Seasonic má MagFlow s ARGB LED. Nový je i tvar rotora

Seasonic MagFlow ARGB

V poradí druhý ventilátor Seasonicu rozširuje ponuku osvetlených modelov. To ale veľmi nenásilným spôsobom, ktorý nepodmieňuje nižšiu pevnosť rotora. Ten je naopak nadštandardne pevný, vyrobený z LCP, a oproti staršiemu ventilátoru MagFlow 1225 sa zmenil aj tvar lopatiek. Elegantný spôsob pripojenia cez magnety, na ktorom si Seasonic zakladá, zostal zachovaný.

Na pôvodný ventilátor MagFlow Seasonic nadviazal druhým 120-milimetrovým modelom. MagFlow ARGB chce osloviť aj osvetlením ARGB LED. Na jeho konštrukcii je vidieť, že s montážnym systémom na reťazenie viacerých ventilátorov bol Seasonic spokojný. Kontakty sú stále v rámčeku a susedné ventilátory pospolu držia cez silné magnety. Na pripojenie viacerých ventilátorov k základnej doske alebo k rozbočovaču tak stačí jeden kábel, z krajného ventilátora.

Rámček ventilátora je praktický taký, aký bol (na ventilátore Magflow 1225) , ale je tu predsa len jedna kozmetická úprava. A síce, že pribudol svetlovodivý pás, ktorý rotor lemuje stredom statorového tunela.

Ďalší a zároveň posledný svetlovod sa potom tiahne ešte po obvode rotorového rozbočovača. Celkovo je použitých 26 LED a možno konštatovať i to, že ich implementácia nijako neznevýhodňuje rotor, ako to býva u ventilátorov, ktoré používajú „mliečne“ lopatky. Tie sú v tomto prípade tmavé, nebudú tak skvelo viesť a odrážať svetlo, ale nesporná výhoda je tu vo vysokej pevnosti a nízkej tepelnej rozťažnosti. Inými slovami, vibrácie na lopatkách nebudú téma ani pri tejto novej geometrii.

Zatiaľ čo MagFlow 1125 mal lopatky s kratšími nábežnými hranami, tak tu sú už pomerne dlhé, agresívnejšie zakrivené. Vlastne podobné tým, ktoré poznáte z väčšiny moderných ventilátorov. Spolu s predĺžením lopatiek narástla i hrúbka materiálu a ventilátor MagFlow ARGB pôsobí naozaj dobre. A medzi osvetlenou konkurenciou je použitím LCP i trochu raritným. Druhý taký (120 mm ventilátor s LCP rotorom a ARGB LED) je už snáď, pokiaľ sme nič neprehliadli, iba Thermaltake Toughfan 12 ARGB).

Uvádzaný maximálny prietok je relatívne nižší, pri 2000 ot./min „iba“ 84,05 m3/hod. Pri porovnateľnej rýchlosti je prietok vzduchu väčšiny ventilátorov vyšší, ale dôležité je, pri akej hlučnosti. V tomto môže mať pre „tichší“ rotor MagFlow ARGB výhodu. Nižší prietok je daný zjavne menším prierezom samotného rotora, ktorému v rámci formátu ventilátora (120 mm) časť plochy ukrajujú hrubšie steny rámčeka s magnetmi a ARGB LED.

Statický tlak má dosahovať úrovne 2,28 mm H2O. Seasonic v súvislosti s týmto ventilátorom hovorí s použitím na radiátoroch, ale vhodný bude aj do systémových pozícií. Stredná doba medzi poruchami je u MagFlow ARGB uvádzaná na 100 000 hodín. Ložiská sú pritom použité fluidné (FDB). Ventilátory MagFlow budú dostupné v prvom kvartáli roka 2024, ale odporúčané ceny výrobcu už poznáme. V prípade jedného ventilátora je to 33,90 eur/cca 826 Kč, za trojbalenie potom 99,90 eur/cca 2434 Kč. Jeho súčasťou je aj rozbočovač ARGB LED.


  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Seasonic má káble 12V-2×6: Iba podpora grafickej karty nestačí

Nové káble 12V-2×6 Seasonicu prichádzajú s dvoma novinkami, pre ktoré sú oproti svojim predchodcom (s konektormi 12VHPWR) technicky dokonalejšie. Tých zmien je viac, ale preventívne prvky pred nezasunutím na doraz a vyšším zahrievaním patria medzi to najpodstatnejšie, čo sa naprieč generáciami 16-pinových konektorov mení. Káble (12V-2×6) Seasonic budú dostupné hneď na tri spôsoby. Celý článok „Seasonic má káble 12V-2×6: Iba podpora grafickej karty nestačí“ »

  •  
  •  
  •  

Seasonic MagFlow ARGB: K osvetleniu LCP? Správna cesta

Koncepcia, v ktorej sa stretáva rotor vyrobený z LCP a ARGB LED je mimoriadne vzácna. Ale má obrovský potenciál na dosahovanie najlepších výsledkov. Teda, pokiaľ všetko do seba optimálne zapadne a neobjavujú sa niekde slabšie miesta zvyšujúce hlučnosť. U ventilátora MagFlow ARGB je ešte zopár vecí na ladenie, ale už teraz, v aktuálnej podobe, sa nielen medzi osvetlenými modelmi jedná o špičkový ventilátor. Celý článok „Seasonic MagFlow ARGB: K osvetleniu LCP? Správna cesta“ »

  •  
  •  
  •  

Termovízia káblov 12VHPWR: Čo zdroj, to iné zahrievanie

Niečo na zahorenie. Testy zdrojov ATX 3.0 začneme azda najdiskutovanejšou témou, ktorá okolo nich je, teplotami nových káblov so 16-pinovými konektormi PCIe. Prehľad zdrojov dvanástich značiek dobre odpovedá na otázku, s ktorými modelmi si výrobcovia ako poradili. S vysokou prúdovou záťažou môžu byť teplotné rozdiely pomerne výrazné, na puzdrách konektorov aj na izolácii vodičov. Všetko máme zdokumentované IR optikou. Celý článok „Termovízia káblov 12VHPWR: Čo zdroj, to iné zahrievanie“ »

  •  
  •  
  •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *