Noctua uvádí další černé ventilátory řady Chromax.black.swap

Černé verze dalších ventilátorů Noctua jdou na trh: 80, 92, 200mm a nízkoprofilové modely

Minulý měsíc vypustila Noctua černé verze některých chladičů (včetně NH-D15) v řadě Chromax pro ty, kdo kvůli barevnému sladění nechtěli klasický pasiv a hnědo-béžové ventilátory. Nyní se stejné „depešácké“ provedení objevuje i u řady ventilátorů, jejichž chromax.black verze doteď chyběly, takže možnosti mít uměřeně tmavý počítač (případně barevně nasvícený, aniž by barva větráků rušila) se zase rozšíří.

K černým chladičům, které byly uvedené minulý měsíc, jsou nyní přidané modely s rozměrem 200 mm, 92mm a 80mm, jakož i nízkoprofilové ventilátory s rozměrem 92 a 120 mm. Jde konkrétně o ventilátor NF-A20 PWM (200mm) pro velké skříně, dále ventilátory NF-A9 PWMNF-A8 PWM, což jsou 92mm a 80mm ventilátory s tloušťkou 25 mm, které dnes budou mít uplatnění hlavně u kompaktnějších skříní, kde cyhbějí větší 120mm pozice.

NF-A20 PWM chromax.black.swap

A spolu s nimi pak byly uvedené ještě dva nízkoprofilové modely. První, 14 mm silný 92mm ventilátor NF-A9x14 PWM by měl být osazen už na jednom ze zmíněných černých chladičů (NH-L9i), druhým je pak 15mm silný 120mm ventilátor NF-A12x15 PWM. Ten je zajímavý tím, že již používá jako materiál speciální plast Sterrox. Sterroxový NF-A12x25 se standardní tloušťkou 25mm v černé ještě není. Nízkoprofilové verze opět mohou výt užitečné v mini-ITX sestavých, případně tam, kde není na standardní ventilátor dost prostoru, což může nastat i třeba při montáži na radiátory.

NF-A12x15 PWM chromax.black.swap

Z předchozí doby už v černé řadě chromax.black.swap jsou dostupné také větráky NF-A15 HS-PWM, NF-A14 PWM a NF-F12 PWM.

Zatímco samotné ventilátory jsou černé, je možná je barevně sladit pomocí antivibračních podložek, které jsou u klasických tlustých modelů nasazovací, u nízkoprofilových samolepící. Přímo v balení je vždy čtveřice bílých, červených, modrých, zelených a žlutých podložek po čtyřech kusech a osm čených kusů (takže při osazený byste barevné podložky použili navrch, kde budou vidět, a dospod pak místo nich dali výchozí černé). U nízkoprofilových ventilátorů je v balení osm samolepících kusů (tedy pro obě strany) rovnou od každé barvy. Další podložky (pokud byte chtěli mít barvičky z obou stran), případně barevné kabely nebo antivibrační gumové trny pro uchycení, má Noctua v nabídce separátně.

NF-A8 PWM chromax.black.swap

Po technické stránce by černé ventilátory měly odpovídat normálním béžovo-hnědým verzím, tvary rámečků a rotorů jsou podle všeho stejné, stejně jako motory a ložiska s technologií SSO2. Noctua na ně dává šestiletou záruku a měly by vydržet minimálně 150 000 hodin provozu. Cena většiny modelů je 19,90 eur (nebo 19,90 $), což je v ČR asi 510 Kč. Ovšem Sterroxový NF-A12x15 PWM stojí 24,90 € (640 Kč) a také velký NF-A20 PWM je za víc (34,90 €/890 Kč).

 

 •  
 •  
 •  
 •  
Flattr this!

Ze života: jak jsem s Noctuou tišil frankensteiní PC: část II

Před několika týdny jsme tu měli článek či blog o pinožení se s kancelářským PC s levnou deskou, upgradovaným na Core i7-2600K a snahou ho ztišit s Noctuou NH-L12S. Narazili jsme ale na problém, že nekvalitní VRM na desce se přes použití top-flow chladiče stále přehřívalo. Nyní se proto vracíme s druhou částí o tom, co jsme vyzkoušeli ve snaze napájecí kaskádu spolu s CPU uchladit. Celý článok „Ze života: jak jsem s Noctuou tišil frankensteiní PC: část II“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Ako by si využil chladič NH-D15 chromax.black? Napíš a vyhraj ho!

O zimnú súťaž nebudete ochudobnení ani túto sezónu. Noctua pripravila pre jedného čitateľa HWCoolingu peknú cenu, NH-D15 v novom háve chromax.black. Recenziu na tento čierno-čierny chladič už máte za sebou, ale možnosť ho získať začína až teraz. Nebude to, pochopiteľne, zadarmo. Treba sa rozpísať a uviesť, ako bude vyzerať PC zostava, do ktorej ho nainštalujete. Celý článok „Ako by si využil chladič NH-D15 chromax.black? Napíš a vyhraj ho!“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Noctua chromax.black – návrat legend v černém kabátu

Před několika týdny uvedla firma Noctua novou řadu chladičů Chromax. Jedná se o trojici NH-D15, NH-U12S a NH-L9i, nově s přívlastky chromax.black. Tyto chladiče jsou založeny na prověřených modelech a změny jsou čistě kosmetické. Oproti typickým Noctua barvám má tato trojice chladičů černý povrch i ventilátory. Základní otázka tedy zní, zda tato povrchová úprava ovlivňuje chladící výkon. Celý článok „Noctua chromax.black – návrat legend v černém kabátu“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *