Malé počítače sa majú chladiť pasívne. Prehľad skriniek Akasa

Detaily modelov pre platformy AMD...

Minipočítače so základnými doskami UCFF bývajú obvykle pomerne hlučné a nehodia sa ani do miest s vyššou mierou znečistenia. V ponuke Akasy je však veľký výber bezventilátorových riešení, medzi ktorými sú aj vodeodolné konštrukcie či skrinky naformátované do serverových rackov. Na pohodlnú orientáciu naprieč aktuálnymi modelmi máme pre vás ucelený prehľad alternatívnych skriniek Akasa pre platformy AMD aj Intel.

Detaily modelov pre platformy AMD…

Newton A50

Najlacnejšia skrinka pre platformu AMD a pritom sú podporované aj dosky s najvýkonnejším procesorom Ryzen 7 5700U. Skrinka podporuje dosky z Asus PN-51-S1, PN51-E1, PN50-E1 a umožňuje pripojiť až štyri displeje s rozlíšením 4K pri 60 Hz. Môže sa tak jednať o nízkorozpočtovú možnosť do kioskov, ale uplatnenie Newton A50 nájde doma pre multimediálne centrum.

Turing A50 MKII

K domácemu kinu bude lepšie (než Newton A50) ladiť vežička Turing. Na rozdiel je navrhnutá pre vertikálnu aj horizontálnu polohu. A to nielen pre nožičky, ale najmä pre orientáciu rebier, ktorý by v žiadnej polohe nemala mať výrazne slabšiu efektivitu. Chladenie bude celkovo veľmi slušné a s dostatočnou rezervou aj pre vyššie teploty okolia. S hmotnosťou tri kilogramy sa jedná o najťažšiu skrinku z tohto prehľadu, ktorá má aj najväčšiu vyžarovaciu plochu chladičov.

   

Turing ABX

O trochu nižšia alebo užšia (záleží na orientácii) je v porovnaní s A50 MKII skrinka Turing ABX. Kľúčový rozdiel je ale v tom, že už nepodporuje dosky Asusu, ale Gigabyte – z Brixov s Ryzenmi 4000 (GB-BRR3H-4300, GB-BRR5H-4500, GB-BRR7H-4700 a GB-BRR7H-4800). Aj tu je dvojaká orientácia, ale oproti väčšine ostatných skriniek (rovnako ako Turing A50 MKII) nepodporuje montáž VESA na chrbát monitora či stenu miestnosti.


  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Test 14 ventilátorov v prirodzenom prostredí systémových pozícií

Sem-tam sa stretávame s názorom, že je ventilátory vhodné testovať v reálnych podmienkach, čo dokážeme jednoducho vyvrátiť. Zároveň ale rozumieme, že laik sa najlepšie stotožní s rozdielmi teplôt komponentov, ktoré vznikajú práve v dôsledku rôzneho prietoku ventilátorov. Aby ste videli korelácie takýchto testov s výsledkami z „neprirodzeného“ prostredia, na niečo sme si spomenuli. Celý článok „Test 14 ventilátorov v prirodzenom prostredí systémových pozícií“ »

  •  
  •  
  •  

Akasa Gecko Pro: „Inak“ orientovaný chladič SSD

Nástupca chladiča SSD, ktorý vo svojej cenovej relácii nemal príliš veľkú konkurenciu. Aj tak by sa dal uviesť Gecko Pro, ktorý je síce o trochu drahší, ale takisto dokonalejší (aj čo sa týka montáže). A má aj charakteristický znak, ktorým sa od iných chladičov jasne odlišuje – rebrá nemá pozdĺžne (tak, ako to je bežné), ale na šírku. Pomer ceny k chladiacemu výkonu je znovu výborný. Celý článok „Akasa Gecko Pro: „Inak“ orientovaný chladič SSD“ »

  •  
  •  
  •  

Po 10 rokoch prichádza nový dvojvežový chladič Akasa, Soho H7

Pri príležitosti uvedenia chladičov Akasa Alucia H4 a Soho H4 s prívlastkami Plus (t.j. konečne s podporou LGA 1700) sa na jednej snímke objavil aj robustný chladič s dvoma vežami. Známe sú už aj všetky jeho parametre. Po veľmi dlhom čase sa tak doposiaľ najvýkonnejší chladič Akasy – model Venom Medusa – dočká nástupcu. Materiály Akasy uvádzajú, že tento chladič je optimalizovaný na najvýkonnejšie procesory Intel Alder Lake. Celý článok „Po 10 rokoch prichádza nový dvojvežový chladič Akasa, Soho H7“ »

  •  
  •  
  •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *