Gigabyte RTX 2060 Super Gaming OC – mainstream na steroidoch

Základné parametre a detaily

Nvidia reaguje na vydanie nových AMD Radeon RX 5700 (XT) novými grafikami s prívlastkom Super. Gigabyte RTX 2060 Super Gaming OC je prvou kartou z nového radu, ktorá sa nám dostala do redakcie. Je naozaj „super“ alebo ide len o marketingový ťah a preznačenie už existujúcich modelov s miernymi zmenami? Podte sa pozrieť na porovnanie nielen s dopredávajúcou sa RTX 2060.

Základné parametre

*Tento rozmer nepočíta s jazýčkom na záslepke. Informuje teda o tom, koľko miesta ukrojí z vnútra skrinky.
**Merané bez konektora PCIe. To znamená, že ide o vzdialenosť od slotu po bočnicu. Podľa nej môžete predísť prípadnej nekompatibilite s menšími alebo atypickými skrinkami.

Detaily

V balení okrem samotnej karty nájdeme len návod a CD s ovládačmi.

   

Dizajn grafík Gigabyte Gaming a Windforce je v sérii RTX totožný a podobajú ako vajce vajcu. Rozoznať jednotlivé modely je pomerne zložité a upozorníme na rozdiely. V ostatných veciach sa žiaľ musíme opakovať. Do budúcna by sme vám radi priniesli test nejaké grafiky Aorus Xtreme od Gigabyte, ktoré majú diametrálne odlišný dizajn od modelov Gaming a Windforce.

   

Vzadu sa opäť nachádza čierny kovový backplate, ktorý dizajnom neohúri, no ochrannú funkciu si plní na jednotku.

   

Prvé rozdiely oproti nižším modelom môžete zbadať pri pohľade zboku. Chladič je hrubší a masívnejší. Taktiež vidíte silnejšie napájanie cez 6+8 pin. Klasická RTX 2060 vyžaduje len jeden 8-pin.

Vzadu nájdete tradične jeden port HDMI 2.0b a 3× DisplayPort 1.4. Oproti RTX 2060 pribudol aj USB-C (VirtualLink), ktorý sme pôvodne našli len v silnejších modeloch. Nenachádza sa tu DVI, ktoré bolo súčasťou série Pascal.

Hmotnosť grafiky je 831 gramov, čo je je o 21 gramov viac ako mala RTX 2060 Gaming Pro OC.

Pozrite sa na zopár ďalších detailov, ktoré grafika ponúka. Tradičné ventilátory Windforce sú v sesťdesiatkovej sérii o čosi menšie ako pri vyšších modeloch. Majú 80 mm a nie 82 mm ako napríklad pri RTX 2080 a 2080 Ti.  Už tradične ponúkajú funkciu 3D Active Fan, ktorá ventilátory pri nízkej teplote jadra vypne.

   

Stredný ventilátor sa otáča v opačnom smere ako krajné dva, aby sa zabránilo turbulenciám vzduchu. Karta nepodporuje NVLink a multi-GPU tak stále ostáva výsadou drahších modelov.

 •  
 •  
 •  
 •  
Flattr this!

Lenovo Legion Y740: Extra výkon, plynulosť i výdrž

Lenovo poznáme najmä ako výrobcu biznisových notebookov ThinkPad. Výrobca však nezaháľa ani na poli herných notebookov a značku Legion tak vídame stále častejšie či už na rôznych herných festivaloch a akciách alebo v obchodoch. Y740 prináša nový dizajn v kombinácii s výkonnými komponentami, medzi nimi nechýbajú ani nové grafiky GeForce RTX. Môže už Legion konkurovať zabehnutým herným značkám? Celý článok „Lenovo Legion Y740: Extra výkon, plynulosť i výdrž“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Gigabyte RTX 2080 Gaming OC: Do 4K s cenou pod tisícku

Testy grafických kariet rozširujeme o RTX 2080 v podaní Gigabyte (Gaming OC). Ide o high end grafiku, ktorá je výkonovo na úrovni predchádzajúceho top modelu GTX 1080 Ti. Na rozdiel od nej však ponúka výhody série RTX, teda predovšetkým ray-tracingu. Pre ozajstného nadšenca je tu však RTX 2080 Ti a pre bežných hráčov cenovo dostupnejšia RTX 2070. Má tak RTX 2080 vôbec význam? Celý článok „Gigabyte RTX 2080 Gaming OC: Do 4K s cenou pod tisícku“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Koncept Galaxy SNPR: pasivně chlazená externí GeForce RTX 2070

Thunderbolt 3 umožnil vyrobit funkční externí grafické karty pro notebooky, s nimiž lze na těchto počítačích hrát, aniž by musely být přerostlé, těžké a s horší výdrží na baterii. Na trhu je hodně boxů na klasické desktopové karty, ale na Computexu 2019 teď bylo ukázáno něco speciálního: externí GeForce RTX 2070, která je chlazená úplně pasivně. Tím by mohla být zajímavá nejen pro notebooky, ale i pro tichý desktop. Celý článok „Koncept Galaxy SNPR: pasivně chlazená externí GeForce RTX 2070“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Komentáre (2) Pridať komentár

 1. Bez urážky, ale táto recenzia má malú výpovednú hodnotu. Prečo ste nerobili herné testy na 1440p? Veď tá karta je optimálna na dané rozlíšenie. Robíte 4K a full HD testy, ale to hlavné, kde sa má 2060 hýbať nespravíte.

  1. Ďakujeme za komentár. Ono je to už takto z časového hľadiska často za hranicou toho, čo sme schopní zvládať. Tieto dve rozlíšenia sme na začiatku vybrali preto, že 1080p používa väčšina hráčov (aj náročných s vysokorýchlostnými monitormi) a 4K je zase vhodné na high-endové karty, ktorých máme v testoch viac než polovicu. Ale máte pravdu, v rámci výsledkov RTX 2060S má rozlíšenie 1440p zmysel a doplníme ho s vydaním testov RX 5700 (XT).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *