Arozzi Vernazza Soft Fabric: pohodlné kreslo vyššej triedy

Prehľad

Len nedávno sme vám priniesli prvý test hernej stoličky a dnes tu už mám ďalší kúsok. Tentokrát ide o čosi špeciálnejšie a tým pádom aj drahšie. Kým SR600 od SPC Gear by sa dala označiť ako akási vstupenka do herných kresiel, Vernazza od Arozzi je už vyššia trieda, hoci nie exkluzivita, ako sú napríklad také stoličky Herman Miller. Napriek tomu očakávam vyšší komfort, lepšie spracovanie a celkovo lepší zážitok.

Balenie a detaily

Už pri prvom pohľade na balenie je vidieť vyššiu cenovku stoličky. Škatuľa má farebnú grafiku a zobrazuje rôzne aspekty stoličky vrátane parametrov.

Balenie je solídne, podobne ako aj pri SR600, možno je tu trochu viac peny a základňa pre kolieska mala špeciálnu ochranu. Aj v tejto oblasti je vidieť o niečo vyšší štandard.

Celkovo je v balení menej súčastí než pri SPC stoličke. Je tu chrbtová a sedacia časť, plynová vzpera a úchyt o stoličky, držiak koliesok a príslušenstvo. Rozdiel oproti SR600 sú predinštalované rúčky aj vankúšiky.

Dizajn stoličky stále pripomína závodné kreslá, avšak v trochu komfortnejšom vyhotovení. Chrbotvá časť je širšia, sedák je výrazne hrubší a chýbajú tu plastové otvory v hlavovej časti opierky. Vernazza je s 26 kg ešte ťažšia než SR600 a rovnako má vyššiu nosnosť, až 145 kg.

Vernazza má v balení dvojicu vankúšov, ktoré sú už na chrbtovej časti uchytené od výroby. Driekový je tvorení pamäťovou penou podobne ako pri SPC stoličke, krčný je trochu chlpatý.

   

Stále ich viete otvoriť a prípadne oprať, čo je určite výhodou. Driekový sa však pomerne ťažko vracia späť, keďže je uchytený vo vnútri stoličky. Keď sa pozrieme do vnútra uvidíme priečnu oporu chrbta zelenej farby.

Rovnako ako SPC aj Arozzi stolička ponúka polohovateľné rúčky. Výškovo je možné nastavenie o 7 cm, čo je úplne zhodné so SPC. Samotné rúčky sú však o niečo menšie, na dĺžku majú 24 cm.

Rozdiel je tiež to, že na rotáciu o pohyb po horizontálnej osi nemusíte stláčať žiadne tlačidlá.

Je to tak pohodlnejšie, no viackrát sa mi stalo, že som rúčky aj nechtiac posunul.

V ďalšej časti sa pozrieme na polohovanie a moje skúsenosti z používania.


  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Firma Arozzi má i atraktívne myši, slúchadlá či stôl s motorom

Minule sme sa venovali počítačovým kreslám, ktoré Arozzi predáva, teraz sa pozrieme na zvyšok periférií z ponuky. Je to síce platený článok, ale stojí za pozornosť – možno vás z tohto katalógového prehľadu niečo zaujme. Oproti niektorým iným konkurenčným značkám tu vidieť v mnohých smeroch tematický presah. A to či už ide o dierovanú myš, šikovné, cenovo dostupné stolové mikrofóny alebo prispôsobiteľné stoly. Celý článok „Firma Arozzi má i atraktívne myši, slúchadlá či stôl s motorom“ »

  •  
  •  
  •  

Herné kreslá Arozzi pre každú postavu a peňaženku

Herné kreslá sa už stali štandardnou výbavou každého hráča. V našich končinách je predovšetkým známy výrobca DXRacer, ktorý spopularizoval toto príslušenstvo medzi hráčmi, najmä vďaka častej účasti na rôznych turnajoch. Výrobcov kresiel je samozrejme viac a dnes sa preto pozrieme na zopár modelov z portfólia Arozzi. V ponuke sú modely s umelou kožou aj jemnou látkou. Celý článok „Herné kreslá Arozzi pre každú postavu a peňaženku“ »

  •  
  •  
  •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *