Noctua vydává černé verze chladičů NH-D15, NH-U12S a NH-L9i

Noctua NH-D15 chromax.black, NH-U12S chromax.black a NH-L9i chromax.black

Před nedávnem jsme psali, že firma Noctua hodlá trošku ustoupit z tradiční věrnosti charakteristickému designu se světlým kovem a hnědo-béžovými ventilátory a vydat chladiče, které budou vyvedené v černé barvě pro ty, kdo hledají tento typ designu. Tyto chladiče (a také ventilátory) teď Noctua oficiálně uvádí a začíná prodávat. Ze začátku bude k mání i speciální edice ve spolupráci s Linus Tech Tips.

Černé chladiče přicházejí v řadě Chromax, jejich modelové označení dostane na konec přívlastek chromax.black, podle kterého je poznáte. Budou ovšem vycházet z již existujících modelů, mají zachovávat stejnou kvalitu a chladící schopnosti standardních chladičů Noctua, odlišnost bude pouze ve vzhledu. Noctua oznámila zatím tři takovéto modely: 140mm dvouvěžový NH-D15 chromax.black, 120mm jednověžový NH-U12S chromax.black a 92mm nízkoprofilový NH-L9i chromax.black. Konstrukce a ventilátor jsou převzaté ze stejnojmenných standardních modelů NH-D15, NH-U12S a NH-L9i, takže chladící výkon i hlučnost by měly přímo odpovídat.

NH-D15 chromax.black

Změna je v tom, že celý pasiv i základna jsou pokryté speciální černou povrchovou úpravou, jejíž vyvinutí údajně nebylo tak snadné, právě proto, že kromě pěkného vzhledu bylo třeba zajistit, aby úprava nezhoršila chlazení. Černé jsou kromě pasivu také prvky upevňovacího mechanismu (stále je použitý osvědčený systém SecuFirm2), takže nic nebude působit rušivě.

NH-U12S chromax.black

Chladiče mají také černou verzi ventilátorů. Ty by měly opět být funkčně identické jako na klasických chladičích a měly by také být dostupné samostatně (u většiny je už Noctua myslím prodává, takže to úplně novinka není, snad jen 92mm verze se terpve chystá na trh). Vzhled ventilátorů a tím i chladičů se dá částečně upravit pomocí antivibračních podložek do rohů ventilátorů, které se dají objednat v různých barvách a oživí vzhled jinak celočerného chladiče, pokud po tom toužíte.

NH-L9i chromax.black

Všechny tři zatím uvedené černé chladiče by se v tuto chvíli již měly prodávat přes oficiální prodej Noctuy na Amazonu a eBay a pomalu by je měli začít nabízet i různí další partnerští prodejci, čímž by se měly objevit i v našich lokálních obchodech. Cena je 99.90 eur/dolarů (2600 Kč) za NH-D15 chromax.black, 69,90 eur/dolarů (1800 Kč) za NH-U12S chromax.black a 49,90 eur/dolarů (1300 Kč) za NH-L9i chromax.black.

Speciální edice prvních 5000 kusů

Specialita nyní při začátku prodeje bude limitovaná edice, kterou dostane prvních 5000 zákazníků, než se zásoby vyčerpají. Tuto edici Noctua vyrobila ve spolupráci s populárním youtuberem Linusem Sebastianem (producentem/aktérem videí Linus Tech Tips) a chladiče mají upravený vzhled v jeho stylu: jasně oranžovými antivibračními vložkami a také speciálními samolepkami na ventilátor (ty by měly být volitelné, takže je v případě nezájmu můžete nahradit černými).

Speciální edice Linus Tech Tips černých chladičů Noctua

Vzhledem k možné sběratelské hodnotě by tato edice mohla být zajímavá, ovšem na prodej bude asi jen přes ony oficiální kanály na Amazonu a eBay, přičemž množství je omezeno oněmi pěti tisíci kusů. Po jejich vyprodání se začnou expedovat už jen standardní verze.

 •  
 •  
 •  
 •  
Flattr this!

Intel Comet Lake má lepší box chladič. Měděné jádro, černý design

Když AMD uvedlo procesory Ryzen, dostaly přibalené vylepšené boxové chladiče, které se sice nemají na velké věžové chladiče, ale na poměry boxů jsou považovány za celkem přijatelné a za výhodu proti procesorům Intel, které mají box chladiče slabší. Ale s příchodem procesorů Comet Lake pro socket LGA 1200 to zdá se také Intel změní a vylepší chladiče, které dává k 65W zamčeným CPU (odemčená CPU chladič v balení nemají). Celý článok „Intel Comet Lake má lepší box chladič. Měděné jádro, černý design“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Vychádza Grandis 3. Oproti 2 je ľahší, TDP zostáva rovnaké

SilentiumPC sype jednu novinku za druhou rýchlo ako nikdy predtým. Zatiaľ čo nedávno to boli low-endoví „Spartani“, teraz sa svetu ukazuje čerstvý Grandis 3. Tento twin-tower tvorí vrchol ponuky chladičov poľskej firmy a nadväzuje na vcelku úspešného predchodcu. Koncepčne sa od neho príliš neodlišuje a ponáša sa v duchu ladenia detailov, ktoré majú chladič zdokonaliť a snáď predsa len zvýšiť aj jeho účinnosť. Celý článok „Vychádza Grandis 3. Oproti 2 je ľahší, TDP zostáva rovnaké“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

SilentiumPC má nové levné chladiče Spartan 4 a Spartan 4 Max

SilentiumPC nabízí hodně cenově výhodné chladiče, například svoji linii Fera. Ale firma má ještě levnější řadu Spartan a v té teď vydala novou generaci Spartan 4, která má rovnou čtyři různé modely. Přináší kromě možnosti ARGB osvětlení také nový a zdá se lepší upevňovací systém a dost možná by to zase mohla být atraktivní volba do počítačů, kde je třeba ušetřit pár stovek, ale neobětovat výhody věžového chladiče. Celý článok „SilentiumPC má nové levné chladiče Spartan 4 a Spartan 4 Max“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Komentáre (5) Pridať komentár

 1. U12S ovsem neni novy typ, tim je U12A s vetsim pasivem s dvema ventilatory A12x25. Sko je uzke a s jednim NF-F12. To je takove male doplneni 🙂

  1. A jo, máte pravdu. Já si to blbě pamatoval a myslel jsem si, že U12S už je ta U12A s posunutýma heatpipe a tak dál… Omlouvám se za chybu.

   1. Ona v tom Noctua sama dělá trochu zmatky. Protože U12A představuje jako nástupce U12S, který je ovšem skoro o polovinu levnější. Navíc zatím nejsem černé Sterrox ventilátory (až 2020), takže by U12A mohla být s černým pasivem, ale A12x25 ventilátory prostě v černé ještě delší dobu nebudou 🙂

 2. Proti černé teda nic nemám, ale s takovou se asi můžeme spolehnout na „inovaci“ v podobě RGB LED.

  1. Předpokládám, že spíš ne. Noctua klade skutečně velký důraz na kvalitu chlazení a i na černé verze jsme se načekali několik let, než byl ten černý povrch dostatečně kvalitní a nesnižoval chladící vlastnosti. RGB nepřidá nic navíc, takže si myslím, že se nemusíme bát Noctua chromax.rgb. Tedy aspoň doufám, třeba takový be Quiet! taky odolává RGBordelu…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *