Test Gainward GTX 1070 Ti Phoenix GS: po krku GTX 1080

Detaily

GTX 1070 Ti je posledným prírastkom do rodiny „tisíckových“ GeForce a priama odpoveď na AMD Vega 56. Tabuľkovo je umiestená medzi GTX 1070 a GTX 1080, no bližšie má k druhej menovanej. Môže dohnať lacnejšie 1080 so slabším chladičom i napájaním? Aj tieto karty sú o pár eur drahšie. Z testu zistíte, ako robustná GTX 1070 Ti Phoenix GS obstojí v porovnaní s GTX 1080 FE.

Detaily

Na test sme si vybrali GTX 1070 Ti v podaní Phoenix GS od výrobcu Gainward. Ich najvyšší model tohto GPU ponúka masívny chladič a široké možnosti pretaktovania.

   

Balenie je typicky vertikálne, ako je u Gainwardu zvykom. Vnútri krabice nájdeme okrem grafiky aj redukciu napájania, návod a CD s ovládačmi.

   

Modely Phoenix spája unikátny zlato-červený dizajn. Ten veľmi nehrá do kariet bežným farebným schémam, ibaže by ste stavali počítač v štýle Iron Man. Zlatá a červená časť sa však dajú odskrutkovať a prípadne nafarbiť, ak by ste chceli kartu zladiť so zvyškom vášho počítača. Dvojica 10 cm ventilátorov je tiež neprehliadnuteľnou súčasťou grafiky.

 

   

Zadná strana je už konzervatívnejšia a tvorí ju čierny backplate v štýle brúseného hliníka a veľkým nápisom Phoenix.

Pohľad na kartu zboku nám odhaľuje silnú stránku, ktorou je masívne chladenie. Výrobca označuje kartu ako 2,5-slotovú, o čom sa presvedčíme pri porovnaní s 1080 FE. Biely podklad pod nápisom Gainward ukrýva podsvietenie LED, ktoré môže svietiť viacerými farbami alebo na základe vyťaženia GPU. Žiaľ synchronizácia s ostatnými komponentami nie je možná.

V prednej časti môžeme vidieť ukončenie trojice heatpipe. Vzadu grafika ponúka štandardné výstupy v podobe trojice portov DisplayPort 1.3, jedného HDMI 2.0 a dual-linkového DVI.

   

Grafika má základný takt 1607 MHz a Boost 1683 MHz. GS, teda Golden Sample, umožňuje pretaktovať jadro jediným kliknutím na OC profil v aplikácii ExperTool. Tým sa zvýši takt na 1708 MHz a Boost na 1797 MHz. Samozrejme, manuálne pretaktovanie je takisto možné, no výsledok záleží od kremíkovej lotérie.

 

Porovnanie s GTX 1080 FE nám názorne ukazuje, aký je rozdiel vo veľkosti oboch kariet. Phoenix je dlhšia aj širšia.

Pri pohľade zboku zase vidíme rozdiel v hrúbke. 1080 FE zachováva dvojslotový dizajn, Gainward je výrazne hrubšia. Rozdiel môžeme vidieť aj pri napájaní. Kým 1080 FE stačí jeden 8-pin, Phoenix GS potrebuje 8+6-pinové napájanie.

 •  
 •  
 •  
Flattr this!

Staviame extrémny PC za 5000 eur. S dvoma RTX 2080 Ti

Nedávno nás oslovil náročný fanúšik s prosbou o navrhnutie a poskladanie počítača na prácu aj hranie. Zadanie bolo jasné, to najlepšie, čo sa momentálne dá kúpiť, no zbytočne to nepreháňať. V článku si povieme niečo o vybraných komponentoch, ale aj o problémoch, na ktoré sme počas oprimalizácií narazili. Pozrite sa s nami na finálny výsledok a dajte nám v komentároch vedieť, či sa vám zostava páči! Celý článok „Staviame extrémny PC za 5000 eur. S dvoma RTX 2080 Ti“ »

 •  
 •  
 •  

Gainward RTX 2070 Phoenix GS: tenká, ale i ohybná grafika

Tak, a máme tu GeForce RTX od Gainwardu! Minulá generácia grafických kariet tohto výrobcu, s chladičom Phoenix, podávala perfektné výsledky. O tom sa môžete presvedčiť v teste GTX 1070 Ti Pheonix GS. Nový chladič však prešiel mnohými premenami. Ale hlavne: uberá sa karta v sľapajách predchodkyne a vyznačuje sa rovnako výbornými prevádzkovými vlastnosťami vrátane skvelého pretaktovania? Celý článok „Gainward RTX 2070 Phoenix GS: tenká, ale i ohybná grafika“ »

 •  
 •  
 •  

Aké boli správne odpovede a kto získava grafickú kartu Gainward?

Tak, a sme v novom roku, do ktorého vám želáme všetko dobré a veľa radosti z hardvéru! A jednu z prvých takýchto radostí začneme na HWCoolingu. Už totiž poznáme meno výhercu GTX 1070 Ti Phoenix GS, ktorému trochu prialo šťastie a zároveň sa úspešne popasoval s kvízovými otázkami. Tie, ako sa ukázalo, neboli úplne jednoduché pre každého, no naši pozorní čitatelia sa spravidla nemýlili. Celý článok „Aké boli správne odpovede a kto získava grafickú kartu Gainward?“ »

 •  
 •  
 •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *