy SilentiumPC Spartan 5 Max pod vyššou záťažou (125 W)“ »

  •  
  •  
  •  

Rozhovor: Prečo Endorfy muselo zabiť SilentiumPC

Zmena značky SilentiumPC na Endorfy prebehla len pomerne nedávno. Informovali sme o tom aj v teste kvapalinového chladiča Endorfy Navis 240, aj keď len náznakom. Teraz si však okolnosti tohto rozhodnutia rozoberieme podrobnejšie. So súborom otázok, ktoré do celej situácie vnášajú viac svetla, sme oslovili zastúpenie firmy Cooling, teda vlastníkov licenčných známok SilentiumPC a po novom aj Endorfy. Celý článok „Rozhovor: Prečo Endorfy muselo zabiť SilentiumPC“ »

  •  
  •  
  •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *