Noctua uvádí další černé ventilátory řady Chromax.black.swap

Černé verze dalších ventilátorů Noctua jdou na trh: 80, 92, 200mm a nízkoprofilové modely

Minulý měsíc vypustila Noctua černé verze některých chladičů (včetně NH-D15) v řadě Chromax pro ty, kdo kvůli barevnému sladění nechtěli klasický pasiv a hnědo-béžové ventilátory. Nyní se stejné „depešácké“ provedení objevuje i u řady ventilátorů, jejichž chromax.black verze doteď chyběly, takže možnosti mít uměřeně tmavý počítač (případně barevně nasvícený, aniž by barva větráků rušila) se zase rozšíří.

K černým chladičům, které byly uvedené minulý měsíc, jsou nyní přidané modely s rozměrem 200 mm, 92mm a 80mm, jakož i nízkoprofilové ventilátory s rozměrem 92 a 120 mm. Jde konkrétně o ventilátor NF-A20 PWM (200mm) pro velké skříně, dále ventilátory NF-A9 PWMNF-A8 PWM, což jsou 92mm a 80mm ventilátory s tloušťkou 25 mm, které dnes budou mít uplatnění hlavně u kompaktnějších skříní, kde cyhbějí větší 120mm pozice.

NF-A20 PWM chromax.black.swap

A spolu s nimi pak byly uvedené ještě dva nízkoprofilové modely. První, 14 mm silný 92mm ventilátor NF-A9x14 PWM by měl být osazen už na jednom ze zmíněných černých chladičů (NH-L9i), druhým je pak 15mm silný 120mm ventilátor NF-A12x15 PWM. Sterroxový NF-A12x25 se standardní tloušťkou 25mm v černé ještě není. Nízkoprofilové verze opět mohou výt užitečné v mini-ITX sestavých, případně tam, kde není na standardní ventilátor dost prostoru, což může nastat i třeba při montáži na radiátory.

NF-A12x15 PWM chromax.black.swap

Z předchozí doby už v černé řadě chromax.black.swap jsou dostupné také větráky NF-A15 HS-PWM, NF-A14 PWM a NF-F12 PWM.

Zatímco samotné ventilátory jsou černé, je možná je barevně sladit pomocí antivibračních podložek, které jsou u klasických tlustých modelů nasazovací, u nízkoprofilových samolepící. Přímo v balení je vždy čtveřice bílých, červených, modrých, zelených a žlutých podložek po čtyřech kusech a osm čených kusů (takže při osazený byste barevné podložky použili navrch, kde budou vidět, a dospod pak místo nich dali výchozí černé). U nízkoprofilových ventilátorů je v balení osm samolepících kusů (tedy pro obě strany) rovnou od každé barvy. Další podložky (pokud byte chtěli mít barvičky z obou stran), případně barevné kabely nebo antivibrační gumové trny pro uchycení, má Noctua v nabídce separátně.

NF-A8 PWM chromax.black.swap

Po technické stránce by černé ventilátory měly odpovídat normálním béžovo-hnědým verzím, tvary rámečků a rotorů jsou podle všeho stejné, stejně jako motory a ložiska s technologií SSO2. Noctua na ně dává šestiletou záruku a měly by vydržet minimálně 150 000 hodin provozu. Cena většiny modelů je 19,90 eur (nebo 19,90 $), což je v ČR asi 510 Kč. Ovšem NF-A12x15 PWM stojí 24,90 € (640 Kč) a také velký NF-A20 PWM je za víc (34,90 €/890 Kč).


 •  
 •  
 •  
Flattr this!

Noctua NH-P1 – První dojmy a minirecenze nového maxichladiče

Od představení prototypu uteklo opravdu hodně času, ale tento týden byl konečně představen první pasivní chladič od společnosti Noctua s označením NH-P1. Jeho konstrukce je velmi odlišná od konvenčních chladičů a prioritou je především maximalizace radiace tepla do okolí. A pro zvýšení jeho účinnosti byl také představen nový ventilátor A12x25 LS-PWM s velmi tichým chodem, který je ideálním doplňkem pro semi-pasivní chlazení. Celý článok „Noctua NH-P1 – První dojmy a minirecenze nového maxichladiče“ »

 •  
 •  
 •  

Noctua NH-P1 je vonku a s menším pasívom, ako sa čakalo

Dnes oficiálne vyšiel pasívny chladič Noctua. Známe sú už všetky parametre, ale i mnohé podrobnosti nad rámec toho, na čo sme pri chladičoch zvyknutí. Aby sa predišlo rôznym komplikáciám, tak Noctua vypracovala podrobnú databázu podporovaných komponentov, vrátane skriniek. Vo vhodných podmienkach si má NH-P1 poradiť aj s Intel Core i9-11900K. Na niektorých procesoroch chladiču ale nepomôže ani rozšírenie o ventilátor. Celý článok „Noctua NH-P1 je vonku a s menším pasívom, ako sa čakalo“ »

 •  
 •  
 •  

Noctua NH-U12S redux – Dostupnější verze oblíbeného chladiče

Chladič Noctua NH-U12S redux byl nedávno představen jako cenově dostupnější alternativa k prémiovým variantám NH-U12S a především NH-U12S Chromax. Konstrukce chladiče je oproti původní verzi mírně přepracovaná a najdeme zde také staronový ventilátor NF-P12 redux. Produkty Redux se vyznačují úsporným provedením, což se odráží i na nižší ceně tohoto chladiče. Zbývá už jen zjistit, zda se nešetřilo na nesprávných místech. Celý článok „Noctua NH-U12S redux – Dostupnější verze oblíbeného chladiče“ »

 •  
 •  
 •  

Komentáre (3) Pridať komentár

 1. Jste si jistý, že vydali NF-A12x15 PWM ze Sterroxu? Nikde ho nemohu najít (na barvě mi nezáleží)

  1. Když na to koukám znovu, tak to podle všeho byla chyba (nevím, odkud jsme si to mysleli…), Noctua u tohohle ventilátoru neuvádí, že by byl ze sterroxu a i ten plast rotoru vypadá jinak.

   Omlouváme se za mystifikaci.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *