Noctua uvádí další černé ventilátory řady Chromax.black.swap

Černé verze dalších ventilátorů Noctua jdou na trh: 80, 92, 200mm a nízkoprofilové modely

Minulý měsíc vypustila Noctua černé verze některých chladičů (včetně NH-D15) v řadě Chromax pro ty, kdo kvůli barevnému sladění nechtěli klasický pasiv a hnědo-béžové ventilátory. Nyní se stejné „depešácké“ provedení objevuje i u řady ventilátorů, jejichž chromax.black verze doteď chyběly, takže možnosti mít uměřeně tmavý počítač (případně barevně nasvícený, aniž by barva větráků rušila) se zase rozšíří.

K černým chladičům, které byly uvedené minulý měsíc, jsou nyní přidané modely s rozměrem 200 mm, 92mm a 80mm, jakož i nízkoprofilové ventilátory s rozměrem 92 a 120 mm. Jde konkrétně o ventilátor NF-A20 PWM (200mm) pro velké skříně, dále ventilátory NF-A9 PWMNF-A8 PWM, což jsou 92mm a 80mm ventilátory s tloušťkou 25 mm, které dnes budou mít uplatnění hlavně u kompaktnějších skříní, kde cyhbějí větší 120mm pozice.

NF-A20 PWM chromax.black.swap

A spolu s nimi pak byly uvedené ještě dva nízkoprofilové modely. První, 14 mm silný 92mm ventilátor NF-A9x14 PWM by měl být osazen už na jednom ze zmíněných černých chladičů (NH-L9i), druhým je pak 15mm silný 120mm ventilátor NF-A12x15 PWM. Sterroxový NF-A12x25 se standardní tloušťkou 25mm v černé ještě není. Nízkoprofilové verze opět mohou výt užitečné v mini-ITX sestavých, případně tam, kde není na standardní ventilátor dost prostoru, což může nastat i třeba při montáži na radiátory.

NF-A12x15 PWM chromax.black.swap

Z předchozí doby už v černé řadě chromax.black.swap jsou dostupné také větráky NF-A15 HS-PWM, NF-A14 PWM a NF-F12 PWM.

Zatímco samotné ventilátory jsou černé, je možná je barevně sladit pomocí antivibračních podložek, které jsou u klasických tlustých modelů nasazovací, u nízkoprofilových samolepící. Přímo v balení je vždy čtveřice bílých, červených, modrých, zelených a žlutých podložek po čtyřech kusech a osm čených kusů (takže při osazený byste barevné podložky použili navrch, kde budou vidět, a dospod pak místo nich dali výchozí černé). U nízkoprofilových ventilátorů je v balení osm samolepících kusů (tedy pro obě strany) rovnou od každé barvy. Další podložky (pokud byte chtěli mít barvičky z obou stran), případně barevné kabely nebo antivibrační gumové trny pro uchycení, má Noctua v nabídce separátně.

NF-A8 PWM chromax.black.swap

Po technické stránce by černé ventilátory měly odpovídat normálním béžovo-hnědým verzím, tvary rámečků a rotorů jsou podle všeho stejné, stejně jako motory a ložiska s technologií SSO2. Noctua na ně dává šestiletou záruku a měly by vydržet minimálně 150 000 hodin provozu. Cena většiny modelů je 19,90 eur (nebo 19,90 $), což je v ČR asi 510 Kč. Ovšem NF-A12x15 PWM stojí 24,90 € (640 Kč) a také velký NF-A20 PWM je za víc (34,90 €/890 Kč).


 •  
 •  
 •  
 •  
Flattr this!

Noctua potvrdila, že chladiče pro LGA 115x půjdou i na LGA 1200

Co nevidět přijde nová generace procesorů Intel nazvaná Comet Lake. Ta má nový socket LGA 1200 s větším množstvím pinů proti minulosti. Předběžné informace uváděly, že nový socket naštěstí neznamená, že se změní uchycení chladičů. Toto nyní potvrdila Noctua, která uvedla, že všechny chladiče kompatibilní s LGA 1151 budou fungovat i na LGA 1200 a sdělila podrobnosti kolem kompatibility. Celý článok „Noctua potvrdila, že chladiče pro LGA 115x půjdou i na LGA 1200“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Chladíme Threadripper vzduchem i vodou

Současné procesory Threadripper jsou energeticky efektivní a jejich spotřeba na jádro je příjemně nízká. Ale jejich vysoký počet jader vede k nezanedbatelné celkové spotřebě v absolutních číslech. Uchladit tyto procesory tedy není snadné. Během zápůjčky procesoru AMD Ryzen Threadripper 3970X jsem měl možnost jej chladit vzduchovým i kapalinovým chlazením. Rád bych se s vámi podělil o své dojmy a měření v následujícím textu. Celý článok „Chladíme Threadripper vzduchem i vodou“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Noctua vydala low-profile chladič NH-L9a-AM4 v černé verzi

Na trh přichází další chladič, který staví na už prověřeném základu, ale mění původní „přírodní“ vzhled, aby více seděl do moderních prosklených PC. Jde o velmi nízký top-flow chladič Noctua NH-L9a-AM4 chromax.black s 92mm ventilátorem dělaný na míru procesorům AMD. Noctua loni vydala prvních několik chladičů v této tmavé úpravě (mezi nimi například NH-D15) a nyní se v černočerném kabátě začíná prodávat i tento. Celý článok „Noctua vydala low-profile chladič NH-L9a-AM4 v černé verzi“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Komentáre (2) Pridať komentár

 1. Jste si jistý, že vydali NF-A12x15 PWM ze Sterroxu? Nikde ho nemohu najít (na barvě mi nezáleží)

  1. Když na to koukám znovu, tak to podle všeho byla chyba (nevím, odkud jsme si to mysleli…), Noctua u tohohle ventilátoru neuvádí, že by byl ze sterroxu a i ten plast rotoru vypadá jinak.

   Omlouváme se za mystifikaci.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *