Oficiálne: Shuttle predstavil maličké barebony s Jasper Lake

Shuttle DL20N a DL20N6

Už v septembri sa v katalógu na tento Shuttle objavili modernizované zostavy z radu XPC slim. Vydanie prebehlo ale až teraz. Low-endový barebone DL10J (s Celeron J4005 Gemini Lake) nahrádza DL20N (s Celeron N4505) a komu by bol Celeron málo, je k dispozícii aj výkonnejšia konfigurácia s DL20N6 s Pentiom. Chladenie obidvoch je pasívne a medzigeneračne sa okrem procesorov zrýchľovali aj porty USB.

Shuttle rozširuje ponuku o dva mini počítače z radu XPC slim. Jedná sa o konfigurácie s úspornými procesormi Celeron (DL20N) a Pentium (DL20N6) s kódovým označením Jasper Lake.

DL20N je priamym nástupcom zostavy DL10J a prináša zvýšenie výkonu pri zachovaní rovnakého TDP (10 W). Procesory Jasper Lake sú už vyrábané 10 nm postupom a oproti Gemini Lake (DL10J) majú približne o 30 % vyšší výkon na takt. V lacnejšej z dvojice nových konfigurácií je použitý Celeron N4505, dve jadrá, dve vlákna. V DL20N6 je už ale štvorjadrové (štvorvláknové, teda stále bez HT) Pentium N6005.

Tak DL20N ako aj DL20N6 Shuttle ponúka ako barebone, teda bez pamätí a SSD. Tieto komponenty si zákazník vyberá sám podľa vlastného uváženia. Súčasťou zostáv je základná doska vybavená príslušným procesorom, pasívny chladič, skrinka a zdroj. Sloty SO-DIMM sú na doske dva s oficiálnou podporou do 16 GB (2 × 8 GB) pamätí DDR4.

Možnosti rozšírenia zodpovedajú stiesneným možnostiam. Rozmery počítača sú 190 × 165 × 43 mm, čo zodpovedá objemu 1,35 litra. Šachta na 2,5″ úložiská je iba jedna, ale SSD môžete nainštalovať aj do slotu M.2. Ten podporuje modely PCIe (NVMe) s dĺžkou do 80 mm. Potom je vyvedený ešte jeden slot M.2, ten má už ale E zámok a je určený pre modul WiFi/BT. Ten si musíte v prípade potreby dokúpiť podobne ako rozširujúcu súpravu WWN03 s podporou LTE/4G.

Podstatne bohatšia je výbava externých konektorov. Predná aj zadný panel sú prešpikované konektormi, portov USB má počítač šesť, z toho štyri sú rýchlejšie, než u predchodcu. Vpredu sú namiesto 5 Gb už 10 Gb (USB 3.2 gen. 2) a vzadu dve pomalé USB 2.0 nahradili rýchle USB 3.2 gen. 1. Dve štandardu 2.0 ale zostali, na pripojenie myši a klávesnice nič rýchlejšie netreba.

Na vyšší štandard povýšilo aj HDMI, to je na DL20N(6) verzie 2.0b, takže rozlíšenie 4K je pri 60 Hz možné už aj cez HDMI. Vyvedený je aj DisplayPort 1.4a či analógový D-Sub. Zadný panel je špecifický aj dvoma sériovými portami COM. Shuttle totiž tieto počítače vidí aj pri registračných pokladniach a termináloch, ktoré toto rozhranie stále používajú. K zadnému panelu je možné pripojiť aj kábel so zapínacím tlačidlom. To sa zase môže pri kioskoch.

Odporúčaná maloobchodná cena DL20N je 231 eur, pre DL20N je to 281 eur. U niektorých distribútorov Shuttle by už tieto nové barebony mali byť dostupné skladom.


 •  
 •  
 •  
Flattr this!

Barebone Shuttle DS20U bude exkluzívne pre ázijský trh

Shuttle už má naśtupcu pre barebony DS10U. Namiesto Whiskey Lake-U modernizovaná séria DS20U stavia na procesoroch Comet Lake-U. Koncepcia sa inak drží v zabehnutých koľajach, teda v minimalistickom tele prepchatom portami všetkého druhu a chladenie zostáva taksito pasívne. Tentokrát si však barebone Shuttle v našich e-shopoch a ani v e-shopoch okolitých krajín najskôr nekúpite. Celý článok „Barebone Shuttle DS20U bude exkluzívne pre ázijský trh“ »

 •  
 •  
 •  

Nové profesionální pracovní řešení s MSI all-in-one

Společnost MSI představuje zcela nové 23,8″ a menší 15,6″ počítače typu All-in-One, Je nezbytné mít stabilní datovou a informační platformu pro vaše rostoucí E-komerce/M-komerce. Novinkou je také první efektivní mini-PC na světě vybavené procesorem 10. generace Intel Comet Lake: Cubi 5. Tento PC lze namontovat na zadní stranu nového monitoru Pro MP221 a vytvořit tak dobře organizované pracovní prostředí. Celý článok „Nové profesionální pracovní řešení s MSI all-in-one“ »

 •  
 •  
 •  

ASRock ukázal Mini-STX AM4 desku a DeskMini pro APU Ryzeny

Mnoha příznivcům malých počítačů se teď asi plní sen: na trh se totiž dostanou Mini-STX desky a PC pro APU, tedy procesory AMD s integrovanou grafikou. Protože formát Mini-STX v kanonické podobě nepodporuje samostatné karty, jsou APU jako Ryzeny Raven Ridge nejlepší volbou, pokud chcete lepší GPU. A jejich použití bude umožněno v počítači DeskMini A300 od ASRocku a jejich desce A300M-STX se socketem AM4. Celý článok „ASRock ukázal Mini-STX AM4 desku a DeskMini pro APU Ryzeny“ »

 •  
 •  
 •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *