Ovládače GeForce 466.63 GR sú pripravené i na DLSS vo VR

466.63 GR: Podpora RTX 3080 Ti, expanzia Reflexu a ďalšie

Spolu s vydaním RTX 3080 Ti vyšli aj prvé verejné ovládače, ktoré tieto grafické karty podporujú. Zaujímavé môžu byť takisto pre majiteľov starších grafík a súčasne napríklad hráčov No Man’s Sky. V tomto titule dolaďujú výkon s DLSS, ktorý možno kombinovať i s VR. Iné hry zase získavajú podporu Nvidia Reflex a tieto ovládače sú pripravené už aj na Chivalry II či Sniper Ghost Warrior Contracts 2 s dnešným dátumom vydania.

Nové grafické ovládače GeForce 466.63 Game Ready oficiálne podporujú RTX 3080 Ti, ktoré vyšli včera. To v súčasnej situácii bežných spotrebiteľov pre maloobchodnú nedostupnosť výkonných grafických kariet vzrušovať nemusí.

Atraktívnejšie je, že tieto ovládače prinášajú veľa nového i pre staršie grafiky či hry. Len nedávno vyšla aktualizácia pre No Man’s Sky s pridaním podpory DLSS, pre ktorú sú najnovšie herné ovládače Nvidia optimalizované.

Tu treba dodať, že No Man’s Sky je prvá hra, ktorá podporuje DLSS a súčasne VR. A obzvlášť v tomto virtuálnom prostredí sa vyžaduje vysoký výkon, respektíve vysoké snímkové frekvencie, ktoré DLSS dostane i zo slabších grafických kariet strednej triedy.

S novými ovládačmi 466.63 GR sa rozširuje i zoznam hier, ktoré podporujú Nvidia Reflex. Jedná sa o War Thunder a dokonca i Escape from Tarkov, ktorý snáď navždy zostane uviaznutý v beta verzii. Ale rozumieme tomu posadnutiu vývojárov perfekcionizmom.

Potom je tu i podpora s optimalizáciami pre Sniper Ghost Warrior Contracts 2, táto hra vyšla dnes. A už o týždeň vychádza krvavé Chivalry II, pre ktoré Nvidia pravdepodobne špeciálne ovládače vydávať nebude – optimalizované sú už tieto.

Hra Chivalry II vychádza síce až 8. júna, optimalizácie pre ňu sú už do ovládačov zanesené teraz

Chyby, ktoré prinášajú GeForce 466.63 Game Ready, sú známe či oficiálne iba dve. Ak máte grafickú kartu pripojenú k UHD televízoru, tak pri zapínaní VR hier môže dochádzať k zamŕzaniu obrazu. Pri grafických kartách Turing a Pascal – RTX 20×0 (Ti) a GTX 16×0/10×0 (Ti) – je nedostupný režim rozrazenia 4K so 120 Hz.

Zoznam pretrvávajúcich chýb je ale širší. S filtrom Nvidia Freestyle spolu so zapnutým HDR sa môžu nesprávne zobrazovať farby. Zrejme však nepôjde o nič závažné a už teraz Nvidia sľubuje, že ďalších ovládačov sa to už tykať nebude. V HDR môže s niektorými monitormi, ktoré sú pripojení cez HDMI, dochádzať i k blikaniu obrazu. Na to by mohol podľa odporúčaní Nvidie zabrať i reštart systému.

Náhodné blikanie WOW: Shadowlands sa zdá už naozaj ako neriešiteľný problém a nejaký čas sa z ovládačov na ovládače ťahajú i eventuálne pády so zapnutým nastavení „turbulence smoke“ v Batman: Arkhnam Knight. Podobne ako možné trhanie prehrávaného videa na YouTube pri rolovaní stránky či zadrhávanie zapínania hier v prípadoch, keď je na pozadí spustený nástroj na monitorovanie GPU.

Pomerne nové sa však zdajú byť komplikácie s možnými výpadkami video signálu pri zapínaní hier, keď je v rámci viac-monitorovej konfigurácii so zrkadlením obrazu zapnutý A-Sync.


  •  
  •  
  •  
Flattr this!

FidelityFX Super Resolution odhaleno, první obrázky, vydání 22. 6.

Upscaling her od AMD pro zvýšení FPS, který má konkurovat DLSS od Nvidie, byl předveden na Computexu. Technologie bude vydána tento měsíc, AMD už ukázalo první dema a snímky ze hry Godfall. Technologie FSR bude asi – minimálně v této první generaci – mít nižší kvalitu, ale za to bude fungovat na velkém množství Radeonů, od generace Polaris nebo Vega i na iGPU procesorů Ryzen. Podporovány jsou dokonce i karty Nvidia od generace GTX 1000. Celý článok „FidelityFX Super Resolution odhaleno, první obrázky, vydání 22. 6.“ »

  •  
  •  
  •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *